Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyesen vagyok, két éves a...

Gyesen vagyok, két éves a gyerkőc, mikor születik a tesó, egy évig fogok kapni két gyest a két gyerek után?

Figyelt kérdés

Számomra így logikus.

Tgyásra nem mehetek, mert megszűnt a cég a gyerek születése után nem sokkal.


2011. szept. 3. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két gyes csak ikreknél jár én úgy tudom legalábbis, hiába van két gyereked akivel gyesre lennél jogosult ha nem ikrek akkor csak egy gyest fogsz kapni, csak a családi pótlék jár duplán.
2011. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyest csak egyet fogsz kapni.Családi pótlék lesz 2.
2011. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, csak egy gyest fogsz kapni.

Ha kaphatnál tgyást, amellett sem kapnád a gyest a másikra.

2011. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Nekem 2,5 év van a két gyerek között, és én fél évig 2 gyest kaptam. nem is hallottam róla, hogy ez máshogy van.

2011. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Anikó1985 ***** válasza:
45%
Még az iker terhesség után is 1 gyes jár, van ilyen ismerősöm. Ez amolyan segély, hogy ne haljatok éhen de ez a max amit kaphatsz bármi okból kapsz segélyt az államtól (mármint 25.000 kb.).
2011. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ikrek után dupla gyes jár, jogszabály írja elő, esetleg szólj az ismerősödnek, hogy kérje, ha még nem késő.


Utolsó előtti: örülj, hogy nem vették észre, mert ha elévülési időn belül észreveszik, akkor kamatostól kell visszafizetned azt a fél évnyi gyest. Reméljük szerencséd lesz, és valóban nem veszik észre.

2011. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

19:48 teljesen igazad van!

Csak ikrek után jár dupla gyes, két különböző korú gyerek után nem lehet párhuzamosan két ellátást igénybe venni (sem két fajtát, sem egyfajtát kétszer) -)aki ezt teszi, azzal vissza fogják fizettetni (egyébként adóbevallásban is szerepeltetni kell a gyest, nem tudom, hogy úszta meg az aki kétszeresen vette fel)

2011. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!