Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2011. 01. 07-től vagyok...

2011. 01. 07-től vagyok táppénzen! 08.15-re vagyok kiírva! Ha a tgyást 28 nappal a szülés előtt kezdem akkor van lehetőség arra, hogy a gyedet is a tavalyi béremből számolják, mert az több lenne, mint az idei?

Figyelt kérdés
Aki tud valami jó ötletet vagy volt hasonló helyzetben kérem írjon!Minden választ szívesen fogadok!Köszönöm!
2011. febr. 28. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:

08.15-re vagy kiírva, akkor a -28 nap 07.18. Ha a tgyás 168 napját nézzük, akkor 2012.01.02 a legkorábbi időpont, hogy a gyedet megigényeld, ekkor viszont a 2011-es jövedelmedből számolnak, azaz 7 100%-os nap és 15 70%-os nap.

Csak akkor tudnád még idén megigényelni a gyedet, ha 08.13-ra lennél kiírva.

2011. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tuti megdumálnám a dokival, hogy irjon ki 11-ére, neki kvázi tök mindegy!
2011. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem hogy úgy van ahogy az első válaszoló írja,de nem.Én hozzád hasonlóan voltam,2010.08.28-ra voltam kiírva,és január 5-től voltam táppénzen.Azt hiszem 30 nap körüli jövedelemnek kell meglenni hogy tudjanak belőle számolni,de mivel az neked sincs meg,ahogy nekem sem volt,így az előtte lévő év számít gyed szempontjából,mint nekem is,akinek most járt le tgyásom,és mostantól kapom a gyedet.Azt mondták a táppénz is egy ellátás,meg a gyed is,és az egyik ellátás nem lehet alapja a másiknak.

Remélem valamennyire érthető voltam és tudtam segíteni :)

2011. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a táppénz ellátás és egyik ellátás nem lehet egy másik alapja, de amit én írtam az a 15 napos betegszabadság, ami jövedelemnek számít és nem ellátásnak. Nincs ilyen 30 napos akármi, ha csak a 15 napos betegszabi lenne, abból is számolnának. Amire te gondolsz az az, ha 6 napnál rövidebb a jövedelmes nap, akkor ezt a pár napi jövedelmet átszámítják 30 napra és abból számolják az alapot.
2011. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez érdekes kérdés , én is ebben a helyzetben vagyok. 2011.08.14.-re vagyok kiírva, és február 7.-től vagyok táppénzen, nekem a könyvelő azt mondta, hogy a tgyás és a gyed alapja is a 2010-es év,mivel idén nem lesz 60 ledolgozott napom. Akkor ez még sem így igaz? Várom a válaszotokat, most már nem tudom, hogy mi tévő legyek.
2011. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok,én továbbra is fenntartom hogy ha csak a betegszabi és pár nap ledolgozott jövedelem van,abból nem számolnak.5 ledolgozott napom,és a 15 nap betegszabim volt,és nem ez alapján,hanem az előző évi jövedelmem alapján kaptam a tgyást,és most a gyedet is.
2011. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,még mindig a harmadik vagyok,én is így filóztam mit tegyek,meg akartam szakítani a táppénzt,hogy legyen annyi napom amennyi kell,de mind a munkahelyem,mind az oep biztosított arról,hogy nem kell,mert az előző éviből fognak számolni,és így is lett.Nem hallomásból tudom,hanem én már eszerint kapom.
2011. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, ezt értem, csak nekem pl. 38 ledolgozott napom van a 2011-es évben. Ebben az esetben is a 2010-es év az alap?
2011. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!