Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori a 32. hét...

Mennyire gyakori a 32. hét utáni vetélés?

Figyelt kérdés
32. hétben vagyok, de annyira félek, hogy valami baj lesz. Minden vizsgálat minden eredménye , jó lett de mégis félek mert olyan sok rémhirt hallani, hogy terhesség végén kovetkezik be a baj. Már volt egy vetélésem tavaly a 8. héten. Okkal félek mert egyszer már átéltem. Ha megint át kéne pláne ilyenkor, azt nem birnám ki. Nyugtassatok meg hogy ez nem túl gyakori.
2009. máj. 11. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is pozitívabban állj a dolgokhoz,mert ez így nem tesz jót a babádnak.Másodszor ez már nem vetélés,hanem szülés,és a 32.hét körül született babák csak picik,de általában makk egészségesek.Talán csak a légzésükre kell rásegíteni egy picit(azt sem mindig).Más dolgokra pedig ne gondolj.Nem olyan gyakoriak a tragédiák,csak a médiának köszönhetően egyből nagydobra verik.
2009. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szia.Sajnos előfordul még olyankor is, sőt még a legvégén is, de azért arányaiban kevés ahhoz képest hogy mennyi baba születik egészségesen.Nekem is két vetélésem volt, a második kései, tehát szültem, úgyhogy én is szörnyű tapasztalatokkal a hátam mögött vagyok most babás, 24 hetes.De azért próbálok pozitívan gonodolkodni, de néha engem is elkap a félelem hogy nehogy baj legyen, mert mégegyszer nem bírnám már ki.Csak abban bízatunk hogy minden jól alakul. Mi mindent megteszünk, ennél többet már nem lehet.Már én is csak azt várom hogy kezembe tartsam a babám.Nyugi, minden rendben lesz, hinni kell.
2009. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, ez egyáltalán nem gyakori! Ha most megszületne, akkor sem vetélés lenne, hanem koraszülés és jó esélyei lennének az életben maradásra, egészségbeli károsodás nélkül. A 8. héten való vetélés nagyon gyakori, hiszen az első 10-12 hétben a terhességek hatoda "elveszik" és ez csak a felismert terhességek aránya. Sokan még el sem jutnak az orvosig,már elvetélnek.

Neked már igazán nincs félnivalód! Most már koncentrálj a szülésre, a nagy pillanatra és már ne aggódj!

Az előző babámat 9 hetesen vetéltem el, most a 10. hétben vagyok, teljes bizonytalanságban, holnap lesz uh-om. Látod, nekem valóban van izgulnivalóm! :)

2009. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem szabad ilyenekre gondolnod. Minden eredményed jó, a pici is jól van, ne félj nem lesz semmi gond. Ha idegeskedsz és állandóan ezen görcsölsz, az a picinek sem tesz jót. Nekem is volt vetélésem, kettő is. Most van két gyönyörű gyerekem és most várom a harmadikat. Ne izgulj, és készülj boldogan a babázásra. 37 hetes kismama.
2009. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez a baba már életképes lenne, ha valamiért ki is kellene jönnie előbb.Nekem a lányom 28. hétre, 890 gr-mal született, eleven, virgonc és egészséges baba:)Csak pozitívan:)Szurkolok, és szép szülést kívánok!
2009. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!