Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérszegény vagyok? Mit tegyek?

Vérszegény vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kismamik! Ezek az értékek mire utalnak? Súlyos vérszegénység? A babának ugye semmi baja nem lesz?

HGB:107(120-175)

HCT:0,32(0,38-0,50)

MCV:79,80(83-103)

MCH:27(28-34)

Ezek a határ alatti értékeim. A többi értéknél is van ami még a határnál van. Vastablettát már nem szedem. Tüneteim azok megvannak: sokat szédülök,vérnyomásom is mondjuk nagyon alacsony,mindig fáradt vagyok,erőm nincs semmihez. Szerintetek mi lesz majd így velem szülésnél? 36 hetes kismama


2011. szept. 9. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szülésnél mivel vért veszítesz még rosszabb lez a vérképed,nekem vérátömlesztést akartak adni,de nem fogadtam el,hanem vénásan kértem vasat,azt kétszer kaptam,aztán otthon egy ideig még szedtem a vasat.A vasat érdemes végig szedni.Kezd el megint,valamint egyél májat spenótot,ezek tele vannak vassal.A vérszegénység miatt vagy fáradt.Kérdezd meg a háziorvosod,szülészed,hogy nem e kaphatnál most vénásan vasat,és utána szedd a tablettát.Hidd el szülés után rosszabb lesz.volt olyan anyuka aki nem tudott felkelni,annyira vérszegény lett.Nem megrémiszteni akarlak.
2011. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért nem szeded már a vasat?

Amúgy nekem is van ismerősöm aki vénásan kapott terhesség végén hogy ne legyen gond, beszélj az orvosoddal!

2011. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ige vérszegény vagy. Először is a leletet mutasd be a háziorvosodnak. Ő adni fog mindenképp vasat, de lehet B12, folsavat is. A babának talán nem lesz baja, mert elveszi tőled, ezért vagy te teljesen kifosztva, azonban a szülésig jó lenne feltuningolni magad, mert egyrészt nem lesz erőd, másrészt nagyon alanyony a hematokrited( a vvt és plazma aránya) vérszegénység, ami nem csak vas hiánya, és ha netán akkor szülés közben vérzel vagy netán császároznak akkor miből vesztesz még vért? Irány a doki és rázasd helyre magad. Fontos. Könnyű szülést, jó regenerálódást.
2011. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ugyancsak rémesen vérszegény voltam, már szintén a vénás vasinjekció fenyegetett (a Neo Ferro Folgammától iszonyú gyomorgörcsöm volt, a Maltofer meg olyan székrekedést csinált....). Párom kolléganője ajánlott egy szirupot (Hübner Vital Iron F), ettől olyan vérképem lett, hogy csak na. Szoptatás alatt is szedtem, és egyáltalán nem fogta meg a hasam.
2011. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Maltofer folt javaslom, abban mint a neve is mutatja folsav is van.

Napi 3*1-et szedj, és mellé még C vitamint is, esetleg Béres cseppet is.

Én kaptam vénásan vasat a császár után, de legközelebb igyekszem elkerülni, mert utána 3-4 hónapig nagyon durva volt az aranyerem a szorulás miatt.

2011. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Off:


Utolsó előttinek ez gyógyszertárban beszerezhető?

2011. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is anémiás vagyok!!Terhesség alatt alakult ki-Hemoglobinom 87volt.A tiéd még istenes.Kaptam vénásan,de sajnos a kicsi is vérszegényen született,de azt mondták ne aggodjak majd helyrejön magától.Mivel nekem sem volt vasam hiába szopott,teljesen leesett neki.Most vas cseppeket kap,folsavat és c vitamint.Szépen alakul neki.Majdnem vért kapott,de valoszinű már megusszuk:)))).Én hiába szedtem a vasat nem birta bedolgozni a szervezetem.Miota megszültem elég a tabletta is.,Már 110 a hemoglobin:)Igy is alacsony de már alakul
2011. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akiknek vérátömlesztést adtak annak mennyi volt az értéke? Akkor most vashiányos vagyok? Vagy ez már vérszegénység?

dokihoz csak jövőhéten kell mennem azért kérdezem tőletek.

2011. szept. 9. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:
szülésnél vért veszítesz,amit te nem látsz,de elég sok elfolyik.nekem 26 volt az értékem szülés előtt jobb volt mint a tied.A nővérke megkérdezte,hogy élek e még.
2011. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És igen vashiányos,és vérszegény vagy.A vas kell a vérképződéshez.
2011. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!