Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok! Akik úgy írják ki,...

Lányok! Akik úgy írják ki, hogy 6 hetes és 4 napos, meg 8 hetes és 9 napos, stb. terhes vagyok, azok honnan tudják ezt ennyire pontosan?

Figyelt kérdés

Nyilván az orvos megállapítja hogy hanyadik hétben vagy, de napra pontosan honnan tudod?

Bevallom nekem fogalmam sincs róla, hiszen egy adott héten ált.3-szor szeretkezünk a férjemmel, honnan tudnám hogy melyiktől maradtam "úgy"? :)

21hkm


2012. jan. 27. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az utolsó menstruáció első napja 0+1 nap. Itt elkezded számolni és ha egy hét letelt akkor kezdődik újra 1+... :)
2012. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menzesz első napjától számolják a terhesség korát. Ha szerdán volt pl. az utolsó menzeszed, akkor jövőhét csütörtökön 1 hét+1 napos vagy, mert annyi idő telik el. Ez csak példa, nyilván ezt 4-5 hetes terhességtől számolják. Nem a fogamzás napja számít.
2012. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez nem pontos, csak kb.... értem, köszönöm! :)
2012. jan. 27. 12:40
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát; annyiban pontos, hogy az orvosok is így számolják a terhességet. Az utolsó vérzéstől.
2012. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
61%

De pont hogy ez a pontos.


Nem is értem miért nem tudod, mert az orvos is így írja a kiskönyvbe 23+4 .

ez azt jelzi hogy hétfön betöltöted a 23-ik hetet (vagy is pont 23 héttel elötte jött meg utoljára a mensid) és eltlet azóta 4 nap.

2012. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Én sem értem, miért nem tudod, nekem még az uh képen is rajta volt.
2012. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindenemre így írják, most pl. 23+6, előtte van 18+2, 12+1, 6+2. Mindig odaírják a napot is. Ettől még én sem tudom, hogy mikor estem teherbe, de mivel szabályos 28 naposak a ciklusaim, ezért szerintem ez pontos. Nyilván lehet eltérés, de nem ez a lényeg, számolni ez alapján kell.
2012. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azért nem pontos nagyokosok, mert nem a fogantatástól számol....

És azért kérdeztem, mert szerintem ez hülyeség ez így, hiszen nem az utolsó menzeszed első napjától vagy terhes.

Az én orvosom hétre számolja, és szerintem ez így van rendjén. Bár ő is az utolsó menzesztől számolja, de nem leszek attól több, hogy azt írom hat hetes és 2 napos vagyok....

2012. jan. 27. 13:33
 9/25 A kérdező kommentje:

A normálisan válaszolóknak köszönöm, nyilván én is tudom hogy honnan számol egy orvos, csak azt hittem vannak akik a fogantatás napjától számolják valahogy.

Az ilyen "nem is értem hogy nem tudod" emberkéknek meg köszönöm a részvételt, ha másról nem az emberi viselkedésről sokat lehet tanulni tőletek...:)))

2012. jan. 27. 13:38
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
a te 21 hetes korod is a menstruáció első napjától számítódik...
2012. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!