Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok, a doki...

4 hetes terhes vagyok, a doki azt mondta hogy a baba kisebb 1 héttel mint kellene. Igyekszem sokat pihenni, egészségesen étkezni, de ennek ellenére aggódjak?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges. A következő Uh-n meg majd azt mondják hogy normális a mérete, aztán meg azt hogy kicsit nagyobb. Én veszélyeztetett terhes vagyok és a 16.-ik hétig hetente jártam uh-ra, minden héten más volt a doki = más méretek, eltérő terhességi hét. Majd tapasztalod te is.

Még "kis" terhesnak számítasz úgyhogy ne agyalj, ne aggódj mert az mindig csak bajt okoz!!

Üdv. 26 hetes kismami

2008. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 10 hetesen mentem először dokihoz (mivel a teherbeesés utáni havim megjött, pedig annak már nem kellett volna megjönnie). :-) Akkor is, és most a 24.hétben is azt mondja a dokim, hogy 1 héttel fiatalabb a baba annál, mint amit az utolsó normál havimtól számolunk. Azt mondta a doki, hogy ez azoknál is gyakori, akiknek nem 28 napos ciklusaik voltak, hanem hosszabbak, esetleg rendszertelen volt. Attól is lehet, hogy a peteérés nem a "törvényszerű" 14.napon történt meg (a havi első napjától számítva), hanem később 1 héttel. Ezzel nem kell foglalkozni, teljesen normális. Az előttem szólónak is igaza van, lehet hogy később behozza a "lemaradást" a picur, de ha nem, akkor sem kell mindjárt rossz dolgokra gondolni. Attól még egészséges a kis drágád. Gratula a babához! Vigyázz magadra és a picurra.
2008. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején mi éppen megfelelő hetesek voltunk,aztán hol le voltunk maradva egy héttel hol nem.Mint a mesében.Most meg szépen utolnőttük a többieket,sőt,a múltkori UHn,már majdnem egy héttel nagyobbak is voltunk.

A babák nem lineárisan nőnek.4 hetesen már látta a doki?A 3. hétnél még csak a beágyazódásnak kell lennie.Nincs ez valahol elszámolva?

2008. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

11 napja késett amikor csináltam tesztet, pozitív lett, másnap már mentem is a dokihoz.

Ha az utolsó mensimet nézzük, akkor most 5 hetesnek kellene lennem, lehet a doki azért mondta hogy 4 hetes, mert a súlyának megfelelően még csak 4 hetes? 0.65 cm!

szerintetek?

2008. ápr. 7. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes.Nekem hat hetesen a CRL 4mm volt.
2008. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a babádhoz:)

A 4-ik héten fejeződik be a beágyazódás.

Vagy idősebb terhes vagy,vagy nem láthatott az uh még babát.

Ebben a hétben válik teljessé a fogamzás,akkor alakul ki a kapcsolat az embrió és a mama között.

Az 5-ik héten már láthatnak petezsákot,és benne az embrió kezdeményeit,a 6-ik héten már lehet a kezdetleges szívműködést is látni.

Nézz be a www.babanet.hu oldalra,ott láthatsz uh-t hétről hétre.

Boldog babavárást.

2008. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12.hétig mindig azt mondták,hogy a baba le van maradva méreteiben 1 héttel.És a 12.hétre hozta be magát...Szóval ez semmit nem jelent,főleg a 4.héten
2008. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! :-)

Mindenkinek boldog babavárást! Puszi

2008. ápr. 7. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!