Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ilyen sok a tiltólistá...

Tényleg ilyen sok a tiltólistás dolog terhesség alatt? Vagy csak túlparázzák a dolgot?

Figyelt kérdés
A nővérem tíz éve szült ikreket, akkor még nem volt ennyi tiltott dolog: evett mindent, néha egy kis bort is ivott, mégis tökéletesen egészséges, okos gyerekei lettek. Ma meg minden terhességgel kapcsolatos oldal azzal van tele, hogy mi mindent nem ajánlott vagy nem szabad. Valóban ennyire "más" a másállapot, vagy csak el van túlozva a dolog? Kismamák, anyukák, mi a tapasztalatotok?
2012. jan. 22. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy vannak dolgok, amikre igenis jó odafigyelni, míg jó pár dolog meg túl van misztifikálva...

5-10-20 év alatt változnak a dolgok, egyes dolgokat érdemes szerintem megfogadni (mondjuk hogy ne egyél nyers húst), de azért túlzásokba sem kell esni.

2012. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tiltólistákat nézzük, akkor lassan levegőt sem vehetnénk :) én nem foglalkozom azzal, hogy mi van a tiltólistákon, most, terhesség alatt is jól akarom érezni magam, igen, néha megiszom egy pohár bort, és eszem mindent amit előtte is ettem és szerettem, kivéve a kávét, mert attól sikeresen megundorodtam az elején, annyira, hogy még most sem bírom a szagát sem.
2012. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok újra: a nyers húst előtte sem szerettem.
2012. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tul van kicsit misztifikàlva szerintem is. én is iszom néha 1-2 pohàr italt,mert jol esik. biztos vagyok benne,h semmi baja nem lesz ettol. mondjuk a nyers hussal meg bizonyos sajtokkal vigyàzni kell,a tobbi kicsit tulzàs.
2012. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy eszem mindent, csak a nyers húst, nyers tojást, házi(pasztörizálatlan) tejet kerülöm. Arra jobban oda figyelek hogy pl. ne keljek fel hirtelen, ne legyek füstös helyen, ne feküdjek háton.
2012. jan. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki tatár bifsztek rajongó volt nem terhesen, az azért szerintem jobb, ha terhesen kicsit visszavesz (vagy nem is eszik nyers húst). De a nyers hús csak egy példa, hogy vannak dolgok, amiket azért jó betartani.


Egyes dolgokra érdemes figyelni és mértéket tartani. De közben meg egy csomó dolog van felsorolva a tiltólistán, és jóformán terhesen az ember már nem ehetne semmit és nem mehetne sehová.

2012. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el van túlozva. Én szinte semmin nem változtattam a terhességem alatt, mindent ugyanúgy eszem, csinálok mint korábban. Sosem éltem önpusztító életet, nem dohányoztam, ittam sok alkoholt, stb így ezekről nem kellett leszoknom. Egy kis bort én is szoktam inni, egyáltalán nem árt a babának. Dolgozom, munkahelyen is, itthon is, járok-kelek, csinálom a dolgom mint eddig. Erősnek és egészségesnek érzem magam, a terhesség nem betegség hanem egy természetes állapot, így is kezelem a dolgot.
2012. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most lettem állapotos, (4. hét) de ezt, hogy háton nem szabad feküdni ezt, most hallom tőletek. Én nm is bírok máshogy feküdni,mert folyton úgy érzem szétnyomom a hasam,meg fáj a mellem. Oldalt sem bírok aludni,mert húzza a gravitáció a mellem. Nincs nagy mellem 90-es,de most szerintem nőtt egy kicsit.
2012. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!