Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják azt hogy terhess...

Miért mondják azt hogy terhesség alatt nem ajánlatos ablakot pucolni? Valami bajt okoz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm 8 hónaposan pucolt ablakot, aztán éjjel megszült...

Gondolom olyan izmokat használ hozzá az ember, ami az utolsó időben akár be is indíthatja a szülést.

Én mondjuk amúgy sem szeretek ablakot pucolni, így a terhesség alatt simán kihagyom inkább. :)

2010. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha felállsz egy székre hogy elérd az ablak tetejét akkor könnyen lepottyanhatsz és az a babád életébe is kerülhet. Ezért nem ajánlatos biciklizni sem pl.
2010. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyújtózkodás, gebeszkedés és valóban a székre-létrára mászás nem tesz jót a terhességnek.
2010. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jé, én is ablakpucolás utáni napon szültem, húsvétkor. De sosem gondoltam, hogy attól.
2010. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az esés veszélye miatt!
2010. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy székről vagy létráról nagyot lehet esni, a bajt okozhat... Terhesen nem feltétlenül olyan stabil az ember, még ha úgy is érzi. És a vége felé a nyújtozkodás sem túl jó.
2010. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Maga a nyújtózkodás és bizonyos irányú izommozgatás miatt okozhat koraterhességnél vetélést, későinél koraszülést.

Persze biztos van aki elejétől végéig pucolt ablakot és nem történt semmi, de én nem kockáztattam és nem is fogok, párom pucol ablakot :)

29 hetes kismama

2010. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

gondoltam, hogy ezért de annyian írták, hogy ablakot pucolnak, engem meg anyósom mindig féltett. azt mondta majd ő meg csinálja!

2010. máj. 13. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem csinálja meg helyettem senki, igy én pucoltam az ablakokat. Igaz ritkán, az elején nem is, mert veszélyeztetett voltam. Szerintem az esés miatt veszélyesebb. Vigyáztam is, hogy le ne essek, annyira nyújtózkodnom sem kellett hozzá, és csak lassan. Előző terhességeimnél sem szültem meg tőle előbb. Az utolsó pár hétben annyit takaritottam és még sem inditotta meg a szülést, pedig szerettem volna (már mint mikor ott volt az ideje).
2010. máj. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlatos ablakot pucolni mert ilyenkor megszédülhetsz például leesik a vércukrod stb.. könnyen le lehet esni a székről.
2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!