Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab. ezt hogyan lehet...

Missed ab. ezt hogyan lehet feldolgozni? Ha egyáltalán fellehet. Mi ad erőt ilyenkor? Ti hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vártunk babára-és mikor kiderült, hogy sikerült-én voltam a legboldogabb a világon. A baba szépen fejlődött-7 hetesen már volt a picikémnek szívhangja is. Aztán 9 hetesen, mikor visszamentem Uh-ra, döbbenten közölték velem, hogy a babának nincsen szívhangja, és nem is fejlődött a 7. héttől...

Egy világ omlott bennem össze. Miért pont én? Mit csináltam rosszul? -ezek a kérdések fogalmazódtak meg bennem legelőször.

Következett a missed ab. Azt hittem belehalok.....1 héttel vagyok a műtét után, és még mindig nem hiszem el, hogy ez velem történt meg....annyira-de annyira vártuk, annyira szerettük volna ezt a babát.

Persze bíztatnak, hogy 3 hónap múlva újra lehet próbálkozni-de mi van, ha megint éveket kell várnom a csodára? Ráadásul ha sikerülne is, hogyan legyek nyugodt, hogy megint nem lesz semmi baj?-ezek miatt félek majd belevágni újra a "babaprojectbe".

Annyira elvagyok keseredve......tudom, hogy nem vagyok egyedül (sajnos)-mégis hogyan lehet ezt az időszakot túlélni?-Mi az ami ilyenkor tartja az emberben a lelket?-Ti hogy éltétek meg? Mi segített? -és ha már sikerült-hány hónap múlva lettetek újra állapotosok?


(Bocsánat, hogy hosszú lett...)


2011. nov. 30. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Átérzem az eseted!Őszintén sajnálom!

Az én történetem röviden:

Elterveztük majdnem 3 évvel ezelőtt,hogy jöhet a baba.

Következő hónapban sikerült is! Annyira boldog voltam....

7 hetesen már szívhang, 9 hetesen meg már nem élt!!! Akár neked....! :(((

Persze missed következett,ekkor úgy éreztem én is meghaltam.

Kellett pár hónap mire helyrejöttem!

Ezt a sebet csak az idő tudja meggyógyítani!

Na, 3 hónap pihi következett és belevágtunk a projektbe.

Eltelt 1 év mire sikerült!!!

Tele voltam kételyekkel, rettegtem.

De úgy voltam vele a villám sem csap be 2x ugyanoda!

Pozitívan próbáltam megélni a terhességet ezek ellenére.

Sajnos ennél a terhességnél meg csak üres petezsákom volt.

9. hétig várattak. Végül újra missed.

Végképp magamban kerestem a hibát, tanácstalan voltam.

Azóta eltelt 1.5 év, baba sehol pedig próbálkozunk.

Voltunk genetikán meg mindenhol.Semmi bajunk.

Nekem az segít túlélni ezt az egészet,hogy elkezdtem tanulni,lefoglaltam magam olyan dolgokkal amiket szívesen csinálok, mindamellett pozitívan próbálok gondolkozni!

És úgy fogom fel ezt az egészet,hogy egyszer úgyis lesz babám nekem is! no meg amíg élek, remélek!!!

Minden jót!!!!

2011. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Először is ne kérj bocsánatot! :)

Én nem pont ezeken mentem keresztül, de vetélésem nekem is volt. Akkor bennem is egy világ omlott össze. Igaz, hogy azt a terhességet nem terveztük, de határtalanul boldog lettem, mikor kiderült, hogy babát várok. Miután hazajöttem a kórházból én is hasonlóan éreztem mint te. Én nem bírtam feldolgozni teljesen, de erőt adott, hogy lesz még egészséges babám, és talpra kell álljak lelkileg. Sokat beszélgettünk erről a férjemmel, és ez segített át a mélypontokon. Én is féltem, hogy nehogy ez még egyszer előforduljon, de utána már arra koncentráltam, hogy ez nem fog, nem ismétlődhet meg soha többé! Kivártuk a 3 hónapot, szeptemberben lehetett újra próbálkozni, de ugye akkor már későn volt. Az igazi próba ezután jött, és kb karácsonykor megfogant a kislányunk. Nagyon féltem az elején, de próbáltam nyugtatni magam, hogy minden rendben lesz. Ja, szerintem ha fél-1 évig nem esnél teherbe, keresd fel a dokidat. Sok erőt, kitartást, és mihamarabbi + tesztet kívánok!

2011. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy egészséges gyermekem, könnyű teherbeeséssel, könnyű terhességel és zavartalan gyors szüléssel.

Szeretnénk neki kistestvért. Több mint egy éve. Májusban össze is jött. Barnázás vérzés vetélés. Nagyon szomorú voltam, de azt gondoltam biztos valami baja volt jobb ez így, majd jön egy egészséges.

és jött, októberben újra terhes lettem. Az lett a vége mint Neked. Most hétfőn estem át rajta. Rosszabb volt mint az előző, hiszen Őt műtéttel vették ki.

Egészségesek vagyunk, NEM HISZEM EL, hogy nem lesz másik. Az adott erőt, hogy mellettem 24.héten vetélt el a lány. Szörnyű, egy baba volt, meg kellett szülnie, annak a babának se volt szívhangja. Odáig eljutni és ott elveszteni sokkal rosszabb.

A természet szelektál ezt kell hinnünk és Ők nem voltak életre valók.

és még egy biztató dolog, van olyan rokonom aki 5 terhesség és missed ab. után 2 gyermek boldog édesanyja.

Ne félj újra belevágni!!!

2011. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Idő kell mire helyre jössz. Nem is igazán fizikailag, hanem lelkileg. Nekem volt két m.ab-om,de van két kisfiam. Szeptemberben műtöttek a másodikkal, azóta most már rendben vagyok. Szeretnénk harmadik gyereket, most asszem összejött. Bár nem gondoltam volna.. Ne vádold magad, mert nem te tehetsz róla. Jól mondják,hogy a természet szelektál,de én is úgy vagyok vele,hogy inkább most menjen,mint betegen szülessen meg. Kitartást neked!!
2011. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Elmondom az én történetemet.Tavaly ősszel elhatároztuk,hogy belevágunk a babaprojekt-be.Azonnal teherbe is estem nagyon nagy volt az öröm gondolhatod!11 hetesen pont Szenteste elkezdtem barnázni rohantunk az ügyeletre ahol mondta az orvos,hogy nemhogy szívhang de már embrió sincs mert felszívódott,már csak üres petezsákot látott!Pár nap múlva megműtöttek azt hittem nem élem túl nagyon el voltam keseredve ha eszembe jut még most is sírok.Az orvosom azzal nyugtatott meg,hogy a természet szelektál ha a baba elmegy annak oka van.Nekem a munkaterápia segített na meg persze a párom.Szépen kivártuk a 3 hónapot amit a doki ajánlott így áprilisban újra terhes lettem.6 hetesen elkezdtem vérezni és hát megint megtörtént,elvetéltem.Nem kellet műteni mert teljesen kitisztultam.Nagyon fiatal volt még a terhesség na meg műteni sem kellet így a doki mondta,hogy nem is kell kivárnunk a 3 hónapot.Nem görcsöltünk rá folytattuk tovább az életünket de a következő menzeszem már nem jött meg.Teszt pozitív lett de nem tudom abban a pillanatban mit éreztem talán félelemet, aztán 8 hetesen hallottam a szívhangját és akkor már tudtam,hogy Ő velünk kell,hogy maradjon.Most 27 hetes vagyok és eddig minden rendben van.Kitartás és bocs,hogy ilyen hosszúra sikerült....
2011. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon sajnálom, de tényleg csak pozitívan szabad gondolkodni. Nekünk 8 hónap után jött össze, és nagyon boldogok voltunk. A szülinapomon mondtuk el a családnak, nagy volt az öröm. Rá 1 hétre mentem megint az orvoshoz, és mondta, hogy nem fejlődött, és szívhang sincs. Mondta, hogy várjunk egy hetet, hátha csak később fogant, de szerinte műtét lesz a vége legkésőbb köv. héten. Ekkor 9 hetes voltam, és a vizsgálat után két nappal elkezdtem vérezni, és meg is műtöttek. Borzalmas időszak volt, főleg, hogy körülöttem hirtelen még ketten is így jártak. Próbáltunk egymásba lelket önteni. Mi a férjemmel ezután rengeteget jártunk kirándulni, csavarogni mindenfelé. Ez nagyon sokat segített.Próbáltam lekötni magam már amennyire lehetett, persze annak ellenére ha volt egy szusszanásnyi időm, akkor máris ezen agyaltam. Lakásfelújításba kezdtünk, és amikor nem is számítottam rá, kiderült, hogy ismét kismama vagyok. Viszont később volt pé-m, és ekkor azt hitték, hogy méhen kívüli. De nekem valahogy olyan érzésem volt, hogy most minden rendben lesz. És szerencsére nekem lett igazam, most pedig itt alszik a kiságyban a 14 hetes kislányom. Igyekeztem nem túlaggódni a terhességet, a második felére már sikerült is megnyugodnom. Nekem tavaly májusban volt a műtét, és novemberben lettem ismét kismama. Csak arra szabad gondolni, hogy te semmit nem csináltál rosszul, és hamarosan ismét teherbe esel, amikor is minden rendben lesz!
2011. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajna, úgy látom, sokan küzdünk ezzel a problémával. Nekem 2005- ben volt egy spontán vetélésem, rá két hónapra teherbe estem, ő hála istennek már hat éves. Aztán tavaly nyáron úgy gondoltuk, jöhet a tesó. 2. hóban sikerült is, csak sajnos missed lett a vége októberben. Semmi baj, kivártunk 3 menzit, rá két hóra újabb terhesség, májusban újabb missed. Még mindig semmi baj- orvosom szerint- 3 menzi után újabb terhesség, októberben újabb műtét. Most már küldenek genetikára, de én nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond. Legalább csináltass egy hormonprofilt, hátha" csak " progeszteron pótlás kell. Nekem ugyan nem csinált a dokim, de én inkább erre gyanakszok, meg a sok stresszre, ami mind3 terhességem alatt ért a munkahelyemen. Bocsi, ha hosszú voltam...
2011. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok választ-szomorúan olvastam, hogy Ti is mi mindenen mentetek keresztül:((

Az utolsónak üzenem, hogy a progipótlás megvolt-pozi teszt után egyből kaptam utrogestant, mert ténylegesen bizonyított volt, hogy alacsony a progi szintem. a babát megtartotta, egy percig sem barnáztam, csak sajnos nem volt szívhangja:((

Lassan-lassan kezdem összeszedni magam. Nagyott nyomott még rajtam, hogy a műtét után méhgyulladást kaptam, és arra kellett még szednem antibiotikumot. A kezelés után úgy néz ki (kopp-kopp-kopp) legalább testileg rendben vagyok. Még kivárjuk a 4 hetet a házasélettel, aztán + 2-3 hónapot a babavállalással...bár most még úgy érzem, hogy nem tudok belevágni egy újabb baba tervezésbe-nagyon nagyon félek, hogy rosszul végződik, én azt már nem élném túl:(((

Mindenesetre kitartás nektek! Kívánom, hogy nagyon boldogok legyetek az életben!!!!

2011. dec. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!