Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori a vetélés?...

Mennyire gyakori a vetélés? És az, hogy egy nő többször vetél?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kb a nők hány százalékát érinti.
2009. ápr. 23. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! sajnos-miután egyre fejlettebb az orvostudomány-kiderült, hogy elég gyakori.és ezek még csak azok, amik kiderülnek. egy csomó baba a menszivel együtt megy el, így nem is tudunk róla. én például 3x vetéltem...:(
2009. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A koraterhesség 60-70%-a vetéléssel végződik.

Legtöbbször a menstruációval egyidejűleg, az idő előrehaladtával csökken a valószínűsége, a 12. hét után radikálisan lecsökken a vetélés esélye.

Többszöri vetélés után még valószínűbb sajnos az újboli vetélés.

2009. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem fél éve 2 babám halt el egymás után,de most sikerült,17 hetesek vagyunk.
2009. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Elméletileg terhesség alatt 2-szer "szűr2 a természet. egyszer az első két hétben. ha nem jó a beágyazódás, vagy a megtermékenyített petesejttel vannak gondok ; akkor ezt "eltávolítja". Ez gyakran erősebb, sűrűbb vérzésként jelentkezik, tehát tényleg sok nő észre sem veszi.

A második a 12. hét előtti időszak. Ha a zigóta vagy az embrió rosszul fejlődik, vagy nem jó a génállománya, vagy... (sok-sok ok) akkor következhet be. Ez már nem egyszerű dolog, mert gyakran művi a befejezése.

Ennek ellenére nagyon sok helyen olvastam , hogy 2-3 korán befejezett terhesség esetén is nagy az esély egy normális terhesség kihordására , ha a probléma nem genetikai vagy szervi eredetű. De ezekből is nagyon sokat tudnak már kezelni! :)

2009. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja! a kérdésre is válaszoljak...:)

A vetélés tehát elég gyakori lehet (főleg ha az első két hétben történik, és úgymond "nyoma sincs") ; de nem lehet konkrétan kijelenteni, hogy minden x. nő terhessége vetéléssel végződik később is. Ez egy nagyon kényes téma, de maga a folyamat nem zárja ki a későbbi sikeres terhességet!

2009. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakori. Én velem 2-szer történt meg. Most van egy 5 hós lányom. A sogórnőmnek elöszőr volt egy vetélése aztán egy sikeres terhesség ,ezután 5 vetélés és még egy sikeres terhesség. Ezenkivűl rengeteg nő a környezetembe ismerősők között.
2009. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!