Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudja vki, hogy terhességi...

Sumergo kérdése:

Tudja vki, hogy terhességi hetekre lebontva milyen gyakori a vetélés?

Figyelt kérdés
Próbáltam keresni a net-en, de nem találtam semmit. Pl úgy érdekelne, hogy mondjuk 6. hétig x %, aztán hetedik héten y %, stb. Csak kíváncsiságból kérdezem. Mielőtt még félreértené vki, nem akarok elveténi, csak azt szeretném tudni, mennyire kell aggódnom. 7 év próbálkozás után ma vok 10 heteskm. Ezért érdekelne, hogy mondjuk a 10 héten és utána mennyire gyakori a vetélés. Köszönöm
2011. ápr. 8. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Százalékokat nem tudok rá, de én 6 hetesen vetéltem el, és a dokim akkor azt mondta, minél fiatalabb a terhesség, annál gyakoribb a vetélés. Tehát az 5.6.7.8. héten még sajnos nagyon gyakori. A 9-10-11-12. hét után viszonylag már ritkább, de sajnos még ekkor is előfordul(hat). De ha már a 10.ben vagy, akkor előre vagytok, ne izgulj! :)) Gratulálok amúgy!
2011. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Milyen gyakori a vetélés?


Amikor ezt a kérdést vizsgáljuk, célszerű feltenni azt a kérdést is, hogy milyen gyakran következik be átlagban terhesség egy ciklus során. Azok a tanulmányok, amelyeket nagyon érzékeny terhességi tesztek eredményei alapján készítettek, azt mutatják, hogy termékeny párok esetében egy természetes ciklus során 60%-ban következik be terhesség.

Lehetséges, hogy a méhbe történő beágyazódás előtt a terhességek 50%-a elvetél. Nem sokkal a beágyazódás után a magzati veszteség 30% körül van (ez még mindig nem ismerhető fel klinikailag). Miután a terhesség klinikailag felismerhető lesz (35-50 nap), 25% végződik vetéléssel. A vetélés kockázata erősen csökken a 8. hét után az idő múlásával.

[link]

2011. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Míg 30 éves kor alatt a vetélés gyakorisága egyes vizsgálatok szerint 9-17 % között mozog, ez az arány 35 éves korra 20%, 40 évesen 40%, 45 éves korra 80%-ra növekszik! Többek között ezért is javasoljuk 30 éves kor alatt a gyermekvállalást és 35 éves kor felett a genetikai vizsgálatot

[link]

2011. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de azért izgulok, hogy minden rendben legyen!
2011. ápr. 8. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 10 hetes vagyok, izgulok érted is! Kitartás! Nekem már csak két és fél hét van a 12. heti uh-ig, de nagyon nehéz kibírni :( Számolom a napokat visszafele! Én sem tudok teljesen megnyugodni, pedig az lenne a legjobb a baba érdekében is.
2011. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ma töltöttem be a 13. hetet, de még mindig ugyanúgy izgulok, mint az első 12 hétben.
2011. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én csütörtökön du megyek megnézni a "Mazsolát", pénteken lesz pontosan 11 hetes. Szeretném látni, mert akkor megnyugszom talán!!
2011. ápr. 9. 12:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvosom azt mondta,hogy a 12.dik hétig szokott vetélés előfordulni.Utána már nagyon ritkán.

Én a 6 dik héten vetéltem el az első terhességemnél.

A második terhességemet 4 hetes terhesen tudtuk meg rögtön orvoshoz mentem és az orvos utasítására 5dik héttől nem dolgoztam, és több féle gyógyszert kellett szednem a 12 dik hétig.Szerencsére semmi gond nem volt a terhességem alatt.


Egy 2 éves kisfiú boldog anyukája.

2011. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ne görcsölj rajta, nehogy bevonzd a rosszat!!!
2011. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!