Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a magzatvízvétel...

Mit gondoltok a magzatvízvételről?

Figyelt kérdés
Az orvosnak nem tudom mit fogok válaszolni ha kérdezi akarom-e vagy sem.nem tudom milyen érzés nektek volt?bár nem érdekel a baba az első szerintetek bevállaljam hogy kiszűrje a betegségeket vagy inkább nem .tudom hogy vetélést is okozhat.nem tudom eldönteni:(((mi lenne jobb
2011. júl. 25. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engedném meg!Már csak azért sem mert jó ideje várom már hogy megfoganjon.Nem fogom egy hülye vizsgálat miatt kockáztatni hogy elmenjen.Fontos az egészsége de a 21.században ezer más mód van arra hogy betegségeket kiszűrjenek.
2011. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem kérdezik, 35 év fölött küldenek. Én így utólag veszélyesnek találom, a vetélési arány 1%. Nem fájdalmas, csak kellemetlen. A képernyőn látod, hogy a baba érzi a betolakodót.

Vagy vérvizsgálat, amelyik állítólag nem olyan pontos, és fizetni is kell érte. Van valami okod, hogy menned kellene ilyenre?

2011. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40 év felett mindenkinek javasolják az amniocentézist, rengeteg betegséget ki lehet vele szűrni, a vetélés esélye kb. 1%. Kellemetlen, de egyáltalán nem vészes beavatkozás, viszont megnyugtathat az eredmény. Az orvosok javasolják mindenképp, de el fogja magyarázni az orvosod részletesen.
2011. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tényleg 35 évtől. De nem kötelező, csak javasolt. Valamint annyira rutinosan szúrják be a tűt, ami annyira pici a magzathoz képest, hogy egyáltalán nem veszélyezteti.
2011. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

15-16. héten a legjobb ha leveszik, 1,2% a vetélés lehetősége. Mivel fenn áll ez a veszély, így elöbb AFP szintet mérnek és ultrahangoznak.

Amniocentesissel (magzatvíz levétel) kromoszóma rendellenességet, anyagcsere zavart és velőcsőzáródási rendellenességet néznek.


Mivel van abortum kockázata, csak akkor vetik fel ha nagyon jó lenne ha elvégeznék. De úgyis bővebb tájékoztatást kapsz a dokitól.


Miből gondolod, hogy fel fogja hozni?

2011. júl. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A képernyőn látod, hogy a baba érzi a betolakodót. "


EZT miböl gondolod?

2011. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!ez úgy volt hogy megkérdeztem hogy milyen vizsgálatok lesznek az orvostól és ő mondta hogy ezt lehet kérni de majd akkor megbeszéljük.nem vagyok benne a korban 19éves vagyok első babám.de nem vagyok egészséges és ezért gondoltam rá hogy el kellene végeztetni.gyenge az immunrendszerem,tüdőbeteg is vagyok,vérszegényen születtem.bár ezek nem látszanak rajtam szerencsére csak a durván beesett szemeim amik valamit elárulnak.nem tudom van olyan vizsgálat ami nem veszélyezteti a babát de ugyanúgy ki tudja szűrni a betegségeket..
2011. júl. 25. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
el mehetsz 4D UH ra is de az nem kevés pénz
2011. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csináltathatsz kombinált, vagy integrált vértesztet, ami arányaiban mutatja, hogy mekkora esélye van a genetikai betegségeknek. A genetikai uh is sok mindent megmond. Ezek után javasolhatja a doki az amnoicentézist. Nekem csütörtökön múlt egy hete, hogy voltam. Most várom az eredményt(pozitív lett az integrált tesztem). Mondta a doki a vetélés esélyét, de szerintem ez elenyésző, és legalább nem kell hónapokig izgulnom, egészséges-e a babám. Uh-on megnézték, hol a baba, utána bökték belém a tűt. Nem kellemes érzés, de túl lehet élni. Addig ne aggódj ezen, amíg a doki nem mondja.
2011. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ezek a nem kötelező szűrő vizsgálatok csak akkor ingyenesek, ha nyomós indok van rá. Tehát ha nem volt a családban magzati elhalálozás, vagy genetikai eredetű betegség, esetleg vetélés, stb, akkor nem igazán indokolt. De 19 évesen nem hiszem hogy baj lenne :) Egészséget!
2011. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!