Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy tázpénzt csak az...

Igaz, hogy tázpénzt csak az kap akinek az elmúlt 2 évban már van 180 bejelentett munkanapja, és tényleg ennek átlagából számolják ki mennyit kapsz?

Figyelt kérdés

Nekem lenne 180 munkanapom, mert április óta dolgozom, de kiderült,hogy csak 4órára jelentettek be. Ami nem számít bele. most is dolgozom de ameddigre meglenne a 180napom már megszültem a babámat.

üdv 21éves kismama


2008. márc. 30. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahogy így van. Én is áprilistől vagyok bejelentve és októbertől táppénzem vagyok és hat órásba voltam bejelentve és így kapok táppénzt május 12-ig. május 21-re vagyok kiírva. Az Oep-nél azt mondták, hogy a szülés várható ideje előtt 28 nappal menjek el tersességi gyermekágyi segélyre. Így kíhuzom végig. Úgy, hogy szerintem bele számít a 4 órás ha a 6 órás beleszámít. De kérdezz rá az oep-nél az a legbiztosabb. Ja és így kapok 33 ezret kapok egy hónapra és 50 ezerrel voltam bejelentve.
2008. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Táppénzt!:) Bocsánat nem ellenőriztem mit írtam mielőtt elküldtem. De azért remélem még kapok válszt.
2008. márc. 30. 17:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor felhívom az oepet!
2008. márc. 30. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Kapsz táppénzt, csak mií a 8 órás munkaidő 1 napnak számít táppénzjogosultság szempontjából, a 4 órás fél napnak.
2008. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Táppénzt mindenképp kapsz, annyi időre, amíg dolgoztál, ha 4 órában, akkor fél nap után, ahogy az előttem szóló is írta. A 180 nap a gyedhez kell, hogy a fizud alapján kaphasd. Mindenképp kapod majd az alapot, ami kb. 30 ezer körül van, de ha megvan a 180 napod, akkor az átlagkereseted 70%-át fogod kapni, ami akár sokkal több is lehet az előbbi összegnél.

Nem biztos, hogy az oepet kell felhívnod, nem adnak korrekt tájékoztatást - nem szeretnek fizetni - nekem is egy könyvelő intézte, aki jártas ezekben a dolgokban. Én jelenleg táppénzt kapok, majd pedig a gyedet, ami a fizum 70%-a lesz.

2008. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod véletlen, hogy a GYED 180 napjába bele tartozik a 4órás munkaviszon? Az is jó ha fél nap.
2008. márc. 31. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, hogy beletartozik.a 4órás munka is munka, ha főállású 4órás vagy.
2008. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!