Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés terhesnek lenni?

Milyen érzés terhesnek lenni?

Figyelt kérdés

Milyen amikor rúg, meg ijesmikre lennék nagyon kíváncsi!!!

Meghallgatok mindenkit szivesen, mert nagyon éredkelne:)


2007. júl. 23. 20:58
 1/9 anonim válasza:
89%

Szia Niki vagyok!

38 hetes terhes.Első baba.Eleinte nem is tudtam (szerintem sokan igy vannak vele),hogy a rugdosás mocorgást érzem.De ahogy már tisztában voltam vele különös érzés fogott el hogy van bennem valaki.azota is folyamatosan rugdos,mocorog és nagyon sokat csuklik.Nagyon aktiv főleg este 9 ora után,de egész nap érzem.Néha már kellemetlen mikor megyek a héven vagy villamoson mert nem tudok hogy ülni.Néha azt érzem kiakarja rugni az oldalam főleg hogy mostmár elég nagy a gyerkőc.Néha annyira kitolja a hasam hogy szinte fáj.Párom is már elég rég látja amikor rugdos mert annyira látványos.Viszont mikor rárakja a kezét abbahagyja, érdekes!Én mostmár csak arra leszek kiváncsi milyen lesz amikor kinn lesz.Rólunk talán ennyit,ugy tudom sok kismamának nem adatik meg az hogy ennyire érezze babáját mert annyira lusta a gyerek.

Üdv:Niki

2007. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
ezt csak egy szoval lehet le irni:GYÖNYÖRÜ ÉRZÉS!mintha halacska uszkálna,mikor már nehezen fér el a pocakban,akkor meg a pocid el formálodik!ez egy nönek a leg gyönyörübb idöszak!szerintem!
2007. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkinek gyönyörű de nagyon nehéz is!!Nem elég a testünk cipelése, hanem a benned kavargó félelmekkel is meg kell kűzdeni anélkül, hogy bármilyen kárt okoznál a kicsi csodának a testedben!!!!
2007. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Zavarban vagyok. Terhesnek lenni, szerintem terhes érzés. Az a gyönyörűség és felemelő érzés-együttes, amit az előző válaszokban is emlegetnek, nem lehet "terhes", következésképp soha nem értem, miért nem fogadják meg a nyelvészek javaslatát, s miért nem várandóságról, másállapotról, áldott állapotról, kismamaságról, vagy szülésvárásról, babavárásról beszél, aki ilyen magasztosnak érzi azt az állapotot, amikor kisfia vagy kislánya világrajöttét várja, amikor egy új élet dobog , egy szeretetreméltó kis pocaklakó követelőzik a szíve alatt.
2007. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Brain Storming válasza:
79%
Ha megkérdezel 100 terhes nőt, 100 különböző választ fogsz kapni - nem leszel "okosabb". Próbáld ki! (BS)
2007. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Furcsa. Amikor 9 hetesen megláttam az ultrahangon úszkálni, nem tudtam felfogni, hogy az én hasamban történik mindez. Könnyeztem és féltem. Ne legyen semmi baja és velem se történjen semmi. Tényleg "terhes" állapot amikor már jó nagy a hasad, nehéz, beakadsz mindenbe, hamar elfáradsz. De ha lepihensz és elkezd mocorogni, kárpótol az aznapi kellemetlenségért. Amikor nem érzed akkor is tudod, hogy valaki ÉL benned. Semmihez nem hasonlítható érzés. Későre éreztem először a mocorgását, de aztán ahogy múlt az idő annál erősebben adta tudtomra, hogy nagyon is ébren van! Alig vártam a következő ficergést, hogy jól érzi magát. Aztán a félelem a szüléstől! De túl leszel rajta. Megéri a szenvedés! Az anyai ösztönöd akkor kapcsol igazán a maximumra! Kicsi, törékeny, esetlen, és nagyon szeret téged! Te vagy a vigasza! AZ EGÉSZ GYÖNYÖRŰ!
2007. júl. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
86%
A férjem először kiborult, amikor bejelentettem, hogy kisbabát várok,várunk. Meglepődött, ahogy én is. Nem jött szóba a lehetőség, friss házasok voltunk. Nagyjából 1 hónapos terhes lehettem. Nem tudtam, hogy mondjam el a hírt, de én nagyon boldog voltam. Nem vártam a picit, de olyan boldogság öntött el, amikor legelőször megláttam az ultrahangot. A férjem nem mondott semmit, rettegtem, hogy nem örül a kicsinek és megpróbál rávenni az abortuszra, de én nem hagytam volna magam. Aztán egyik este(pár nappal azután, hogy elmondtam,kisbabánk lesz) az oldalamon feküdtem, és a hasamat simogattam. Beszéltem hozzá, tudtam, hogy van egy kis pocaklakóm, ott bent, tudtam, hogy nem vagyok egyedül. A férjem mögém bújt és a kezét rátette az enyémre. Ez akkor azt jelentette: elfogadta és örül neki. Aztán már minden este így aludtunk el, ő beszélt hozzá, és együtt simogattuk a hasamat,hátha ő is érzi. Aztán a következő ultrahangnál a férjem is ott volt, elbűvölten nézte a képet. Ahogy én is. És akkor meghallgattuk a szívverését. Jaj, csodálatos volt hallani, ahogy a csöpp szíve üt. Pár vizsgálattal később,úgy a negyedik, vagy ötödik hónaptájékán megtudtuk hogy kisfiú. Még mindig úgy feküdtünk az estéken, vagy én épp háton, neveket találtunk ki, és minden tökéletes volt. És aztán hetekkel később, hogy megtudtuk a nemét, úgy aludtam, hogy a férjem keze a hasamon volt, felriadt, mondta, hogy valami mocorgást érzett. Először nem hittem neki, aztán én is éreztem. Az ultrahang és a szívverés hallgatása korántsem olyan jó érzés, mint amikor a pici rugdos vagy mozog. A férjem az egész terhességem alatt túlságosan is védelmező volt velem, vigyázott rám és a fiunkra. És aztán, a 30. héten beütött a mennykő. Görcsölni kezdtem, de hála istennek nem véreztem. Nagyon megijedtünk, aztán kórházba mentünk, ahol megvizsgáltak és ultrahang is készült. A koraszülést sikerült megállítani, de pihennem kellett. A férjem így sem engedte hogy bármit is csináljak, az ágynyugalom alatt pedig szinte kibírhatatlan volt,de kárpótolt,hogy a pici mozgott és rugdosott. Szerencsére a szülés rendben ment és egészséges kisfiunk született...Máté.
2014. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem nem jó dolog.. és én soha nem is akarok terhes lenni :))
2021. okt. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog terhesnek lenni, akinek semmi baja, aki akar babát
2023. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!