Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasi ultrahang kimutatja a...

Hasi ultrahang kimutatja a 3hét+6napos terhességet?

Figyelt kérdés

Ilyenkor már látszik a petezsák vagy valami? Ha azért megyek ultrahangra mert 2hete fáj az alhasam, mit fognak keresni vagy mit néznek rajtam?

Nem biztos h terhes vagyok, de ha mégis kimutatja? most 2napja késik, még nem teszteltem (egyéb okok miatt).


2012. jan. 31. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy egy három hetes terhességet lásson.
2012. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, de egyáltalán nem valószínű, hogy látszódna valami. Nálunk a 4 hetesen hüvelyi UH-al semmit nem lehetett látni.
2012. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én sem tartom valószínűnek.Esetleg hüvelyi,de sztem az sem.
2012. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor hüvelyi UH-t szoktak még. A terhesség tényét meg tudják állapítani, de más egyebet nem.
2012. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még a beágyazódás sem történt meg egészen, először teszt, aztán kb 6-8 hetesen hüvelyi uh-gal pontosabbat tudnak mondani. Ilyen fiatal terhességnél a hasi uh-on csak sejteni lehet a babát, vagy a szívhangját (6-8hetesét).

Nekem nemrég volt 12 hetes uh, ott már a hüvelyivel nem látott semmit a doki, a hasival gyönyörűen látszódott minden :)

2012. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És elnézést mindenkitől! Egy héttel elszámoltam magam, 4hét+6nap.

2012. jan. 31. 12:23
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem még az 5 heteset sem mutatta ki. 6 hét 4 naposan viszont már szívhang is volt! Én a helyedben tesztelnék, az kicsit megnyugtatna legalább. Nőgyógyászati uh-ra mész egyébként? Leírok neked egy sztorit. 2002-ben elkezdett fájni az alhasam, akkor rendszeresen sportoltam 18 éves voltam és kezdett megőríteni a dolog, először vizeletet néztek de teljesen ok, aztán vérkép az is ok. a háziorvos meg nem küldött sehova mert azt mondta tapintásra is minden ok. És ez így telt még kb 5 évig, szinte minden nap éreztem, hogy alul fáj, de közben a menzeszem rendszeres és normális volt és 21éves koromig szűz voltam. Akkoriban ismertem meg mostani férjemet és elkezdtem nemi életet élni, akkor méginkább súlyosbodott a régóta tartó alhasi fájdalom. Anyukám mindig mondta, hogy menjek már el egy nőgyógyászhoz, mert még életemben nem voltam. De én féltem tőle, nem mentem. És amúgy sem egyfolytában fájt a hasam csak hébe hóba, szóval halogattam megint a dolgot. 2007-ben, amikor 23 éves voltam egy reggel úgy ébredtem, hogy a szokásos alhasi fájdalom, elviselhetetlen volt. Azonnal elmentem az ügyeletre, csináltak egy hasi uh-ot, de mindent rendben találtak. Akkor megnyugodtam és továbbra is nagyon jól megvoltunk a párommal, már tervezgettük hogy abban az évben összeházasodunk. Karácsony előtt egy héttel kb nagyon rosszul lettem, annyira fájt a hasam, hogy fel sem bírtam kelni az ágyból, kb karácsony előtt 2 nappal, végre sok év után rászántam magam, hogy elmenjek édesanyám nőgyógyászához. Csinált uh-ot, hüvelyit, de minden rendben volt, csinált rákszűrést, ami egyáltalán nem fájt és azt mondta, hogy így ránézésre az is rendben, szóval teljesen és végérvényesen megnyugodtam, hogy egészséges vagyok. Elmúlt a karácsony és a szilveszter és érdekes módon elmúlt az a fajta hasfájás örökre!!!!! Hanem aztán jan 5-en kellett volna megjöjjön, de nem jött. Olyan csikarást éreztem, mintha izomláz lenne az alhasamban, 5 nap késés után csináltam egy tesztet, gondoltam miért ne és POZITIV volt. Irány a nőgyógyász már másnap de nem látott semmit, visszarendelt rá két hétre és akkor már látta a babómat és szívhangot is!Ez volt 4 éve, most 28 éves vagyok és várom a második gyermekem az első most 3 és fél éves. Azért írtam le neked mindezt mert egyrészt lásd, hogy fájhat valakinek a hasa csak úgy is, hogy nincs semmi fiziológiai oka, mert látod nekem 5 évig fájt, valószínű pszichésen, azóta soha nem félek semmilyen fájdalmamtól és nem gondolok nagy dolgokra, mert bebizonyosodott, hogy nem eszik azt olyan forrón. Másrészt, tudd, hogy, ha még nem voltál nőgyogyinál( amit én nem tudhatok) akkor ne halogasd, mert látod én pár évvel hamarabb is megnyugodhattam volna, hogy nincs semmi gondom. Egyáltalán nem fáj a vizsgálat, egyik sem. Megnézik az uh-val a petefészkeidet, méhedet és rákszűrést csinálnak! Ha babót szeretnél, szorítok, hogy sikerüljön!üdv
2012. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia én a 31. napon voltam először hüvely uh-n (28 napos ciklus) és már látszódott egy pötty :) de a 26. napon volt pozitív a clearblue teszt délután és utána rögtön még aznap volt vérvételem is ami szintén pozitív lett és utána a 30. napon is volt vérvételem és az is pozitív lett :)


Sok sikert :)

2012. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a választ!:)

Sima ultrahangra küldött a háziorvos, de mondta hogy látogassak el a nőgyógyászhoz is, még sosem voltam. Nekem eddig soha semmi bajom nem volt, remélem úgy vagyok vele mint a kedves 7. válaszoló!:)

Azért gondoltam h lehet terhes vagyok, mert megszakítással vagyunk együtt, örülnénk mindketten ha baba lenne, de ha most nem, majd a köv hónapban teljes bedobással próbálkozunk:)

2012. jan. 31. 16:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Ugye rosszul értem, hogy még soha nem voltál nőgyógyásznál???
2012. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!