Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előző menstruációtól számított...

Előző menstruációtól számított 45. napon tesztelni?

Figyelt kérdés
Olvasom itt, h a nemvárt napján, vagy az előtt pár nappal már lehet. Anyukám mindig azt mondta, h a 45. ciklusnap előtt nem érdemes tesztelni (nem azért, mert nem mutatja ki, hanem, mert bármi történhet még). Mit gondoltok erről, volt olyan, aki bírt várni, és nem lőtte el a tesztet rögtön a nemvárt napon? A 45. nap egyébként hány hetes terhesség? Akkor már érdemes lenne dokihoz menni?
2012. febr. 8. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy anyukádnak hosszú ciklusai voltak, vagy esetleg volt több korai vetélése, és ezért mondta ezt.

Amúgy pedig a 12. hétig szokták mondani, hogy "bármi történhet", de ha közelebbről nézzük, utána is történhet sok minden...

Szóval ahogy jónak érzed. A nem várt napján már biztosan tesztelhetsz egyet, én korábban is teszteltem, mert már voltak terhes tüneteim, mindhárom gyerekkel + is lett...


HA hőmérőzöl, akkor ott 18 magasan maradt hőmérsékleti nap után ajánlott tesztelni, de ez is már túl van a "nem vért napján".

2012. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg attól is függ, hogy kinek milyen hosszúak a ciklusai. Akinek 28-30 naposak, azok nyilván nem várnak még plussz 2 hetet a teszteléssel.


Nekem hosszúak a ciklusaim, általában 36-40 napra jön meg, változó. Szóval én mindkettővel majdnem 6 hetes voltam, mire megtudtam, hogy terhes vagyok.

2012. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem az a lányeg hogy a ciklus milyen hosszú, hanem mikor volt peteérés, és ebben nagy eltérések lehetnek. a 28 napos ciklus a tankönyvi 14. napi peteéréssel, de a legtöbb nőnek nem ilyen mintaszerűek a ciklusai.

Peteérés után 14 nappal már minden bizonnyal kimutatja a teszt a terhességet. Persze ezt csak akkor lehet tudni, ha a nő figyeli a peteérését valamilyen módszerrel (hőmérőzés, ovulációs teszt, uh stb.)

2012. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg akkor kell tesztelni ha késik.Mindenki tudja hány naposak a ciklusai,mikorra várja a mensesét.Ha késik akkor teszt.Nekem szülés előtt 28 naposak voltak a ciklusaim,úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva.3nap késés után csináltam tesztet,erős pozitív volt.
2012. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 42. napot teszteltem. Az utolsó pár hónapban össze-vissza jött meg, így nem tudtam, hogy hány napos a ciklusom, és mivel sokat vártunk a babára nem is mertem korábban, a csalódás miatt.

Üdv: 17 hkm.

2012. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!