Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudom befizetni az...

Ha nem tudom befizetni az abortuszos csekket a műtét napjáig, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
18%

"Erre van egy csúnya, ám igaz mondás: könnyű a más f*****l a csalánt verni... "


Mert akik elfogadják az abortuszt, azok nem a magzatéval verik, mi???!!! És az élethez való jog a LEGALAPVETŐBB emberi jog, a többi utána jön, és az emberi élet minőségétől függetlenül védendő.

2011. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
9%
Starshine írtam privit.
2011. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim válasza:
4%

Amikor terhes voltam, a 29. héten be kellett feküdnöm egy Budapesti kórházba. Ott 1NAP ALATT, kb 10-15 abortuszt végeztek el. A legfiatalabb lány 15 éves volt. Anyukája kísérte el. Ez csak egy Budapesti kórház volt. Mi zajlik a többi városban, országban és az egész Földön. Naponta tömegmészárlások. És még csak nem is büntetik. Szerintem az orvosok azok, akiknek nem kellene ezt a szörnyűséget elvállalni.

Szőrnyű, hogy az emberek pillanatnyi élvezet miatt mire nem képesek. Nincsenek tudatában annak, mekkora felelőséggel jár egy-egy ilyen döntés. Az is, ha megtartja, az is, ha elveteti. Mindkettő egy életre szól.


Azt mondta a Kérdező nem felelőtlenségből lett terhes, de ő dönt úgy ahogy akar, saját joga dönteni, biztos, hogy lesz következménye.


Most már 7 hónapos a fiam, naponta meglep valami új dologgal, kimondhatatlan örömet okozva. A mosolya, a nevetése, az arca, a keze, a lába, egy élőlény, akiért már fogamzása óta felelőséggel tartozom én, és az apja is! Így, visszamenőleg bele sem tudok gondolni abba, hogy akár milyen anyagi helyzet miatt elvetettem volna. Pedig mi sem tudjuk még, miből fogjuk fizetni a bölcsödét, óvodát, iskolát stb. Örülünk, ha a tápszerét kitudjuk fizetni. Mégsem bántuk meg, hogy vállaltuk. Látjátok milyen az élet, sokaknak seperc alatt összejön egy gyerek és nem akarja, aki pedig nagyon szeretne, az évekig kell próbálkozzon.


Kérdező, azt szeretném neked üzenni, halgass a Szívedre, gondolt át százszor és dönts úgy, hogy ne keljen keseregned hátralevő életedben egyetlen egy döntés miatt.

2011. nov. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 Elsa ***** válasza:
9%

Nem vehetsz el egy életet attól, akinek nem (csak) te adtad. Akkora űr marad az életedben, hogy nem fogod tudni kitölteni semmivel.


Tőlem elment egyszer egy magzat, azt hittem, nem élem túl. Amikor befeküdtem egészségügyi kaparásra ( direkt használom ezt a durva szót, bocs), ketten kerültünk egy szobába. A mellettem fekvő jól szituált doktornő azt próbálta nekem bizonygatni, hogy azért veteti el az amúgy teljesen egészséges babáját, mert nem engedheti meg a karrierjének most ezt a "mellékutat". Azt hittem, ott halok meg az ágyon az én elhalt babám után... Szét voltam esve teljesen.

Hét teljes évig tartott a gyógyulásom, de nem ment emberi erővel, ezt tudnod kell.

Ide linkelek neked / nektek valamit, ami talán még a legkonokabbakat is meggyőzi: ember nem játszhat SOHA Istent.

Minden jót nektek !

:)

Szeretettel:


[link]

2011. nov. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 mokbogy válasza:
91%
EMBEREK! jöttök a jogokkal, érésekkel, magáva az élettel, gyilkosnak tituláltátok szegényt még azelőtt, hogy bármit is mondhatott volna. és ha súlyos betegség miatt kell, hogy elvetesse? vagy rosszabb esetbe megerőszakolták, és nem akarja megtartani? szinte leköptétek. az ő döntése. hiába jöttök azzal, hogy igazából mellette álltok, pedig nem. vallással dobálóztok, a nagy keresztény hittel. majd két évezrede megköveztétek volna. tudom-tudom, a magzatnak is van joga, a legalapvetőbb, de feleslegesen. nem szülünk gyereket a semmire. nem vagyunk segélyből élő etnikum. akinek megadathat a nagy család, gratulálok neki. aki el tudja nézni, hogy gyermeke hiányt szenved, gratulálok neki. nem tartom bűnnek az abortuszt, és igen, sok embernek nem lehet gyereke, de ezt nem szegényen kell leverni, hanem az államot(direkt nem kormányt írtam, mert attól független) kell meggyőzni a "béranyaság" helyességéről, mert meg lehetne oldani. sokan örülnének neki. az vesse rá az első követ, aki nem bűnös SEMMIBEN. ne legyetek ti ennyire bálvány-tökéletesek. veled vagyok Kérdező, hajrá, gyors felépülést!
2011. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
4%

Utolsó:


Te hülye vagy, 1:senki nem köpte le kérdezőt! Fel bírod fogni, hogy az , hogy az abortusz, MINT CSELEKMÉNY gyilkosság, nem egyenlő azzal, hogy Kérdező, MINT SZEMÉLY rossz ember? A bűnöst nincs jogunk megkövezni, de ez nem azt jelenti, hogy a bűnt elfogadjuk!!! Fel bírod fogni a külömbséget a kettő között???!!! 2: kérdező már kétszer is írt, tehát nem olvastad végig a kommenteket. 3: Ez nem vallási kérdés. Az, hogy általában a keresztények ellenzik az abortuszt, mert mégis csak benne van a Bibliában, hogy "Ne ölj!", az nem azt jelenti, hogy az ateistáknak ölniük kéne. Igen, az valószínű, hogy kétezer évvel a farizeusok Kérdezőt úgy megkövezték volna, mint annak a rendje. Jézus nem. Jézus elengedte a házasságtörő nőt, és-ahogy Te is-nagyon helyesen levezett, hogy miért is nincs joga senkinek köveket hajigálni rá. De nem azt mondta, hogy a házasságtörés nem bűn!!! Fogd már fel a különbséget, aközött, hogy a bűnnel van bajom, meg a bűnöst elítélem!!! Tudom, hogy liberálisék nem bírják a kettő között felfogni a különbséget, pedig a kereszténység valódi lényege ez, az más kérdés, hogy egyesek mit tesznek kereszténység címszó alatt. És igen, az áll valójában Kérdező mellett, aki le akarja beszélni. Ők azt mondják: Kérdező, te nagyon zsír vagy, csak bíznod kéne magadban! Akik meg "támogatják" azt mondják: Igen, Kérdező, Te tényleg egy sz@r , f*s vagy, nehogy bízzál magadban, nem fogod tudni megoldani.

2011. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
8%

Örökbe-adásról hallottál már? Vagy mindenképp gyilkolni akarsz? Nézd meg a youtube-on a néma sikolyt, és majd meglátod, mennyire nem élő "ember" fosztasz meg az élettől! Én ha teherbe esnék inkább éhen döglenék, mint, hogy a lelkemen száradjon egy gyilkosság. Le leszek pontozva, gondolom, de akárki akármit mond: az abortusz gyilkosság. Az, hogy mit mond a törvény, és mi az igazság az teljesen más dolog. Egy élőlényt fosztasz meg az élet lehetőségétől. Add örökbe. Adj neki esélyt arra, hogy éljen, érezhessen, megtapasztalja az életet, nem pedig brutális módszerekkel elvegyék tőle az életet.

Nekem anyám anno megkérdezte az apámat, h. megtartsuk-e, apám azt mondta: ha elveteted megöllek. Egy héten egy kenyeret tudtak venni, de itt vagyok, élek, és köszönöm nekik. Ők is rendbe jöttek anyagilag. Nem száraz egy élet sem a lelkiismeretükön.

2011. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
9%
Nem véletlen van a mondás: az ember a legundorítóbb faj a földön. Csak mi vagyunk ilyenekre képesek. Ami a még elszomorítóbb, mi csak nem is ösztönből cselekszünk, hanem tudatosan.
2011. nov. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
21%

"Nekem anyám anno megkérdezte az apámat, h. megtartsuk-e, apám azt mondta: ha elveteted megöllek. Egy héten egy kenyeret tudtak venni, de itt vagyok, élek, és köszönöm nekik. Ők is rendbe jöttek anyagilag. Nem száraz egy élet sem a lelkiismeretükön."


Tudom, hogy liberálisék még ezt a válaszolót is le fogják pontozni, de aki ezt lepontozza, az egy roh.adék. Az nyilván szemébe is mondaná, hogy bár ne élne.

2011. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim válasza:
93%

Emberek, a kérdés nem az volt, hogy elvetesse-e, avagy sem... Hagyjátok már szerencsétlent, szerintetek nem nehéz döntés neki, mikor már van egy gyereke, akit (gondolom) szeret? És egy gyerek eltartása, felnevelése NEM jön ki annyiból, mint egy abortusz. Ha így gondoljátok, hát nem tudom, hol éltek, de én is költözöm oda.

Szerintem emberségesebb most elvetetni, mikor még sem tudata, sem élete nincs gyakorlatilag, akárki akármit mondd, tehát nem számít gyilkosságnak, mint hogy később nyomorban és lelkileg sérülten nőjön fel.

Egyébként nem tudom, mi a teendő, válaszolva a kérdésre.

2011. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!