Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélitek a fiatal/tini anyákat?

Elítélitek a fiatal/tini anyákat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, jövőre érettségiznék, teherbe estem, nem mondanám felelőtlenségnek, mert a fogamzásgátló szedése mellett fogantam meg, a barátom 20 éves főiskolára jár, már 2 éve együtt vagyunk, és megtartjuk a picit, igaz nem most szerettünk volna gyereket, de a jövőnket együtt képzeljük el, de ha már így alakult, miért ne vághatnánk bele most, nem lett volna szívünk nem felnevelni..már a 6. hónapban járok.

Úgy érezzük feltudjuk nevelni, tudunk róla gondoskodni, foglalkozni, szeretni. De bennem mindig felmerül az a kérdés, hogy vajon mit gondolhatnak rólam az emberek, sétálok az utcán és megnéznek, az első gondolat ami felmerül bennem az hogy most elítélnek, hogy terhes vagyok. Ez egy kicsit elszomorít meg kellemetlenül érint, de így, hogy most már ezzel tisztában vagyok, hogy ennyien megnéznek (sokszor szuró pillantások) sem döntöttem volna másképp, ti mit gondoltok az ilyen korombeli anyukákról?


2012. jan. 22. 21:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagy felelősség a gyerek, de ugyanilyen nagy felelősség egy párkapcsolat is. Nyugodtan fogadjátok el szüleitek segítségét! Ne erőltessétek az önállóságot, amíg a párod tanul. Várjatok türelemmel az önállóságra, eljön az is. Én drukkolok nektek. Amióta a barátnőmet megerőszakolták, és gyermeke született fiatalon, azóta nincs ítélkező véleményem. Előtte nagyon sajnáltam a nagyon fiatal terheseket. De ez látszólagos, mert egy 26 éves nézhet ki tök fiatalnak, de egy 16 éves is nézhet ki idősebbnek...
2012. jan. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem itelem el a fiatal anyakat, de sajnalom oket. Raertek volna jo par ev mulva szulni.

En 29 vagyok, a lanyom 3 eves. Fiatalnak nezek ki, igy sokszor megkerdezik, hogy az enyem-e.

2012. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
birom ezt a hozzáállást...valaki teljesen normálisan válaszol a kérdésre, bár nem ugy ahogy a többségnek tetszik, s totál lepontozzák..pedig se sértegetés, se bunkozás nincs benne...de ez van, a sok 16-18éves "nagylány" anya biztos jobban tud és ért mindenhez mint egy 10évvewl idősebb nő...hajrá akkor, szüljön minden tizenéves és majd a kislányotokat is erre biztassátzok! gratulálok, én többet nem szolok már semmihez...
2012. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el, de kissé felelőtlenségnek tartom, ha valaki az iskolai tanulmányai befejezése előtt szül. Tudom milyen, mert a középiskolában a legjobb barátnőm is így járt.

Viszont nekem az is fura, amikor valaki tudatosan 35-40 éves korában szüli az első gyerekét. Néha látok kismamákat és kisgyerekes anyákat, akik ránézésre úgy néznek ki, mint az anyám. Na nekik is jó sz.r lesz majd, amikor a gyerekük nagymamájának nézik őket... Persze, mint mindig, tisztelet a kivételnek!

2012. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Erről az a véleményem, hogy érdekes végigolvasni a válaszokat, mert most olyan sok kedves választ kaptál. De van rengeteg kérdező, aki korodbeli és nagyon sokan elküldték a sunyiba meg lehülyézték meg leb...ták. Nem azt mondom, hogy itt bárki tett volna már ilyet. De akkor is fura, hogy érdekes módon sokan ide már nem írnak, akik más tiniket leosztottak. Én soha nem szoktam, én minden tinis kérdésnél igyekszem komolyan venni a tinik kérdéseit és jóindulatúan kedvesen válaszolni, mert bennem mindig az van, hogy szegények azért itt kérdezik meg mert máshol nem merik és akkor itt is sokszor megkapják a magukét. Én nem ítélek meg senkit, mivel ki vagyok én ahhoz, hogy bárki feje felett pálcát törjek. Ez a te döntésed és senki nem ítélkezhet senki felett, arra ott van a jóisten. üdv és minden jót neked!
2012. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű beszélni, amíg a gyerek meg nem születik. Persze szép, meg jó, önfeláldozás, büszkeség, hogy nem vetetted el, stb., de egy gyermek neveléséhez képest sehol nincs az, hogy megbámulnak-e az utcán. Meg, és kisgyerekkel még inkább meg fognak, aztán pedig Őt bámulják majd meg, ha Vele vagy.

A kismamák előre elképzelnek mindent, mi hogyan lesz, de úgysem úgy lesz. Eleinte minden elvedről, elképzelésedről, számodra fontos dologról kell lemondanod, a viták jönnek majd, mert elkerülhetetlen, a főiskolás barátod egy idő után be fog sokallni, hogy főiskolára jár, mellette kéne dolgozni is, meg ne menjen szórakozni, hogy otthon is legyen, és mellette heti x-szer vigyázzon a babára amíg tanulsz.

A nevelés könnyűnek látszik, hiszen a szomszéd gyerek is olyan boldog, ha meg pityeregve hozzánk bújuk, az különösen édes. De a sajátod mindig hozzád megy, akkor is, ha épp aludnál, vagy nem bírsz felkelni a láztól, de az is előfordulhat, hogy mivel tudja, másnap fontos dolgod lenne, pusztán szórakoztat egy egész éjjeli cirkusszal.

Na, mindegy a lényeg az, hogy remélem nem csak a mézédes oldalát látod, mert bizony szerintem ennél nincs nehezebb, kortól függetlenül.

Én 15 évesen szültem a fiam, így átérzem a gondolataidat.

De azt is tudom, hogy mi minden történt azóta, és hogy bár imádom Őt és soha semmiért nem pörgetném vissza az idő kerekét, de most a kisöccsének a koromnál fogva sokkal jobb élete lesz. Rengeteget változtam, sokkal türelmesebb vagyok, másként képzelem el a dolgokat, pedig még most 20 éves fejjel sem számítok kiöregedettnek. :)


Én kívánom, hogy minden jól sikerüljön nálatok, de a megbámuláshoz szokj hozzá. :)


5 éves imádnivaló nagyfiú és 23 hetes pocaköcsi anyukája

2012. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit sajnállak, ne vedd ezt sértésnek. Azért sajnállak mert nagyon korán fel kell nőnöd. Úgymond ennyi volt az édes gyermekkor. Sajnos tényleg nagyon nehéz dolog, persze mondom én ezt így, hogy nem tapasztaltam, csak hallomásból tudom. Én biztos nem lettem volna képes 16-17 évesen gyereket szülni, Pedig azóta is ugyanaz a párom. Nekem nehéz lett volna feldolgozni. Annak örülök, hogy neked ez könnyebb volt. ne érdekeljenek mások.
2012. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki komolyan, felelősséggel gondolkodik egy babáról, már nem lehet elítélni.

Nem gondolom, hogy itt vége lenne egy tini életének, utazni, szórakozni később is lehet. Sőt! 30 évesen jó még igazán utazni, és akkor a Te gyereked már 12 lesz, tudod kire hagyni, az enyém meg olyan pici lesz, hogy nem tudok menni sehova egy darabig.:-) Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem maradtok le semmiről, pozitívan kell hozzáállni, és akkor minden jó lesz.

Szúró pillantások pedig lesznek, és csak úgy tudod kivédeni, ha nem veszel róluk tudomást. Légy büszke kismami, és szuper csini fiatal anyuka.


31 hkm

2012. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok és 9 hetes. Mi a párommal terveztük a babát, ő 6 évvel idősebb nálam, állandó munkája es saját hitelmentes háza, vagyis házunk van. Úgy gondoljuk ez így lesz nekünk a legjobb, fiatalon családot alapítani. Semmiképpen nem lennék 30-40 évesen kisgyerekes anya, hogy majd az érettségiző gyerekem nagymamájának gondoljanak.:) Nekünk így jó, így képzeljük el a jövőnket.
2012. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Utolsonak:

En 29 evesen vagyok kisgyerekes anya. Fiatalabbnak nezek ki, ezt mar irtam (alkatra, oltozkodesre, stilusra felveszem a versenyt a husz evesekkel).

Azt is irtam, hogy sajnalom a fiatalon szulo anyakat.

10 eve vagyok egyutt a ferjemmel, eszembe se jutott volna, hogy gyereket szuljek neki rogton, ugy hogy nem erettsegiztem es nem diplomaztam le.


29 eves vagyok, kisgyerekkel itthon. Naponta vannak tanitvanyaim, igy a csaladi kasszaba is besegitek (diploma nelkul ez nem menne).

Gyerek mellett meg sokkal nehezebb egyetemet vegezni, ha valaki ezzel jonne. Tudom,mert a masodik diplomamat csinalom.


Van olyan baratnom, aki 20 evesen gondolta ugy, hogy ferjhez megy, szulni fog stb. MErt erett volt hozza. Azota 28 eves. Nemreg azt mondta, hogy nagyon megbanta, hogy fiatalon ment ferjhez es szult gyereket. Akkor erettnek erezte magat, de igazabol csak most erett meg.

2012. jan. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!