Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen dolgozni, de hol?

Terhesen dolgozni, de hol?

Figyelt kérdés
Van ahová felveszik az embert 14 hetes terhesen pár hónapra?
2011. jan. 10. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha bejelented, hogy babás vagy, akkor biztos nem fognak felvenni.Max ha van ismerősöd akinek valami vállalkozása van, őt megkérheted, de ez se annyira szabályos úgy halottam. De egyik ismerősöm így csinálta, hogy legyen neki GYED-e.
2011. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű :(
2011. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress egy vállalkozót, ismerőst, aki bejelent, még ha fizetsz is érte, jobban jársz.
2011. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
7 hetes terhes voltam amikor elhelyezkedtem, a felvételin nem mondtam hogy terhes vagyok, a munkahelyemen mai napig nem tudják, vasárnap jár le a próbaidőm, utána jelentem be a nagy hírt. Addigra 20 hetes leszek... De ha mondod hogy terhes vagy, akkor nem fognak felvenni, a próbaidő pedig 3 hónap, addigra biztos hogy észreveszik hogy babát vársz, és ki fognak rúgni, mert ugye a próbaidő alatt nem vagy védve. De ha csak 1-2 hónapig akarsz dolgozni, nem a GYED miatt, akkor lehet hogy érdemes lenne megpróbálnod, csak a babót ne említsd.
2011. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már úgy vagyok vele, hogy olyan helyre is elmennék, ahol tudom milyenek a főnökök, és tudom, hogy 3 hónap múlva minden dolgozót lecserélnek. De az 8 órás kemény fizikai munka.

Én is attól féltem, hogy sehová nem vesznek fel. Esélyem sincs a gyedre, de így még félre sem tudok rakni pénzt. 60 ezer forintom van félre rakva, plusz ha okosan csinálom páromtól még 40-et félre tudok rakni. Nagyon spórolnék, de nincs miből. Még ilyen nem volt, hogy pénz nélkül vagyok, és nagyon félek. Az abortuszra gondolni sem akarok. Nem akarom megölni a gyerekemet. Meg hát ebben a korban, az a baj, hogy túl sokáig tanultam, szinte a semmiért.

2011. jan. 10. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van?
2011. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmi átlagos az biztos. Sajnos az emberek tanulni vágyására alapoztam ami nem jött be. Régész-múzeológus, múzeumpedagógus, művészettörténész és középiskolai tanár. Sőt ha a pici nem jön be, én h*lye valószínű elkezdem a doktori iskolát is. De a korból pedig lassan kifutok. Vagy kezdjek el valami okj-s levelezős tanfolyamot, amivel több sikert érhetnék el? Már nem tudom.
2011. jan. 10. 10:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom van nyelvvizsgád, vállalj korrepetálást. Ha nem a bejelentett munka a cél, hanem a pénzgyűjtés, akkor az jó lehet.
2011. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9:40 es vagyok. Én is most jöttem ki az iskolapadból, júliusban. Augusztus végéig diákmunkán voltam, októberben helyezkedtem el. (Bár csak azért, hogy meglegyen a GYED-em nekem is, így kerültem sajna egy gyorsétterembe) Azt tudom, hogy a suliból, ha nappalin tanultál, akkor 180 napot számolnak bele a GYED-be, de sajna akkor is kell még legalább 6 hónap munkaviszony, hogy jogosult legyél rá. Szerencsére mi elég sokat tudunk félrerakni, meg nincs hitel a lakásunkon, így valamivel könnyebb helyzetben vagyunk, csak az a baj, hogy ha elmegyek táppénzre, annak se lesz sok az összege, meg a GYED-nek sem. Egyébként ne aggódj a pénz miatt, ne idegesítsd magad ezen! Sokféleképpen lehet egy babánál is spórolni, pl nem kell mindenből újat venni, a neten egész jó áron vannak a babacuccok, a pelust is lehet netről venni, kb ilyen 20 Ft-os darabáron. Szóval, inkább örülj a babának, valahogy mindíg lesz. :)
2011. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok, bejelentés nem gond azt családilag megoldjuk de dolgozni, pénzt keresni jó lenne... Csak nem tudom merre próbálkozzak. Diák korom óta mindig bejelentve dolgoztam, most meg olyan kéne ahol nem jelentenek be, mert az nekik kockázat, nem tudnak kirúgni a terhesség miatt, de kézbe adják a pénzt... Persze az ilyesmit nem hirdetik a neten, pedig mindenki tudj hogy van ilyen! Csak nem tudom hol keressem...

A nyelvtanítás jó ötlet csak nehéz annyi tanítványt szerezni hogy abból meg is éljen az ember...

Nekünk van lakáshitel, havi 100e+ :/

2011. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!