Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hanydik hetéig...

A terhesség hanydik hetéig dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Gyerekek közt vagyok nap mint nap.Minden nyavaját még a himlőt is elkaptam tőllük.Nagyon nehéz dolgokat kell emelgetnem.Míg nem voltam terhes addig is megerőltető volt 25l es badellákat emelgetni.Most meg minden egyesnél rettegek hogy na most fog elmenni a babó.

5hetes kismama


2011. szept. 21. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ilyenkor könnyített munkát szoktak kérni. Nincs még babám. 35/N
2011. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én irodai munkát végeztem, 28.hétig dolgoztam.
2011. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én pékségben üzletvezetőként szaladgáltam reggeltől-estig, hétfőtől szombatig mint a mérgezett egér. 35.hétig bírtam erővel, kiírattam magam, hogy pihenjek a szülésig erre egy hét pihi után megszületett őfelsége!! :D (Nem kényszerből dolgoztam, hanem azért, mert nem bírtam volna otthon ülni a pocakosságom alatt)
2011. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én 15 hétig dolgoztam dm-ben.Szinte minden nap árupakolás van+a feltöltő kocsik is nagyon nehezek.Ja és a koromnál fogva(35)amúgy is veszélyeztetett vagyok.Szerintem neked se tesz jót,ráadásul a gyerekek akaratlanul is meg üthetik a pocidat.Persze a táppénz nagyon kevés,de te tudod...Ha anyagilag nem jelent gondot én nem dolgoznék a helyedben...

Boldog babavárást :)

2011. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A 38. Heten mar nem mentem, de csak azert, mert 1 het volt karacsonyig es meg semmit nem vettem. Ugyfelek, targyalasok, meetingek - jol birtam. Bar az utolso 3 hetben mar Apa huzta fel ram a csizmamat :)
2011. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Irodán dolgoztam a 35. hétig, nekem nem kellett emelgetnem, kollégák nagyon vigyáztak rám (sok férfi volt). De te jobban teszed, ha táppénzre mész, nehogy baj legyen!
2011. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Irodában dolgozom, most töltöm a 30. hetet és jövő héten már nem megyek :( Kiveszem a maradék szabijaimat és utána táppénz. Nem a melóval van bajom hanem nagyon fáradt vagyok és minden nap vezetni is kell.


Ha neked nem adnak könnyített munkát akkor én a helyedben elmennék táppénzre. Természetesen csak akkor ha anyagilag ez nem jelent gondot számotokra...

2011. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Törvényben van, hogy a munkáltatónak kötelessége könnyített munkát adni!!!!!!!!!
2011. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Úgy terveztem, hogy kb a 7. hónapig fogok dolgozni, aztán a beköszöntő nagy kánikulában majd már nem utazgatok. Irodai munka volt egyébként, ülős, de rettentő stresszes.

Aztán a 14. héten váratlanul átestem egy életmentő műtéten, utána veszélyeztetettként szigorúan ellenőrzött körülmények között, de javarészt otthon kihúztam a 37. hétig.

A második várandósság ideje alatt meg otthon voltam még a "nagyobbal", azért írom így, mert csak 17 hónap lett köztük.

Igaz, hogy nem 25 kilókat, hanem csak az ő 10 kilóját emelgettem naponta 100005, no meg mivel nincs liftünk ,ezért gyalog közlekedtem a 6.-ra babakocsival-gyerekkel-cekkerrel/cuccal stb együtt naponta legalább 2x fel-le. ÉS makkegészséges fiam született a 39.héten.


Mindenképpen próbálj meg szerintem valamit kitalálni. Pl ha egyenlőre nem akarsz szólni a főnöknek, tehát nem tudsz még könnyített munkát kérni , akkor meg menj el arra a 2-3 hétre táppénzre, míg a nődokitól igazolást kapsz a várandósságról. Akkor meg már muszáj lesz könnyített munkát biztosítania.

2011. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Atroposz ***** válasza:

Idősekkel foglalkozok 12 órában mint szoc.

gondozó +hetente 2 x esti gimibe járok ami este 9-ig tart és este 10 órára érek haza. Ez elég fárasztó, de célom hogy december végén hagyom ott a melót(de csak ha bírom). Éjszakázni már nem éjszakázom mert a törvény tiltja meg nagyon fárasztó volt (14 hetesen hagytam abba). Márciusban szülök ,májusban érettségizek. :)

2011. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!