Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevitet és Folsavat ajánlatos...

Elevitet és Folsavat ajánlatos a terhesség teljes ideje alatt szedni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 20. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Elevit tartalmaz folsavat is.Amúgy igen ,érdemes, bár sokan nem szedik végig, de minden fontos anyagot tartaélmaz amire a babának szüksége van,ráadásul ha a kismama nem tud olyan változatosan táplálkozni akkor is nagyon hasznos.

A folsav amúgy a babának legfőképp az első időszakban nagyon fontos, de külön én pl nem szedtem,mondom az Elevizben is van,ha kell az orvos majd felírja.

2008. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, én is csak az Elevitet szedtem. Viszont nagyon sok folsav-tartalmú ételt tudsz fogyasztani, úgyhogy ha gondolod, ezzel még rásegíthetsz (www.folsav.hu), de külön szerintem sem kell, ha a dokid nem mondja.
2008. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én szedem az Elevitet most már csak kétnaponta, a 6. hónap végéig naponta, és szedek még egy olyan rágótablettát, amelyben a vas és folsav együtt van, de ezt nem a terhességem elejétől, bár tényleg az első időszakban a legfontosabb a folsav. Egyébként a folsavból elvileg napi 4 mg kell, az Elevitben pedig 0,8 mg van. Én ezért kezdtem el szedni. És szedni is fogom a végéig, de mondom az Elevitet már nem minden nap.
2008. márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!