Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg Californiaban elek 1...

Jelenleg Californiaban elek 1 eve es itt fogokszulni oktober korul, ahhoz hogy kapjam a gyest es csaladipot. -ot, mikor es hogyan kell intezkednem, persze 1 ev mulva mennenk csak haza! De tudok e majd innen intezkedni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 27. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha Amerikában szülsz, akkor a pici amerikai állapolgár lesz, tehát amíg ott vagytok, addig az ottani ellátások járnak. Ha hazajöttök, akkor az itteniek, de ezeket kintről nem tudod elintézni, és itthon is csak a baba születése után, mert kell hozzá anyakönyvi kivonat, sőt, a TAJ kártya is. Tehát amikor hazajöttök, akkor kell intézkedni, TAJ-kártyát csináltatni, és utána a MÁK-nak elvinni ezeket, majd ők intézik a GYES-t és a családit.
2008. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam is külföldön született,ATTOL MÉG NEM LETT KÜLFÖLDI ÁLLAMPOLGÁR!!!!!!!!!!!!a babád ugyanugy magyar állampolgár lesz.Kint kérheted rá a születés után járó járandóságokat.Amikor haza akartok jönni,akkor az ottani nagykövetségről kell majd kérned egy egyszeri kiutazási engedélyt a babának(utlevél helyett)és azzal tudsz hazajönni.Itthon meg kell csináltatni a gyerek anyakönyvijét,taj,lakcímkártyáját,Ha az anyakönyvi megvan,akkor már itthon a Magyar Államkincstárnál tudod ezek után igényelni az itthoni járandóságot(amikor hazajöttök onnan kezdve ez kb 2 hónapot fog igénybe venni).Kintről nem tusz intézkedni...
2008. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az előzőnek: az USÁban az is számít hogy hol születik a gyerek. Minden gyerkőc aki itt születik, automatikusan USA állampolgár lesz. Magyarország pl nem ilyen, ott csak a vérszerintiség számít! Ha egyik szülője magyar, csak akkor lehet a gyerek magyar, még ha magyarországon született is. Ez nemzettől függ, ki hogyan csinálja.

Így az ő babója automatikusan kettős állampolgár lesz. vagy akár hármas, ha a férje is más állampolgár... érdekes dolgok ezek!

Boldog babavárást Mindenkinek!

2008. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A 2 válaszoló vagyok.Az én gyerekem Dublinban született,nálunk így volt.A barátnőm fia Canadában született náluk ugyanígy volt......Majd meglátjuk......
2008. márc. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A férjemmel Svájcban élünk, és júniusra várjuk a kisfiunkat. Amikor anno otthon voltunk, a fenti kérdések tisztázása végett végigjártam a hivatalokat, és nekem azt mondták, hogy az anyakönyvezés intézéséhez (ami ugye minden támogatás megítélésének előfeltétele) nem feltétlenül szükséges haza utazni, hanem az intézhető a konzulátusokon keresztül is. Ebben az esetben a konzul felveszi a szükséges adatokat, megküldi Pestre valami leírhatatlanul hosszú nevű hivatalnak, amely aztán kiállítja a magyar születési anyakönyvi kivonatot, a lakcímkártyát és a TB kártyát is, majd megküldi a megadott címedre. Úgyhogy első körben azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot a kinti konzulátussal, hátha van valamilyen használható ötletük (én is ezt tervezem tenni valamikor a közeljövőben). Ráadásul én már intéztem ügyet a konzulátuson keresztül, egy hét alatt mindennel együtt (postázás stb.) lezajlott, szóval nem feltétlenül ez a hosszabb / nehezebb út...


A másik dolog, hogy a GYES és a családi pótlék alanyi jogon járó támogatások, amelyeknek megvan az adott országban is a megfelelő formája. Arra nincs lehetőség, hogy a magyar és az amerikai támogatásokat párhuzamosan igényeld, de érdemes utánanézni annak, hogy melyik a nagyobb összegű, és azt felvenni.


Remélem tudtam segíteni, üdv.: 30 hetes kismami

2008. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok még egyszer!


Az állampolgárság kérdéséról annyit, hogy országa válogatja. Pl. hiába szülök itt Svájcban, a gyermekem nem kapja meg automatikusan a svájci állampolgárságot, csak a magyart a szülei jogán. Amerikában viszont - és ezt biztosan tudom - az ott születés jogán automatikusan amerikai állampolgár IS lesz, de ez nem változtat azon, hogy a szülei jogán pedig magyar (kettős állampolgárság).


Üdv.

2008. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
REMÉLEM MÉG VISSZANÉZED EZT A KÉRDÉST!!!!!Te aki írtál nekem privit.Én írtam,hogy Dublinban szültem.Nem tudok neked írni a freemailről,mert nem működik.Ezért itt válaszolok neked,remélem észreveszed::))Nálunk a férjem 4 éve él kint Írben,én 2 éve.Mi mindketten magyar állampolgárok vagyunk.Kint azt mondták ha megszületik a baba ír állampolgár lesz.Akkor koppantunk nagyot mikor nem így lett.Mikor megszületett a gyerek,már másképp mondták,nem lett állampolgár,pedig mi szerettük volna.Elvileg kint is meg lehet csináltatni az útlevelét a Dublini-Magyar nagykövetségen,de mi kértünk onnan a babának egy egyszeri kiutazási engedélyt,azzal hozhattuk haza,és itthon állították ki az itthoni anyakönyvi kivonatát,itthon csináltattuk a taj,lakcímkártyáját,útlevelét.Bár az útlevél valóban a nagykövetségen is megoldható(amit elég nehezen találtam meg,mert jól el van dugva)De ha kint születik automatikusan kapni fogod kint a child benefit-et,és az early childcare-t,ugyhogy eszedbe se jusson itthon családit,meg ilyeneket kérni,mert kint sokkal jobb pénz.Majd megírom,ha érdekel,csak nem itt.Valamint érdemes tudnod,hogx a babának kint nem kell külön medical card-ot csináltatnod,mert neki ingyenes lesz az ellátás..Mondom én csak azt tudom leírni,velünk mi volt.Nálunk így történt az állampolgárság kérdés,ez másfél éve volt.De ha gondolod menj be a nagykövetségre(ha Dublinban laksz te is)lehet nehéz lesz megtalálni,lefelé kell menni,vmi "pinceszerűségbe"bocs,de ehez tudom hasonlítani,és ott biztos elmondják neked,hogy most hogyan működik,és mire számíts.Bár nekem nem jött be a kinti orvosi ellátás,ezért ezt a babámat most itthon fogom szülni...minden jót.szia.
2008. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! en is Floridabol irok,9hetes vagyok..ha itt szulettik a baba automatikusan amerika allampolgar lesz...
2008. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!