Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a magzatvízv...

Mi a véleményetek a magzatvízvételről? Kockázatos, vagy rutin dolg?

Figyelt kérdés

A barátnőmm 20 hetes terhes. Volt 4 D-n is és minden lelete tökéletes. A kora (37 lesz nyáron) miatt mondták, hogy menjen el erre a vizsgálatra. Nem tudja mit tegyen, mert azért ennek kockázata is lehet.

Vélemények? Tapasztalatok?


2009. máj. 11. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

szia!


Nem tapiból írom , de beszélgettem kismamikkal erről. Nagyon mondják, hogy már "rutin" és a magzatvíz gyorsan újratermelődik... stb. Ha nagyon nem muszáj (tehát nem utal semmi genetikai rendellenességre), én mégse mennék el rá. Ezt statisztikákban nem jelenítik meg , de nagyon sok vetélés történt már emiatt, nem ijesztgetésképp.Ha a barátnődnél a 12 hetes uh rendbe volt, nagy eltérés nem lehet ; lesz még genetikai uh úgy is. Nem kell macerálni odabent a babát. Szerintem.


37 hetes pocis

2009. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Én a következőket hallottam erről: az esetek 1-2 %-ában vetélést okoz. Ami elvileg nem túl magas, de köszi, és ha épp te leszel az? Ami felháborító:

Vérből is ki tudják mutatni, csak az sokkal drágább, és a tb nem állja. Én levetettem, 30 ezer ft volt 2 éve, szerintem annyit megér.

Egy barátnőm elment a magzatvíz vizsgálatra tavaly, mert neki nem is mondta a védőnő, hogy van vérvizsgálat is. Azért ez vérlázító, némelyik védőnő milyen felelőtlen!

35 év felett elvileg kötelező a magzatvizsgálat, de akkor sem történik semmi, ha az anyuka megtagadja. Sógornőm megtagadta, mert ő sem tudta, hogy vérvétellel ki lehet váltani. Attól még kap minden anyasági juttatást. De azért jobb a vérvétel, tuti ne legyen beteg a gyerek.

Ja, ha a vérvétel pozitív, akkor mégis megcsinálják a magzatvíz vizsgálatot, biztos ami biztos, és után lehet gondolkodni rajta, hogy akkor mi legyen a babával.

2009. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudni kell, hogy a Down kór és néhány más kromoszóma eltérés estében ez az egyetlen vizsgálati mód ami biztos eredményt ad. Minden más vizsgálat (a fizetés vérvizsgálat is) csak nagyban valószínűsíti, hogy nincs baj. Tehát a mérleg egyik serpenyőjébe ez kerül, a másikba pedig a beavatkozás egy % körüli vetélési kockázata. Maga a vizsgálat még 35 év felett sem kötelező, csak egy lehetőség. Igazából mindenki saját magának tudja csak eldönteni, hogy melyik kockázat az erősebb, mit tud és mer bevállalni.
2009. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsinálattam, annak ellneére, hogy akombinált tesztem negatív lett, afp-m jó, de 37 éves vagyok.

Tényleg rutineljárás,nem fáj, végig nézik UH-val, kb. annyi, mint egy vérvétel. Utána feküdni kell 1-2 órát, én bennmaradtam 1 éjszakára kórházban és még otthon pihentem(nem szigorúamn feküdtem )pár napot.

2 hét múlva már dolgoztam. Azóta megszületett a lányom , 2 hónapos.

2009. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy tudom, hogy 35 év felett ugye kötelező a down szűrés és ma már nem is vesznek magzatvizet attól, akinek nem rosszak az eredményei. És ki mondta neki, hogy menjel el erre a vizsgálatra? Ha doki, azért én megkérdeznék egy másik orvost is, mert tényleg felesleges ilyen kockázatnak kitenni egy kismamát ok nélkül.
2009. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ma már rutin, én mégsem mennék el rá. Sógornőm épp beleesett abba a bizonyos 1 - 2 % - ba. Nekem van egy 7 hós kislányom, minden leletem jó volt a terhesség alatt, ezért nem kértem magzatvízvizsgálatot ( bár a nagynénim downos volt), én is kockázatosnak tartottam a sógornőmmel történtek miatt. Végül mégis downos lett a babánk. Sokat gondolkodtam rajta, mi történt volna, ha akkor elmegyünk magzatvízvételre. Hát, semmi. Megtartottuk volna csak éppen nem tudtam volna élvezni a terhességemet. Nekünk "jobb", hogy utólag derült ki. Ha belegondolok, hogy a terhességmegszakítás is tönkretett volna meg az is, hogy félidősen tudjuk meg, hogy beteg babát fogok szülni, hát nem tudnám eldönteni még most sem, melyik a jobb. Egyébként aranyos, eleven, figyelmes baba és nincs is lemaradva a társaitól. Szóval nehéz döntés. De úgy tudom van már egyfajta vérvételes vizsgálat is, ami helyettesíti az amniocentézist, annak nincs kockázata. Lehet valaki majd ír róla nektek, mert én pontosan nem tudom, hol csinálják.

Jó egészséget nektek! :)

2009. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm...

Én 38 éves vagyok.Felajánlották a vizsgálatot,de hosszú mérlegelés ,kinlódás,szenvedés stb. után mégsem csináltattam meg.

Azt mondják nem veszélyes,mert ultrahang vezérlés mellett csinálják,nos engem ez nem vigasztalt meg.

A leleteim nekem is mind jók,ultrahang is ,mindkettő,AFP is NT is.

Csak a korom miatt .Nos ,ezt a magyar törvények irják elő,hogy 35 év felett fel kell ajánlani a vizsgálatot.

AZ IS BIZTOS,hogy semmilyen vérvétel nem mutatja ki a kromoszóma rendellenességet ,csak a minta vétel.ÉS IGEN VAN veszélye is.

Elmehetsz bármelyik fizetős vérvételre magán klinikára is,ha az megnyugtat,de ha ne adj isten valamit kimutat ,ezt a vizsgálatot akkor is el kell végezni,ők is elküldenek ez esetben erre.

Ha valakinek korábban már volt spontán vetélése akkor sz még fokaozza a kockázatot.

Az is bizonyitott tény,hogy huszonévesek zöme szüli a down-kóros babákat,az is tény ,hogy sok a fals érték,az is tény ,hogy lehurrogják az AFP-t ,hogy az nem ér már semmit.DE MÉGIS EZ AZ az érték,amit alapul vesznek.

NEkem korábban volt 2 spontán vetélésem korai terhességi szakaszban ,van 2 egészséges gyermekem.Én is félek ,hogy mi lesz,ha....de mért lenne beteg?..nem lesz.

Én megkérdeztem a genetikai dokit,(mert azért elmentünk a tanácsadásra a párommal)hogy mi van azzal a 98-99 %-al?Mert ugye ha 1-2% az esély a bajra..akkor a fennmaradó % az esély az egészséges babára.Nem tudott mit mondani.

Nálam nagyobb vetélés kockázata,mint a beteg baba születésének.

Erre nincs "tuti" recept.Mindenkinek magának kell eldöntenie, a párjával együtt,mérlegelve az ő személyes kockázati tényezőit.

Nagyon nehéz döntés,az biztos.

2009. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltattam,35 évesen,egy egészséges gyerkőc anyukájaként.Pozitív lett az integrált tesztem(1:120),holott minden más(orrcsont megléte,nyakiredő vastagsága)tökéletes volt.Én nem gondolkoztam sokáig,mert azt tudtam,h ha beteg a baba én nem tudnám vállalni(minden tiszteletem azoké a szülőké,akik vállalják),és azt is gondoltam,ha ez a baba meg akar születni,akkor ez a vizsgálat "meg se kottyan" nekünk.Én a 18.héten mentem,és 3 nap múlva eredmény volt,mert a fluoreszkálós módszerrel végezték az elemzést.A mintát a Telki khzban vették le,nekem nem kellett fizetnem (ha a Magzati Diagnosztikai Központban csináltatod az integrált tesztet,és befizetsz +5000 ft-ot,ingyenes-a különben 170 ezer ft-os-magzatvíz-vétel).Úgy érzem,h jól döntöttem(holnap után 1 éves lesz a babám)és biztos,h a következő terhességemnél is végig fogom csinálni.De sztem a 20 hetes terhes barátnődnél már teljesen felesleges,mert normál esetben 4 hét,mire eredmény van...
2009. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is átestem rajta, 29 éves voltam, de rossz lett a genetikai uh, több eltérést is találtak. Nagyon odafigyeltek amikor csinálták, az egyik uh-ozott, a másik szúrt. A Baross úton voltam, ott ez már szalagszerűen megy, még akkor is várni kell 1-2 órát ha időpontja van az embernek és mindenkinek van. Szúrnak és jöhet a következő, azonnal lehet hazamenni. A doki aki csinálta azt mondta, hogy az elvetélt babák nagy százaléka beteg lett volna, mint utóbb kiderült a vizsgáltból. Abba az 1%-ba Ők is beleszámítanak. És ha beteg, én azt mondom, nem vállalom. Van két egészséges gyermekem, nem vállalok be melléjük egy beteget.

Valóban csak annak érdemes megcsináltatni, aki nem szülné meg ha beteg.

Most a 3. gyereket várom és ha időben odakerülök, akkor is megcsináltatom, ha egyébként minden eredményem jó.

2009. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

15:39 vagyok megint.

Se a kombinált, se az integrált teszt nem váltja ki a magzatvíz vételt. Ennél is csak 99%-os pontosságú az eredmény, viszont a vérvizsgálattal nem tudnak annyi betegséget kimutatni, mint ennél.

Ha az valóban kiváltaná, természetes, hogy az ember azt választja. De ott eleve csak aránypárt adnak meg és mi van ha én vagyok az 1:1200-ból az 1200-adik? A magzatvíznél megmondják hogy igen vagy nem. Ez azért mégis biztosabb eredmény.

2009. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!