Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segít a párotok a készülődésben?

Segít a párotok a készülődésben?

Figyelt kérdés
Sajnos a páromnak dolgoznia kell, így minden beszerzés rám marad. Így egy kicsit elhagyatva érzem magam. Tudom, hogy miattunk dolgozik, hogy nekünk minden meglegyen, csak így olyan, mintha csak én várnám annyira a picit.
2009. máj. 2. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon rossz érzés. De ha ez most így alakul, akkor később sem lesz jobb, amikor megvan a baba. Párodnak nincs igénye esetleg a közös készülődésre, kiválasztásra, döntésre? Egy picit?

Egyszer-egyszer egy órácska bevásárlás az éjfélig nyitvatartó Tesco-ban? Nem hinném, hogy nagy baj lenne a rengeteg munka után.

Teljesen megértelek az érzés miatt.

Nagyon nem lehet ez kifogás, hidd el!

2009. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne okold emiatt a párodat. A férfiak nem úgy élik meg a babavárást, mint mi nők. Majd felfogja, hogy mi történt vele, amikor megszületik a pici és tud vele foglalkozni. Szerintem ne erőltesd. Majd rájön...:)
2009. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mire a gyermekem apja felfogta, hogy gyereke van, addigra tönkrement a házasságunk, az egészségem. Elváltam. S a kapcsolata sem jó a kisfiunkkal, pedig mi mindenbe szerettem volna bevonni őt. S ő nem dolgozta agyon magát.
2009. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én párom nem szerette, hogy terhes vagyok, mert nem tudta mit kell csinálni, mindig meg kellett neki mondani, hogy mihez kezdjen. A férfiak nem eléggé talpraesettek ha ilyenről van szó. Amikor hazavittük a gyereket, a férjem csak másnap merte megfogni, de azóta nagy a szerelem. Most is az apja mellkasán fekszik a 2 éves lányunk.
2009. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell annyira sajnálni/félteni a férfiakat. Különösen sok dologhoz van fogékonyságuk, s ezek mellett a fent említett téma is tökéletesen megférne bennük. Akár sok a munka, akár nem. Csernus: A NŐ c. könyve tökéletes válasz az ilyen kérdésekre.
2009. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 2. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kerek-perec megmondta a párom, hogy szedjem össze mi kell, válasszam ki, hogy mikor odakerül a sor csak el kelljen menni és elhozni. Nem minden pasi egyforma, az enyém pl. nem szeret tökölni egyébként sem. Pedig nagyon szeret minket és törődik velünk. Én itthon vagyok, szépen kiválogatom, amit gondolok és kész. Ők nem igazán értenek az ilyen dolgokhoz. De egy próbát megér, hogy nem veszed meg pl. az előkéket, a cumisüveget, a body-kat, stb., hanem egy nagybevásárlás alkalmával odaviszed a babás részre és együtt válogattok.

Ja, és ne feledd, sosem vagy egyedül hiszen ott a kis pocaklakó!

Sok boldogságot! :)

2009. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a párom elég sok mindenben segít. Az , hogy túlképp nem ő fog szülni , hanem én , és nem ő érzi a babát , hanem én; az még nem azt jelenti , hogy "fel kell menteni" a babavárás alól.Együtt megyünk vásárolgatni , mondogatom neki a babás dolgokat. Lehet , hogy nem intenzíven éli meg és arra koncentrál, hogy "minden" meglegyen ; de segítőkész és tudja, hogy fontosak nekem ezek a dolgok.


36 hetes kismami

2009. máj. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!