Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változnék meg terhesség...

Hogyan változnék meg terhesség során?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt depressziós voltam elég sokáig, de azóta rengeteget változtam pozitív irányban, de sajnos néha még most is elfog a szomorúság. Talán azért (is), mert nagyon szeretnék már babát. Hallottam és olvastam, hogy a terhesség alatt boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak a nők és külsőleg is változnak, pl. a pattanások is eltűnnek (sajnos elég problémás a bőröm). Mi az igazság? Én úgy érzem, hogy teljesen megváltozna az életem egy babával, értelmet adna, boldog lennék és jót tenne a terhesség, egy gyermek. Volt és leendő kismamák, ti hogy élitek/éltétek meg gyermeketek várását, születését, miként hatott rátok? Hogy hatna rám, ha terhes lennék?
2012. jan. 20. 21:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológusként azt tudom mondani, hogy semmiképp ne tekintsd terápiának a gyermekvállalást, annak nincsen jó vége: az ilyen külső tényezők egy tényleges depresszión nem változtatnak, az ugyanis inkább gondolkozás mód, kognitív stílus, mint hangulat, vagy szomorúság. Nem tudom, hogy mit jelent nálad a depresszió, csak te tartod-e magad depressziósnak, vagy szakemberrel állt fel a diagnózis. Volt-e oka a szomorúságnak? Mi történt akkor? Depressziónak érzed-e, ha néha elszomorít, hogy nem jön még a baba? Ha pusztán szomorú vagy, azt nem feltétlenül érdemes depressziónak aposztrofálni. Ha jártál ezzel terápiába, akkor érdemes megvitatni a terapeutáddal a gyermekvállalással kapcsolatos érzéseidet, ha nem jártál, de szükségét érzed, akkor menj! Azt, hogy a terhesség a depresszióra hogyan hat, nem lehet meghatározni: vagy nagyon pozitívan, vagy nagyon negatívan. Erre nincs forgatókönyv.


Magánemberként: a terhességem egy csoda, a baba minden mozdulata, rúgása, fordulása, csuklása is egy csoda, ahogyan az összes ultrahang is. A gondokkal, problémákkal, érzésekkel közben is dolgozni kell, nem tűnnek el, de tény, az ember nagyon más lelkiállapotban van ilyenkor. Valóban különleges állapot, ami mellett természetesen éli az ember az addig megszokott kis életét, annak minden gondjával-bajával.


24 hetes kismama

2012. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyénfüggő. Ismerek olyat, aki tényleg kivirult a terhesség alatt, maga volt a megtestesült boldogság és szépség de olyat is, aki tragédiaként élte meg az egészet, mert nagyon zsírosodott a haja, pattanásos, májfoltos lett, vizesedett és ráadásul a pasija is azt mondta neki, hogy terhesen már nem olyan szép, és "karácsonyi ajándékként" meg is csalta (akkor derült ki, a másik nő otthagyta emlékbe a bugyiját).

Szóval, ha azért szeretnél babát, hogy kigyógyulj a depresszióból, akkor nem biztos, hogy jó döntés, mert ha esetleg mégsem úgy történik, ahogy elképzelted, akkor még rosszabb lesz minden.

2012. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nézd én nem tudom, hogy Te miben változnál-csak azt tudom leírni, hogy én miben változtam.Nem voltam depressziós soha, de ha van terhesség alatti háát, hogy mondjam hmmm na nem éreztem azt amit más nők fellengzőssen mondanak, hogy így meg olyan jól érzik magukat.Egy jó dolog volt, amikor mozgott a hasamban, de az tényleg egy csoda.Megszületett és megváltozott minden...de minden és ezt jó értelemben mondom számtalan, olyan leírt és kimondott történetet olvashatsz ami ezt taglalja-hogy milyen nehéz, de megéri, mert...az a boldogság stb.Ez tényleg így van.De ami a lényeg hihetetlen mód lesz@rok mindent ami negatív vagy én úgy gondolom, hogy...csak a gyerek a fontos és semmi más, jó vagy jobb útra terel gondolat szinten.Nem voltam egy türelmes ember, na ő megtanít rá:D. stb. Sok minden van és mindenkin ott javít egy gyerek ahol kell(türelem, kitartás...)"Értelmet adna, boldog lennék "-et ez is így van :).
2012. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem terápiaként tekintek a terhességre, mert mindig is szerettem volna babát és párommal már tervezzük. Csak kíváncsi vagyok, hogy a terhesség hogyan hat a szervezetre, talán pont azért is, mert már szeretnénk babát és hogy felkészüljek.
2012. jan. 20. 22:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem hozzáállás kérdése is, hogy valaki hogy viseli a terhességet. Én most olyan változásokon estem/eset át, hogy mindent pozitívan nézek és úgymond manipulálom az agyam a boldogságra. Persze szedek vitaminokat, omega 3-at, és nem lehetetlen bemesélni magamnak, hogy boldog vagyok, és valóban az vagyok. Gondolom, ha valaki terhesség során úgy gondolkodik, hogy "már megint a rosszullétek, hányinger" stb. akkor negatívan is éli meg a várandóságot.
2012. jan. 20. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Van itt önbizalom, rajta hát szülj és nevelj...
2012. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez nem olyan reális elképzelés, elég sok pszichés krízis (jó értelemben vett krízis, azaz változás zajlik a terhesség alatt), a hormonok idegrendszeri hatását nem is tekintve: ezek, mint tudjuk bizony okoznak hangulatingadozást. Nézd, egy terhesség egy depressziót fel is erősíthet. Bőven belefér. Nem tudni, hogy egy valóban depressziósra milyen hatással van, túl komplex folyamat a bejósolhatósághoz. De azt is gondolom, hogy te nem voltál depressziós, hanem voltak rossz éveid, amit mostanában már mindenki depresszióként fémjelez. Azt nem várhatod, hogy megmondjuk, hogyan fogsz reagálni a terhességre. Majd kiderül. Ha előtte lelkileg helyre akarsz rázódni, vagy biztosabb talajra akarsz kerülni, esetleg kétségeid vannak, akkor szánj időt ezeknek a felszámolására, és utána vállald a gyermeket.
2012. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát én speciel nem tudok beszámolni arról hogy hűűű de mennyivel boldogabb lennék a terhesség alatt, mint előtte!

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak a terhességnek pillanatai amik olyan boldoggá tudnak tenni, mint semmi más (az első pozitív teszt, az első mocorgása, ultrahang, stb.)


De közben 9 hónapig -ha csak nem vagy olyan szerencsés helyzetben hogy milliomos vagy és eddig is mindent megoldottak mások helyetted - ugyanúgy, sőt néha sokkal több erőfeszítéssel kell intézni az élet dolgait, mint előtte!


Én igazán nem vagyok hisztis nőszemély, de a terhességem során mindenből kaptam egy kicsit ( down kór gyanú, amniocentézis, terhességi diabétesz, magas vérnyomás, vizesedés, stb.) és akármennyire is örülök annak, hogy gyermekem lesz, azért ezek néha eléggé befolyásolják a napjaimat és a kedélyállapotomat.

Arról nem is beszélve, hogy a 9 hónap alatt viszonylag sokat kell orvosokhoz járkálni, és ha mondjuk olyan vagy, mint én, aki akkor megy maximum ha már nagyon muszáj, akkor azért az is eléggé nyűg lehet.

Nekem a bőröm speciel pattanásosabb lett, mint volt, a hasam olyan csíkos, hogy azt egy tigris is megirigyelhetné, a hajam iszonyat száraz lett, szóval én nem szépültem meg egyáltalán, pedig erre én is számítottam.


Ami a számomra legidegesítőbb, hogy totál feledékeny lettem, van hogy a macskát is elfelejtem megetetni :) Pedig rám ez előtte soha nem volt jellemző, egy két lábon járó notesz voltam, iszonyat jó memóriával.


Összességében én a helyedben nem csak a szépre és jóra számítanék, persze ilyen oldalakon 90%-ban csak a jóról írnak, mert sok kellemetlenséggel, idegeskedéssel is jár egy terhesség, és nem tudhatod hogy éppen mit hoz ki belőled. Ha orvosilag bizonyítottan is depressziós vagy, vagy hajlamod van rá, én a helyedben konzultálnék egy orvossal, hogy ő hogy látja a dolgokat, vagy esetleg szükséges e hogy a terhességed során néha ellátogass hozzá.

2012. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amikor egy nap már mondjuk nyolcadjára jön ki belőled minden, akár amit megiszol, vagy megeszel, akkor nem biztos hogy így fogsz gondolkodni abban a pillanatban!
2012. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy nem depressziós voltam, csak rossz éveim voltak, és így bélyegeztek meg, mert aki valami miatt is szomorú, az már depressziós ebben a világban. Úgy érzem lelkileg egészséges vagyok, főleg az utóbbi időben javult az állapotom a pozitív hozzáállással. Mert nincs olyan ember, akinek ne lennének gondjai, az a lényeg, hogy hogy kezeljük őket, hogy állunk hozzá. Ismerem magamat annyira, hogy tudjam, egy gyerek milyen hatással lenne rám. Tudom azt is, hogy a terhesség nem egy leányálom, vannak hátulütői is. De igazából nem érdekel, a szüléstől sem félek. Olyan ponthoz érnék el életem során, mint még soha. Vágyom már a babára, a komoly, felelősségteljes életre. Úgy érzem felkészültem rá testileg, lelkileg. Sokan panaszkodnak, hogy szülés után milyen rondák lesznek, de igazából engem ez sem érdekel. Egy nő számára az anyasás nem csak gond és teher. Mindig is nagyon családcentrikus voltam és a legnagyobb vágyam volt, hogy családom legyen.
2012. jan. 21. 02:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!