Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 éves vagyok, terhes....

18 éves vagyok, terhes. Megtartsam vagy ne?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt, ő nagyon szeretné. (Fogalmazhatunk úgy, hogy jobban, mint én, mivel én félek ettől az egésztől) A szülei támogatnának, ők is szeretnék a dolgot. A párom most fog érettségizni, de van szakmája, és ha úgy adódna, ki tudnánk menni külföldre, ahol elég jól keresne ahhoz, hogy 3-an meglegyünk. (Ő egyébként 19 éves) Ő úgy tervezi, hogy miután meglenne a baba, kimennénk külföldre (Persze, nem azonnal, hanem amikor már a baba is úgy van, meg ilyenek.)

Én 18 vagyok, még másfél évem lenne a suliból, mivel ötévesen vagyok. Szeretnék továbbtanulni, legalábbis szakmát mindenképp, bár abból nem tudnék megélni - fotográfus akarok lenni, más nem érdekel. Az én szüleim azt tanácsolják, hogy vetessem el, mivel még itt a suli, meg ki tudja, hogy a barátom végig mellettem lesz-e. Szerintük nem tudnám befejezni a sulit, de én úgy érzem, hogy igen. A családunkban csak anyámnak és bátyámnak van keresete, apám nem dolgozik, nővérem is munkanélküli jelenleg. Egyébként nővérem támogatna, hisz ő amúgy is gyerekekkel foglalkozik (gondozónői szakképesítése van). Én félek, hogy nem lennék eléggé felkészülve egy gyerek felnevelésére, és úgy érzem, még "élni" szeretnék picit, bár sosem voltam az a bulizós típus, eddig sem jártam el sehová. Félek, hogy elveszítem a szabadságomat, hisze egy gyerek örökre megváltoztatja az ember életét. Félek attól, hogy megbánom, ha megtartom.

Elvetetni nem igazán szeretném, egyrészt mert úgy érzem, hogy képtelen lennék feldolgozni lelkileg. Egyébként is labilis személyiség vagyok, a pszichiáterem bipoláris zavart állapított meg nálam. (Nem súlyosak a hangulatingadozásaim, gyógyszert még nem szedek) Ha az abortuszt választanám, egyébként nem kerülne nekünk pénzbe, mivel anyám magasabb összegű családi pótlékot kap miattam.

Nem tudok dönteni, pedig sürgősen kellene. Amikor elhatárolódom az egyik döntés felé, úgy érzem, a másik lenne jobb. Viszont az abortuszt nem tudnám feldolgozni. Így viszont vállaljak be egy babát a "bizonytalanságba"? Mert ki tudja, hogy a párom mellettem lesz-e évek múlva is? Szeret engem, ezt tudom, és én is őt, s nagyon szeretné a babát - még most. De ki tudja, később nem fognak-e neki hiányozni a bulik, a haverok? Tudom, hogy a végső döntést nekem kell meghoznom, de ti mit tudnátok tanácsolni?


2011. nov. 20. 22:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Bipoláris depresszió szülés után átfordulhat valami olyan elmeállapotba, amikor már kárt is tennél magadban, vagy éppen a babában, kérdezd meg erről a pszichiáteredet.
2011. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
17 éves vagyok most januárban fogok szülni. Sokáig a babával leszek de mikor bölcsébe kell majd mennie akkor én megyek és befejezem az iskolát. Semmiképp ne vállald az abortuszt. Nem fogod tudni elviselni az utána lévő fájdalmat. Ha nem szeretnéd megtartani és abortuszt se szeretnéd akkor add örökbe. Hisz rengetegen vágynak gyerekre.
2011. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ha szeretitek egymást, meg tudnátok élni, van hova szülni, szeretnétek a babát (minden-de legalábbis a többség- kismama megijed az elején, ne aggódj :) )akkor tartsd meg.

Fotozást baba mellett is tudsz tanulni, én festek és rajzot tanulok az 1évesem mellett. Szóval semmi sem lehetetlen.

Ha viszont úgy érzed, nem elég stabil a kapcsolatotok akkor ne tartsd meg.

Egy jegyezz meg jól! Bárhogy is döntesz, jól döntesz!

2011. nov. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Egyébként attól félek is nagyon, hogy szülés után esetleg valami nagyon rossz állapotba kerülhetek, olvastam ilyen eseteket, de ha a nyugalmam meglenne, és az eddigi életvitelem (sokat olvasgatok, zenét hallgatok ilyesmi, tehát nem járok bulizni meg semmi ilyesmi, elvagyok magamnak) akkor nem nagyon lenne gond.

2011. nov. 20. 22:57
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy nem. Rémtörténetek mindig vannak. Nem lesz időd depresszióba esni, annyi dolgod lesz :D

Pelenkázni,mosni,főzni,játszani,szoptatni,jó esetben:enni, aludni :)

2011. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Volt egy ismerősöm 19/F terhes lett a barátnője, a srác, egy jó darabig akarta a gyereket, örült neki, stb... 3 hónap után kijelentette, hogy mégsem, és nem hiszem, hogy kibas*ásból, csupán, rájött, felfogta, hogy mi van. Szakítottak a lánnyal. Én rá 1 hónapra összejöttem a lánnyal, ő is, és én is 19. Az elején én is nagyon akartam, az sem érdekelt, hogy nem az enyém a gyerek. Aztán összeköltöztünk az elején nagyon boldogok voltunk. De aztán, jöttek az anyagi problémák (nem is ezzel lett volna a legnagyobb baj) Aztán ezért ugye, amilyen mellék munkákat be tudtam vállalni bevállaltam fát vágtam, 8 órát 1000Ft-ért, haveromnál, megkaptam, hogy biztosan megcsaltam, ilyenek... Aztán, szépen lassan a kapcsolat is tönkrement, veszekedtünk egyre többet, mindenen megsértődés volt ilyenek, és a vége felé már nem nagyon éreztem magamon, hogy én ezt akarom. És most, így külön, tisztább, és nem totál a szerelem mámorában úszó fejjel, nem is gondolom, hogy képes lennék ilyen kötöttségre, illetve, egy gyerekre. És, ugye, mivel én szakítottam, most, azért attól függetlenül, hogy tudom, hogy jobb lesz így. Eléggé bűntudatom van, ugye mivel terhes, még érzékenyebb, és, hát, ne tudjátok meg mi volt, amikor eljöttem :(
2011. nov. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
De, ez csak az én példám volt! nem lebeszélni akarlak arról, hogy megtartsd. De pl. abba is gondolj bele, hogy mi lesz később. Senki sem jövőbe látó, nem tudhatjátok, hogy tényleg együtt maradtok-e a barátoddal, fiatalok vagytok még, attól mert most nem akarsz elmenni bulizni, lehet, hogy egy két év múlva szeretnél, vagy a barátod. És egyedül elég rossz, egy gyerekkel
2011. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
(Fogalmazhatunk úgy, hogy jobban, mint én, mivel én félek ettől az egésztől) Ha nem lenne semmi aggodalmad, nem félnél, már most
2011. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Persze, sajnos sok ilyen eset létezik és én is ettől félek a legjobban. MErt hiába van ott a gyerek apja, a gyerekért akkor is elsősorban az anyja felel, és mindig az anyának jut a több felelősség... A fogantatástól kezdve.
2011. nov. 20. 23:40
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Persze semmi sem biztos, de így nem lehet elkezdeni élni.
2011. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!