Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudom befizetni az...

Ha nem tudom befizetni az abortuszos csekket a műtét napjáig, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
11%
Sziasztok, bocsi, hogy ismeretlenül beleszolok a temaba, de melysegesen egyetertek azokkal, akik segiteni akarnak az abortusz lebeszeleseben. A magzat mar abban a pillanatban el, ahogy megfogan, kedves tanar ur!En 41 eves vagyok es 8 honapos kismama, van egy 17 honapos kisfiam, nem magyarorszagon elek, de ebben az orszagban nincs gyes, gyed, csaladipotlek. Egy fizetesbol elunk, alberletben, es hidd el nem bovolkodunk a joletben. De semmi penzert nem vetettem volna el. Ha nem akarok tobb gyermeket, mert nem tudom eltartani, akkor olyan vedekezesi modot vàlasztok, ami biztos, pl. a muvi meddove tètelt. En az gondolom a gyereknek nem mindent kell megadni, hanem csak a szeretetet. Szoval, ha gondolod, en ismerek magyarorszagon egy nagyon aranyos hazaspart, orommel orokbefogadnak a babat, mert nem lehet gyermekuk :(
2011. nov. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok a sok neokonzervatív-nagy keresztény erkölcscsősznek (ha már a jelzőzgetésnél tartunk)!

Ha annyi eszetek nincs,hogy nem azt kérdezte a kérdező,hogy elvetess-e a magzatát,akkor milyen jogon mondotok ítéletet róla?

Ja mert valaki egy könyvben azt mondta,hogy bűn...Hát tudjátok,valaki egy másik könyvben azt,hogy nem az.


Joga van a kérdezőnek az életében döntést hoznia,nektek pedig semmi,ismétlem SEMMI jogotok ebbe beleszólni.


Imádom a sok ember dumáját,aki mondja,hogy mert szegény körülményre is,de gyerek,és huhh,és az így és úgy...

Valószínűleg a kérdező is tudja,milyen egy gyerek,mert mint mondta,van már gyereke.


Fogalmatok sincs a pontos indítékokról,amik igazán meghatározzák a döntést ilyen esetben.


Persze addig mindenki élharcosa az abortusz-ellenességnek,amíg nem a saját életéről van szó...Fogadni mernék,hogy több ember innen nagy névtelenül írogat nagy abortusz ellenes kampányszövegeket,míg a valódi személye már az abortusz minden apró lépését ismeri,és nem pont orvosi hivatása miatt.


Talán ha innen nem minden neokonzervatív minden lében kanál élt volna normális környezetben,akkor talán az agytekervényeit is munkára fogná,és belegondolna,hogy esetleg azt a szerencsétlent mitől menti meg ezzel.


Ha bármelyikőtök átélte volna akár csak azt,amit én,már felfognátok,hogy nem minden fekete és fehér,ahogy azt ti gondoljátok.


Kezelés nélkül halálos betegséggel születtem,majd ezen betegségeim száma az évek során halmozódott,szervátültetéstől kezdve rákig minden megvolt,amit csak az ember "kívánhat".


Apám korán elhagyott minket,anyám mély depresszióban élte életét,féltestvérem pedig gyűlölt mióta létezem,mert elvettem tőle az anyját,az anyánkat.


Emellett egy kész csődtömeg voltam mind lelkileg,mind testileg,amellett híztam el a betegségeim kapcsán,hogy a hónap 30 napjából 20-on nem ettem.


16 éves koromban 8 öngyilkossági kísérletem volt,utána hónapokig idegszanatóriumban vegetáltam,nem gondolták,hogy még valaha ember lesz belőlem.


Végül is a gyógyszereknek köszönhetően ma itt ülök,40 éves fejjel,család,barátok,egészség nélkül,gyerekkor nélkül,fiatal kor nélkül,egy szaros érettségivel,körülbelül 3 hónap hátralévő idővel.


Ha még mindig azt gondoljátok,hogy akár ilyen áron is szülje meg a gyereket mindenki,akkor gratulálok,ez a társadalom megérett a pusztulásra,velem együtt.

2011. nov. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim válasza:
94%

Nem olvastam végig a rengeteg kommentet, de látom, hogy nem sok segítséget kaptál eddig. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, biztos nem volt könnyű döntés számodra.


Ha olyan nehéz anyagi helyzetben vagy, hogy nem tudod kifizetni az abortuszt, akkor kérhetsz erre rendkívüli segélyt a Polgármesteri Hivataltól. Általában jövedelemigazolás kell hozzá, de kérdezz rá előre telefonon is, hogy felkészülten mehess oda.


Ha mégsem sikerül időben elvetetned, de megtartani sem akarod, akkor egyszerűen hagyd ott a kórházban. Utána be kell menni a gyámhivatalba és lemondani róla, így örökbeadják majd a babát. Ebben az esetben nem ismered majd az örökbefogadókat, de ha szeretnéd ellenőrizni, hogy hova kerül, a nyílt örökbeadásra is van lehetőség például a Gólyahír Alapítványnál. A legtöbb örökbefogadó kisbabát akar, úgyhogy biztos hamar családba kerülne az újszülötted.

2011. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
22%

"Gratulálok a sok neokonzervatív-nagy keresztény erkölcscsősznek (ha már a jelzőzgetésnél tartunk)!"


Ez nem vallási kérdés. Itt a pici ALAPVETŐ EMBERI JOGÁRÓL VAN SZÓ!


Ha annyi eszetek nincs,hogy nem azt kérdezte a kérdező,hogy elvetess-e a magzatát,akkor milyen jogon mondotok ítéletet róla?


KIB@szottul NEM ÉRDEKEL, MIT KÉRDEZETT. HA VALAKI OLYAN KÉRDÉST ÍR KI, HOGY MEG KÉSZÜL ÖLNI A FÉRJÉT, ÉS EHHEZ KÉR TANÁCSOKAT, AKKOR IS ALAPVETŐ ERKÖLCSI KÖTELESSÉGE MINDENKINEK NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLNI, HANEM MINDEN LEHETSÉGES MÓDON LEBESZÉLNI. ÉS TUDSZ OLVASNI??!! SENKI NEM ÍTÉLI EL KÉRDEZŐT! A BŰN ELUTASÍTÁSA, ÉS A BŰNÖS ELÍTÉLÉSE? MÉG MINDIG NEM UGYANAZ!!!



"Ja mert valaki egy könyvben azt mondta,hogy bűn...Hát tudjátok,valaki egy másik könyvben azt,hogy nem az."


Tudod olyan könyv is volt, amiben a szerző azt ecsetelgette, hogy a zsidókat megölni nem bűn. A szerző nevére nem emlékszem, valami bajuszos pofa.


"Joga van a kérdezőnek az életében döntést hoznia,"


A SAJÁT életéről van joga dönteni.


"nektek pedig semmi,ismétlem SEMMI jogotok ebbe beleszólni."


Neked sincs jogod beleszólni, hogy a szomszéd agyonveri-e a szomszédját.


És igen, úgy gondolom, hogy a Te életed is érték. Ha akarsz, lehetsz öngyilkos, de itt arról van szó, hogy kérdező el akarja venni az ESÉLYT a gyerekétől. Attól, hogy Neked sz@r az életed, attól még Kérdező MINDKÉT gyerekének joga van élni.

2011. nov. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető emberi jog? Akkor hogy is van ez? Alapvető emberi jog: minden embernek joga van az élethez. A tény az, hogy a megszületéstől tekinti az állam a babát élőnek, ami csak azért van, mert így könnyű az embereknek. Hogy is van ez?


Van egy 15 éves lány, elmegy abortuszra, teljesen törvényesen. A babát, vagyis a magzatot nem tekintik élőnek, hiszem még nem született meg. Sósavas oldattal próbálják megölni a magzatot. Megszületik. Majd hoppá! A Hulladéktárolóban felsír: hoppá! Akkor őt már megilletik az alapvető emberi jogok!(Most, ha jól tudom 30 év körül van) Ezzel azt akartam bemutatni, mennyire nincs különbség a között, hogy egy magzatot ölsz meg, vagy egy 1 éves babát. Akárhogy is nézzük, a gyermekeknek 1.5-2 éves kora körül alakul ki az öntudatuk. Akkor ennyiből a törvénynek engednie kellene, hogy addig nem lenne büntetendő a gyilkolásuk.

Nem mondom, hogy nem ítélem el azt aki meggyilkol egy magzatot. Mert ez tény: meggyilkolja, elveszi a jövőt, azaz megfosztja az élettől. Sajnos az emberiség, a társadalom még nem tart ott azt, hogy ezt felfogja. Csak remélni tudom, hogy egy nap, majd eljutunk a fejlődés annak pontjára, ahol majd nem lesznek felesleges gyilkolások.

Jogon négy óra ment el ezzel a vitával, és no lám, nem jutottunk dűlőre. Így a társadalom, hogy tudna. Na de: oké, tegyük fel, az anyagi körülmények nem teszik lehetővé, hogy felnevelhesse a gyermeket. Örökbe adás? Ezzel megadja a lehetőséget az életre. De, ezzel képbe lép az alapvető emberi tulajdonságok egyike: az önzőség. Az én gyermekemet ne nevelje más. Vagyis inkább meggyilkolja, mint sem esélyt adjon neki.


U.I.: Nem vagyok keresztény, külön kikérem magamnak, hogy egy a régmúltban kommunizmushoz hasonló, elnyomó hatalom tagjai közé soroljanak. Realista, széles látókörű ember vagyok, aki sajnos többet lát a világból, mint szeretné. Olyan ember vagyok, aki megveti a mostani emberiséget. Hogy is mondta a híres költő? " A legundorítóbb élőlény a földön, az ember."

2011. nov. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó voltam.

A 15 éves lány története igaz, a videó megtalálható a youtube-on. Van még egy lány, aki túlélte az abortuszt, de súlyos idegrendszeri és egyéb betegségeket okozott az nála. Láttam egy interjút vele: Boldog, teljes életet él, akármilyen fogyatékossága is van. Ami megdöbbentő: azt mondja, szereti az életet. És no lám! Abortusz elleni aktivista. Vajon miért?

2011. nov. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 Elsa ***** válasza:
17%
Ismerek egy házaspárt, akik egyszerre három gyermeket fogadtak örökbe, amikor azok édesanyja meghalt. Ha gondolod, megadhatom privátban az elérhetőségüket, hogy megtudhass részleteket, mert az örökbe fogadás még mindig jobb megoldás lenne.
2011. nov. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 Starshine77 válasza:
35%

Nálunk megoldódott a probléma: megtartjuk a picit! :D

Bár lehet, hogy mire megszületik, csak Én leszek neki és ha az anyagi helyzetem nem változik, akkor örökbe fogom adni!

De legalább nem ölöm meg és nagy valószínűséggel szerető családba fog kerülni!

2011. nov. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 Elsa ***** válasza:
17%

Starshine77,

imádkozom értetek, hogy minden szükségetek legyen betöltve mindenkor és találjatok egymásban örömet, tudjatok adni egymásnak mindig szeretetet. Isten áldjon meg téged - igazi jó Karácsonyt ! :)))

2011. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim válasza:
Én meg azért imádkozom, hogy fogadjátok meg Jézus szavait: Az vesse rá az első követ, aki maga bűntelen. Borzasztónak találom, hogy a kereszténység álcája mögé bújva miket összeirkálnak itt egyesek. A kérdező nem erkölcsi iránymutatást kért, hanem egyszerű választ a kérdésére. Én soha nem erőltettem másokra a hitemet, inkább próbáltam a Biblia tanításai szerint példásan élni és szeretettel fordulni mások felé. Senki sem kényszeríti a kommentelőket, hogy abortuszra menjenek, ha nem akarnak. Remélem, mind szűzen házasodtak meg egyébként. Azt viszont meg kellene érteni, hogy az abortusz törvényben adott jog, amivel egy nő saját döntése alapján élhet. Ezt ő már eldöntötte, nem kérte a ti segítségeteket benne, nem is kellene rá zúdítani ezt.
2011. nov. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!