Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Képviselőfánkot ennétek...

Képviselőfánkot ennétek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Anyósom készítette, és szerintem van nyers tojás benne, amit ugye nem szabad enni, de úgy megkívántam.

31 hetes kismama


2012. jan. 22. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A képviselőfánkban nincs nyers tojás! De tojást is ehetsz: Nem értem,hogy mostanában miért nem ehetnek a terhesség alatt mindent a nők!Eddig is ettek,és soha semmi baj nem lett belőle.
2012. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne ennék.
2012. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha nem érted akkor ne válaszolj! Azt, hogy soha senki nem betegedett meg romlott ételtől, nyers tojástól stb. terhesség alatt azt te honnan tudod. Amúgy nem a tojással van a probléma, hanem a szalmonella fertőzéssel, de úgyis hiába írom neked.
2012. jan. 22. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ha valamit megkívánok, abból eszem/iszom. Ha ez olyasmi, ami nem ajánlott (pl. camambert), akkor a mennyiségre nagyon odafigyelek. Volt már olyan is, hogy majd meghaltam egy pohár borért, de az alkohol miatt ódzkodtam tőle. Végül csak megkóstoltam és egy korty elég is volt belőle, utána már nem kívántam. Szóval szerintem egy kicsit mindenből lehet. Persze erről nagyon megoszlanak a vélemények, mert van, aki szigorúan ellenáll a tiltólistás dolgoknak, van, akit pedig egyáltalán nem érdekel. Egyébként tényleg érdemes megkérdezni az anyósod, hogy tényleg van-e benne nyers tojás.
2012. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Hol van a nyers tojás a képviselőfánykban?!

Amúgy én ettem sajátkészítésű majonézt (abban tényleg van nyers tojás), camembert-t és egyéb penészes sajtot, füstölt kolbászt és megittam egy-egy pohárka bort is. Ma erősen fahéjas almás desszertet is ettem. Kávét csak azért nem iszom, mert undorodom tőle.

Nem vagyok híve a sok-sok megszorításnak, és orvosok sem azok, csak ilyen mindenféle kismamás oldalakon jelennek meg ilyen-olyan rosszul értelmezett és fordított dolgok, paramami-értelmezésben.

2012. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A tésztájába van tojás....azt ugye megsütik

A krémbe van van habbá vert tojás fehérje amit a forró pudingba kell keverni.

Azért a tényleg nyers tojáshoz írok példát:

Tartármártás (persze ennek is megvan a tojás nélkül készített változata amikor majonézt rak bele az ember)

azért lehet fokozni a dolgokat pl Tatár bifsztek, ebbe nem csak a tojás nyers hanem a hús is.....

2012. jan. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nyugodtan ehetsz belőle nincs bent nyers tojás ugyanis a forró puding "megfőzi" a tojáshabot!De ha mégis tartasz tőle akkor csak egy picit egyél hogy meglegyen a szád íze!Egy cukrász anyuka! :)
2012. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de inkább kihagytam.Készítek inkább mákosgubát. Köszi annak aki megértette a kérdésem, és arra válaszolt.

Boldog babavárást!

2012. jan. 22. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A tiramisu ugye alapvetően nyers tojásból van. Én megkérdeztem a dokimat terhesség alatt, hogy ehetek-e? Ő azt mondta, hogy egész nyugodtan. A bolti (konkrétan a Sparos) tojást ajánlotta, mert azok be vannak vizsgálva.
2012. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megkerdezhetned, hogy hogyan csinalta.

Mert mi peldaul nem teszunk nyers tojast a krembe es a feherjet sem keverjuk forro pudingba. En fozott kremet keszitek, abban van tojas, de jo sokaig kell fozni, az biztos, hogy nem nyers. utana mar csak vaj meg bele. Nyers tojas semmilyen formaban sincs benne.

Egyebkent en sem ettem nyers tojast terhesen, igaz, hogy nem terhesen sem, semmit sem csinalok nyers tojassal. Nalunk mar volt a csaladban egy nagy szalmonella fertozes 15 evvel ezelott, annyira emlekezetes volt, hogy azt elfelejteni nem lehet. Azota mi egyaltalan nem eszunk nyers tojast semmilyen formaban.

2012. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!