Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok! Akik úgy írják ki,...

Lányok! Akik úgy írják ki, hogy 6 hetes és 4 napos, meg 8 hetes és 9 napos, stb. terhes vagyok, azok honnan tudják ezt ennyire pontosan?

Figyelt kérdés

Nyilván az orvos megállapítja hogy hanyadik hétben vagy, de napra pontosan honnan tudod?

Bevallom nekem fogalmam sincs róla, hiszen egy adott héten ált.3-szor szeretkezünk a férjemmel, honnan tudnám hogy melyiktől maradtam "úgy"? :)

21hkm


2012. jan. 27. 12:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Egyébiránt, hogy értsd: ez a fajta terhességi kormeghatározás azért fontos, mert a legritkább esetben lehet tudni a fogantatás napját: az orvostudomány pedig szeret biztos eseményekhez viszonyítani - azaz a menstruáció első napjához.
2012. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Jaaaaaj te kis okoooooooos.....:)))))

ha nem érted amit az előbb leírtam, akkor nem kell itt replikázni, mert te jössz ki belőle hülyén...:)

2012. jan. 27. 13:47
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért számolják az utolsó menstruáció első napjától, mert ez egy fix dátum, amire lehet alapozni. A fogantatás dátumát nem tudni ilyen pontosan, csak kb-re tudják megállapítani a baba méretéből. Egyébként ebben, hogy 40 hétnél jár le a terminus, meg hogy megfelelő-e a méret az adott héten, bele van kalkulálva a középidős fogantatás, tehát az, hogy az első 2 hétbe még tulajdonképpen nem voltál terhes.
2012. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

te vagy a nagyokos aki felülbírálja a világ összes orvosát és szokását. mert ezt a világ összes országában így számolják ahogy leírta mindenki.


Miért? te tudod mikor fogant a baba? fenéket tudod, ha csak nem beültetés volt. ha csak 1x voltatok együtt a pároddal pont akkor, honnan tudod hogy nem 2 nappal késöbb volt ovulaciód?


én pl nem tudom mikor csináltuk a gyereket akár 2 hét külömbség is lehet. valamikor októberben. mi sokszor együtt vagyunk nem csak egy napon. nem méregetem a hömet és nem ovuteszteztem. egyszer csak megfogant.

tölem a doki nem kérdezte mikor voltunk együtt.


töled megkérdezte a dokid mikor kufircolt kedves asszonyom az urával? nem hinném. egyszerüen azt kérdezte mikor volt az utolsó mensije és hány napos a ciklusai.


egy magzat 38 héten át van a méhben átlagosan, de mivel nem tuti biztos a legjobb a 40 hét kiírása utolsó mensitöl.


a babák 3%-a jön pontban a kiírt idöpontra. 2+- hét a normál. ha juni 15-re vagy kiírva akkor egész júnisuban bármikor megszülhetsz, és a gyereked kakálni fog a te dátumodra ebben a 4 hétben fog megszüeltni.

2012. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
hú te ma nagyon hisztis vagy, szerintem aludjál kicsit, jót fog tenni, mire apu haza ér nem akasztod legalább ki.
2012. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
De arrogáns vagy már ne is haragudj... Nem értettem már a végén valóban, hogy mit nem értesz, de engedd meg, hogy leírjam, azt hiszem, nekem nem kell szégyenkeznem itt, meg hülyén érezni magam, már csak az orvostudományok terén szerzett tapasztalataim miatt sem.
2012. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Akkor mégegyszer leírom:


AZT HITTEM, HOGY AKIK ÍGY SZÁMOLJÁK, TUDNAK EGY MÁSIK MÓDSZERT IS, AMIVEL A FOGANTATÁSTÓL TUDJÁK SZÁMOLNI....


mit nem lehet ezen érteni? nem hülye vagyok és nem megkérdőjelezem az orvostudodmányt (te szövegnemértős, teee:)) hanem azt hittem különböző számolási módszerekről beszélünk.

Ennyi, pont.

2012. jan. 27. 13:52
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az én orvosom is csak hetekbe számolt, nem pontosított napokra, viszont az uh képen ott volt, hogy 7+1 hét. Meg mikor 4D-n voltunk, ott is úgy szerepelt a leleten, hogy a menstruáció szerinti hét+nap, és a méret szerinti hét+nap. Szóval szokták így is írni. Persze, nem leszel tőle se több se kevesebb, hogy használod a napok szerinti pontosítást vagy sem, csak nem tudom, hogy téged ez miért zavar.
2012. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%
jesszus, te lány...
2012. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%
A fogantatást senki nem tudja, mert lehet kedden együtt voltatok, de a baba pl. csütörtökön foggant.Tényleg nagyon arrogáns vagy és te oktatsz ki olyanokat, akik normálisan válaszoltak.
2012. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!