Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ápolónő vagyok. Hány hónapos...

Ápolónő vagyok. Hány hónapos korig lehet terhesen dolgozni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 18. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

akár 9 hónapig is. pl nagymamám délelött kukoricát szedett este meg megszült..


éz attól függ mennyire érzed jól magad. ápolónöként az is fontos milyen osztályon dolgozol. mert nem lenne jó ha minden nyavaját elkapnál. de pl egy titkérnö ha jól érzi magát az uccsó napig is dolgozhat.

2008. márc. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen egyénfüggő, ha nincs semmi különösebb panaszod és nem terhel meg nagyon a munka, akkor akár a 7-8. hónapig. Ha viszont rosszul vagy és nem bírod, akkor mindenképp menj táppénzre.
2008. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy rengeteget kell dolgozni 12 órában, sokszor egyedül, éjszaka is, emelgetni stb...
2008. márc. 18. 14:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam nővérként és tudom, mennyi munkával jár. Én nem lennék ilyen bátor, mint a többiek. :)

4 hónap után én már biztosan abbahagynám a munkát. Sőt...

2008. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia!

Hát ez az.Nem lehet elvárni,hogy más dolgozzon az ember helyett,szerintem a legjobb a táppénz.Így mindenre lesz időd,nem lesztek kitéve semmilyen fertőzésnek,ami egy kórházban mindig fennáll,nem emelgetsz,pihensz amikor jólesik.Ma már sehol nem veszik figyelembe,hogy kismama vagy.Én mondjuk fogyiotthonba dolgoztam,de nem maradtam sokáig terhesen a saját érdekünkbe.Ne azzal foglalkozz,hogy ki mit mond,magatokra figyelj.Ha gond lenne,az csakis a tiéd lenne,nem másé.

Menj táppénzre,anyagilag sem jársz sokkal rosszabbul.

Boldog babavárást,üdv

2008. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ápolónő vagyok, és amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, a következz hónaptól táppénzre mentem. Bármit elkaphatsz. Egy kolleganőm is terhes lett, ő mártírkodott, hogy nem megy el táppénzre, nemsokára el is vetélt. Szerintem ne dolgozz tovább.
2008. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam ápolónőként, a helyedben rögtön elmennék táppénzre!!!!
2008. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is ápolónő vagyok jelenleg 35 hetes kismama.Én 6 honapos korig dolgoztam.Azt javasolta nőgyógyászom is hogy addig dolgozak amig birok.
2008. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ezt neked jobban kellene tudni, mivel te az egészségügyben dolgozol, jobban tisztában vagy azzal, milyen veszélynek vagy-vagytok kitéve, fertőzés, bacik, betegek stb. Ha meg még sokat is kell dolgoznod, akkor iszonyű fáradt leszel, főleg ha téged is elér az az időszak amikor elviselhetetlen álmosság és fáradtság jön rád még ha nem is leszel az, a hormonváltozás miatt.
2008. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Úgy tudom a kismamákat jogilag nem is lehet dolgoztatni éjszakai műszakban. Ennek szerinem mindenképp nézz utána.
2008. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!