Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesgondozó ugyanaz,...

A terhesgondozó ugyanaz, minthogy védőnőhöz járok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak mindenkinél máshogy megy, van akinek magánorvosa van, és külön külön jár hozzájuk, és van akinek nincs, akkor ott általában van doki is.Én falun lakom, és ide azt hiszem kéthetente jár ki egy doki tanácsadásra.Akkor ott van a védőnő is.Én is magánhoz járok, és előtte vagy utána mindig megyek a védőnőhöz.
2009. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem mindenhol másképp van. Nálunk először védőnő, aki vérnyomást, súlyt és vizeletet néz.Utána terhesgondozás az SZTK-ban, ahol a nődokim megvizsgál.
2009. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ugyanaz a kettő! A terhesgondozást a nőgyógyász csinálja, akár SZTK-ra akár magán rendelésen, a védőnő ellátása terhes tanácsadás. Ott csak kisebb vizsgálatokat végeznek, mint súly, vérnyomás mérés, vizelet vizsgálat, ill. kitölti neked a papírokat amit vinned kell pl. vérvételre, cukorvizsgálatra stb. És persze tanácsokat ad. Ott főként nem orvosi szempontból beszélgetünk. Ha bizonytalan vagy valamiben és nem igazán orvosi dolog, ott megkérdezheted. Pl. táplálkozás, mozgás stb.

2009. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 8. 12:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!