Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves vagyok, terhes....

18 éves vagyok, terhes. Megtartsam vagy ne?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, ő nagyon szeretné. (Fogalmazhatunk úgy, hogy jobban, mint én, mivel én félek ettől az egésztől) A szülei támogatnának, ők is szeretnék a dolgot. A párom most fog érettségizni, de van szakmája, és ha úgy adódna, ki tudnánk menni külföldre, ahol elég jól keresne ahhoz, hogy 3-an meglegyünk. (Ő egyébként 19 éves) Ő úgy tervezi, hogy miután meglenne a baba, kimennénk külföldre (Persze, nem azonnal, hanem amikor már a baba is úgy van, meg ilyenek.)

Én 18 vagyok, még másfél évem lenne a suliból, mivel ötévesen vagyok. Szeretnék továbbtanulni, legalábbis szakmát mindenképp, bár abból nem tudnék megélni - fotográfus akarok lenni, más nem érdekel. Az én szüleim azt tanácsolják, hogy vetessem el, mivel még itt a suli, meg ki tudja, hogy a barátom végig mellettem lesz-e. Szerintük nem tudnám befejezni a sulit, de én úgy érzem, hogy igen. A családunkban csak anyámnak és bátyámnak van keresete, apám nem dolgozik, nővérem is munkanélküli jelenleg. Egyébként nővérem támogatna, hisz ő amúgy is gyerekekkel foglalkozik (gondozónői szakképesítése van). Én félek, hogy nem lennék eléggé felkészülve egy gyerek felnevelésére, és úgy érzem, még "élni" szeretnék picit, bár sosem voltam az a bulizós típus, eddig sem jártam el sehová. Félek, hogy elveszítem a szabadságomat, hisze egy gyerek örökre megváltoztatja az ember életét. Félek attól, hogy megbánom, ha megtartom.

Elvetetni nem igazán szeretném, egyrészt mert úgy érzem, hogy képtelen lennék feldolgozni lelkileg. Egyébként is labilis személyiség vagyok, a pszichiáterem bipoláris zavart állapított meg nálam. (Nem súlyosak a hangulatingadozásaim, gyógyszert még nem szedek) Ha az abortuszt választanám, egyébként nem kerülne nekünk pénzbe, mivel anyám magasabb összegű családi pótlékot kap miattam.

Nem tudok dönteni, pedig sürgősen kellene. Amikor elhatárolódom az egyik döntés felé, úgy érzem, a másik lenne jobb. Viszont az abortuszt nem tudnám feldolgozni. Így viszont vállaljak be egy babát a "bizonytalanságba"? Mert ki tudja, hogy a párom mellettem lesz-e évek múlva is? Szeret engem, ezt tudom, és én is őt, s nagyon szeretné a babát - még most. De ki tudja, később nem fognak-e neki hiányozni a bulik, a haverok? Tudom, hogy a végső döntést nekem kell meghoznom, de ti mit tudnátok tanácsolni?


2011. nov. 20. 22:41
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy nem volt tervezve ez az egész, mert már jóideje gondolkoztunk ezen. A párom félek, nem gondolt végig minden lehetőséget, ennek ellenére ragaszkodik ehhez az egészhez.

Lehet, nyersen fog hangzani, de senki ne értsen félre: ha már úgy döntök, hogy megszülöm a babámat, akkor szeretném én felnevelni. Persze, az örökbeadás is egy lehetőség, de én hiszek abban, hogy minden okkal történik, és ennek is oka lehet, hogy így lett. Persze, köszönöm a válaszokat, de igazságszerint én nem tudnám elvetetni. Felmerült ez a lehetőség is, de lelkileg 100% hogy nem tudnám feldolgozni sohasem.

2011. nov. 21. 14:20
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha így döntesz, hogy megtartod, akkor is szükséged van segítségre, ne átalkodj elfogadni!
2011. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nem akarom, hogy mások azt higgyék, hogy a szüleimtől és másoktól várom el, hogy felnevljék a gyerekemet. A saját gyerekemet én szeretném felnevelni, és én is fogom. Anyagilag tényleg szükségem lenne támogatásra, de bízom benne, hogy ez is megoldódik majd, s amint tudom, viszonozni is kívánom (nem akarok ingyenélő lenni senkinek sem a nyakán)
2011. nov. 21. 14:41
 24/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak anyagi értelemben írom. Bipoláris betegséggel -(bár nem tudom melyik fajtája van neked, I-es, vagy II-es)

nem lesz a legegyszerűbb, szükséged van támogatásra. Az a legjobb, ha a párod teljesen melletted áll, a rosszabb időszakokban is.

A gyógyszert, ha szedned kell, mindig vegyed be, ne úgy, mint a legtöbb bipoláris.

Ez egy nehéz döntés, kicsit hamar jött ez a baba, nem tudom, hogy a kapcsolat érett-e rá és te érzelmileg érett vagy-e az anyaságra. Azért írtam, hogy sok mindent kell mérlegelni. Jobb lett volna ezeket még a teherbeesés előtt végiggondolni. Mindenképpen személyes beszélgetésre van szükség szakemberrel.

2011. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Azt még nem állapították meg, gyógyszert sem szedek még. Hamarosan mennem is kell kontrollra, akkor mindenképp jó lenne beszélgetni erről egy szakemberrel, persze.
2011. nov. 21. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!