Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindig is pozitívan gondolkodt...

Mindig is pozitívan gondolkodtam a terhességemről, de most kezdek kissé kiborulni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
18 hetes vagyok, és eddig minden rendben van. Viszont körülöttem mindenki más elveszítette a babáját az elmúlt hetekben, a 6.-12 hét között. Tegnap a 3. ilyen emberrel beszélgettem, mind közeli ismerősök. Nehezen kezelem az ilyen helyzeteket, mert pont én vígasztaljam őket, gömbölyödő pocakkal, ami biztosan rosszul esik nekik? Emellé már jönnek a rossz gondolataim, hogy miért lennék én olyan szerencsés, hogy minden rendben legyen, ha másoknak nem sikerül? Tegnap annyira kiborultam, hogy egész nap ezen járt az eszem, és nem tudom, hogy segíthetnék nekik, illetve hogy maradhatnék optimista ilyen helyzetben.
2009. máj. 7. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos az első 12 hétben gyakori a vetélések száma, ennek nagyon sok esetben oka van, a természet "nem engedi" fejlődni a beteg v gyenge embriókat. A 12 hét után drasztikusan lecsökken ugyan a vetélések száma, de a 9 hónap elég stresszes elejétől a végéig. A beteg embriók azért halnak el h megszülethessenek az egészségesek, a barátaid újra próbálkozni fognak és hamarosan nekik is gömbölyödni fog a pocakjuk! Te már 18 hetes vagy, kicsi az esélye bármilyen problémának, ne nyugtalankodj! Terhesen érzékenyebbek vagyunk az ilyen problémákra, de ez talán nem is baj, annál jobban megbecsüljük majd a boldogságunkat, egészségünket, családunkat!

11 hetes+ 18 hós szuszog a kiságyban

2009. máj. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A barátnőm is elvesztette a babáját a 8, héten és azóta nem beszél velem!Ne aggodj ezen lépj tovább lelkileg!üdv.32 hetes kismama
2009. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan voltam,mar egy par ultrahangon!Ha az orvos megerositette ott ,hogy monden oke akkor tenleg nincs mitol felned!A vetelesek szama tenleg az elso trimeszterben tortenik,/sajnos/nekem is volt 2,de azt mondta az orvos nem lett volna egeszseges,talan jobb is igy.Most is kisbabat varok,6 hetes vagyok de minden nap eszembe van,nehogy igy jarjak megint.Bar en jarnek mar a 18-dik heten mar sokksl nyugodtab lennek.Hidd el minden rendben veled,a te babad az mar egeszsegesen szepen fejlodik,nem lesz semmi baj.Beszelj neki,mond,hogy mennyire varod mar,hogy a karodba tartsd!Kitartas,minden rendben!Boldog babavarast!
2009. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Teljesen normális dolog.Én sajnos most napok óta ilyen aggódós vagyok, pedig azért annak ellenére hogy két vetélésem volt már, eddig jól kezeltem a helyzetet, de most egy kicsit besokalltam.Lehet a hormonok.Engem is nagyon megérintenek a vetélések, mivel hogy én sajnos érintett is voltam benne kétszert(6és18 hetes), és akkor eszembe jut én milyen szerncsés vagyok hogy most minden rendben.De viszon azt is tudom hogy milyen kis hajszálon múlik hogy egy baba egészségesen szülessen, és hogy mennyi veszély leselkedig rájuk a 9 hónap alatt.Ezért is várom hogy teljen már ez az idő, de olyan mint ha ólomkerekeken járna az óra.De azért Bízok, és bízok, mást nem tehetek.Ezt kívnánom neked is.
2009. máj. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 07:59 es, 32 hetes kismamától kérdezném, hogy meg sem próbáltál vele, mármint a barátnőddel beszélni erről?Tudod milyen borzalmas lehet neki mindez?Én tudom.És azt is tudom, mikor nekem elment a baba, a rokonom meg gömbölyödött, szétszakadtam a fájdalomtól.És nem az írigységtől, hanem a fájdalomtól.És az még rosszabb volt hogy ő is olyan könnyen túllépett lelkileg ezen, és meg sem próbált velem erről beszélni, én meg őrlődtem, ő meg le sem sza....Szerintem nem szabad olyan könnyen kezelni ezt a helyzetet.Minden jót.
2009. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat! Hálás vagyok a bíztató szavaitokért! Igen, és is azt hiszem, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy a babám szépen fejlődik, és szomorúan olvasom, hogy mennyire gyakori, hogy ez másképp alakul. Utolsónak mondanám, hogy igaza van, én is beszélgetek ezekkel az ismerőseimmel, és bátorítom őket, bár tudom, hogy nekik fájhat az én boldogságomat látni. Ha közeli barátnő az illető, akkor meg kötelességünk is mellette állni ebben a helyzetben.

Boldog, problémamentes babavárást és babázást Mindenkinek!

2009. máj. 7. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!