Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem vagyok vérszegény,...

Ha nem vagyok vérszegény, miért szedjem a vasat?

Figyelt kérdés

Az eredményem jó,semmi bajom a vasammal,az orvosom mégis azt mondja szedjek vasat.Viszont ha szedem egy hétig nem tudok wc-re menni.Ti mit gondoltok erről?

25 hetes


2011. ápr. 24. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Dettó, de én azért szedem!

Laevolac szirup csodákra képes!:))

23 hetes kismami

2011. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én vérszegény vagyok. Azt olvastam, hogy a vasnak legalább 2-3 hónap kel, hogy beépüljön a szervezetbe. Plusz szüléskor rengeteget veszíthetünk. Én nem vettem komolyan a vas szedését, néha el is felejtettem, szülés után meg 2x kaptam vénás vérpótlást.

Mostmár szedem normálisan, igaz, félidősen már 120 alatt van a hgb-m.

2011. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is rendben van a vas szintem, mégis szedeti velem a dokim. Amiatt kell, mert elvileg a terhesség második felében egyre több vasra van szüksége a szervezetednek, másrészt a szüléskor sok vért veszítesz, így nagyban kiürülhet a "vasraktárad" is. Ennek megelőzésére kell vasat szedni.

A szorulásra több megoldás is létezik (cseppek, ásványvíz stb.), csak olvass utána vagy kérdezd meg a dokidat!

Boldog babavárást!

2011. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mert a baba nagy iramban meríti tartalékaidat és azzá válhatsz . úgyhogy csak szedd!
2011. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A várandóság és a szülés végére az leszel.szülés után nekem még vért is akartak adni,mert annyira vérszegény voltam.várandóság végén is elég alacsony volt az értékem,de szülésnél ugye van vérveszteség is.Tőlem megkérdezték,hogy élek e még,és csodálkoztak,hogy talpon vagyok,mert van anyuka kinek jobb volt az értéke,és ő rosszul volt.Valamint a babának fontos a vas,és ha neked sincs elég,akkor neki sem lesz.Szerencsés vagy,hogy most jó a vasad.Egyél sok rostosat.(szilva,narancs barack)Hashajtók közül amit lehet várandóság alatt az a guttalax.Én a laevolacot huzamos ideig nem ajánlom.Szóval érdemes szedni.
2011. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok még vérszegény, de szednem kell nekem is. Azt mondta az orvos, hogy azért kell szednem, hogy megelőzzük a vérszegénységet. A baba egy kis élősködő és mindent elvesz magának, ami kell.


A székrekedés ellen igyál rengeteg vizet, nekünk hangsúlyozták, hogy nem folyadékot, hanem vizet. Sok rostosat is egyél, az is fellazítja a székletet!

2011. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam egyik terhessegem alatt sem verszegeny es nem szedtem vasat.

Az elso babat kulfoldon vartam, gyakran neztek a vasszintet, de csokkeneskor elso korben azt mondtak el, hogy hogyan valtoztassak a taplalkozasi szokasaimon, mit egyek, aminek magas a vastartalma. Ez is csak a harmadik trimeszterben kovetkezett be, addig nagyon stabil voltam.

A doki szerint vastablettara csak akkor van szukseg, ha ez nem eleg, nalam nem kellett mar.

Jol meglepodtem amikor a masodik terhessegem alatt elmentem Magyarorszagon terhesgondozasra, megvolt a vervetel, eredmeny nem volt meg keszen, mert aznap mentem a dokihoz is es egybol irt fel vasat. Csak pislogtam, hogy miert van erre szukseg. Szedjem csak nyugodtan.

Aha, szedtem is egy hetig, nekem mindig oda kellett figyelnem a taplalkozasomra, mert szekrekedesre es aranyerre vagyok hajlamos terhesseg nelkul is. Akkor hiaba dietaztam ennek megfeleloen, az egy het alatt a vastabletta teljesen bedugaszolt es olyan aranyerem lett, mint soha az eletben. Akkor mentem vissza a dokihoz, mar keszen volt a laboreredmeny, megnezte, tok jo volt a vasam mar a tabletta elott is, de azert szedjem csak, egy kis szorulas nem arthat.

Hat persze, varrja ossze a sajat feneket, az enyemmel ne szorakozzon.

Szoval en nem szedtem tovabb, ugyanugy figyeltem a vasdus taplalkozasra, minden laboreredmenynel kulon rakerdeztem a vasszintre, mindig szuper volt. Az utolso vervetelnel szoltam a dokinak, hogy nem szedem a vasat, csak hogy tudjon rola. Nem pampogott erte, mert jo volt az eredmeny akkor is es a szules utani kontrollon is.

Terhesvitamint szedtem, abban is volt valamennyi, de a dieta nekem jobban bevalt.

2011. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem Maltofer-fol-t írt fel a doki, de nem szedem, mert hasmenésem volt tőle. A vasam megfelelő, nem vagyok vérszegény, úgyhogy nem láttam értelmét pluszban kínlódni.

Székrekedésre sok rost, sok folyadék ( narancslé pl hashajtó hatású), de szilvakompót, vagy lekvár is csodákat tehet.

2011. ápr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom,mindenkinek lett valami baja attól,hogy vérszegény...

Itt egy ellen példa: már gyermekkorom óta láthatóan vérszegény vagyok. A terhességeim során az eredményeim katasztrófák voltak. Az első terhességem alatt végig szedtem vasat,a másodiknál már nem. (olvastam én már minden félét,hogy mi történhet,ha vérszegény valaki: a vetéléstől a koraszülésen át egész a vérátömlesztésig...) Hát, mit ne mondjak! Az első terhességem során,semmi probléma nem merült fel, sem szülésnél,sem utána. Hiába szedtem a vasat,a nagylányunk mégis vérszegény lett! Második terhességemnél nem hogy koraszülés nem volt- akkor ugye nem szedtem vasat- de még 1 hetet rá is húzott a Bigém! Szintén komplikáció mentes szülés volt. Szintén vérszegény lett a 2. kislányunk is.


Ha nem akarsz vasat szedni,táplálkozhatsz helyette vas-dús ételekkel: zöld színű zöldség (spenót,brokkoli...), cékla, aszalt gyümölcsök,máj, húsok... Rengeteg olyan étel van,amiben elegendő vas van,és nem is okoz székrekedést!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2 gyermekes,20 h.km.

2011. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Jókat és érdekeseket írtak az előttem szólók!

Az jutott még esezmbe, hogy nálam ugyan erre a problémára az vált be (tök mindegy volt, hogy mit szedek sz.rekedésem volt meg vashiányom is), hogy szedtem a vasat és mellé délelőttönként gyömülcs "salátát" készítettem alma, ananász darabka (a torzsáját is megettem, mint az indiánok), körte és ami még volt éppen... Ettől minden nap tudtam wc-re menni.

2011. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!