Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12-ik hétnél előbb nem kell...

12-ik hétnél előbb nem kell ultrahang?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam dokinál és alátámasztotta,hogy kismama vagyok. A tesztem is pozitív, a hatodik hétben vagyok. Felhívtam a kórházat,időpontot kértem az uh-ra. Jan 26-ra kaptam csak,az meg már a 12 hetes uh lesz. Addig meg azt se tudom mi van a babával. Volt már két vetélésem,kicsit aggódok. Menjek el magán dokihoz és nézessem meg a babát? Ti mit tennétek-vagy tettetek ebben a helyzetben?
2011. dec. 14. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kötelező UH csak a 12. héten van! Szóval, ha előbb szeretnél ultrahangot, akkor azt csak magánorvos fogja megcsinálni! Sajnos, ilyen az egészségügyi rendszerünk! :-(
2011. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia ez kórház függő,nekem volt a 8. héten és a 11. héten is.
2011. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem tudom hol laktok de nálunk borsodban nem így van!

9 hetes vagyok és voltam már 5 hetesen és 7 hetesen ultrahangon.

először pozi teszt aztán elmentem dokihoz és mondta menjek ultrahangra azzal a beutalóval amit ő adott. és aznap el is mentem.ja és nálunk ultrahangra nem kell időpont.

2011. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy négy kötelező uh. van, de van még egy plusz ugynevezett 0. is. Ez utóbbi nem tudom hogy kötelező-e. De meg szokták csinálni, pl azért is, hogy jó helyen fejlődik-e a babó. Volt most uh-od? Azzal támasztották alá a terhességet? Mert ha igen és nincs panasz, nem is lesz, akkor előfordulhat, hogy legközelebb csak a 12. héten kell menni. Ha szeretnéd előbb látni, akkor magándoki...
2011. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig nem árt egy korábbi is, mert akkor hamar kiderül, hogy egyáltalán jó helyen van-e, nem méhenkívüli terhességről van-e szó. Győrben van 6-7 hetes uh., hiszen biztosat is csak akkor lehet mondani.
2011. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak kézzel vizsgált meg a doki,uh-val nem. Amúgy Kecskeméti a kórház. Itt van a kisvárosban (ahol lakom)egy doki aki már csak magán háznál praktizál, asszem jövő héten elmegyek hozzá. Az a pár ezer forint megéri úgy érzem. Köszi a válaszokat.
2011. dec. 14. 12:23
 7/13 anonim ***** válasza:
Én mikor először mentem dokihoz,akkor megvizsgált+csinált hüvelyi uh.-ot.Pedig sztk-ba voltam.Utána már csak a 12 hetesre kellett mennem a kórházba.
2011. dec. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én hat hetesen voltam először dokinál, akkor megállapította a terhességet, de csak petezsákot látott még, így két hét múlvára visszahívott. Utána 5 héttel később voltam csak uh-n a 12 hetesen (nálam 13 hét 1 naposan csinálták meg).
2011. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szintén kecskeméti vagyok. 2hete voltam dokinál,jan.16ra van uh. Időpontom. Nekem is az lesz az első uh és volt sajna elveszített babám. Hidd el tudom mit érzel. Január közel van már. Amíg nem vérzünk,nem görcsölünk nincs baj. Pozitívan!! 6+1 napos vagyok. Mik a tüneteid? Én semmit nem érzek,csak puffadás.
2011. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, Tatabányán engem elzavartak 9 hetes terhesen a nőgyógyászatról, hogy csak a 12. hétre kapok időpontot, ha meg le akarom vetetni, akkor kérjek időpontot abortuszra!
2011. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!