Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rámentem az adókalkulátorra,...

Rámentem az adókalkulátorra, ami kiszámolja, hogy mennyi gyedet, meg tgyást fogok kapni jövőre, ha megszülöm a babáma. Azt láttam, hogy csak a gyerek másfél éves koráig kapnék gyedet, másféltől kettőig meg gyest?

Figyelt kérdés

Vagy nem jól láttam? Az első gyerekemmel kettő éves koráig kaptam gyedet, utána háromig gyest. Most akkor hogy van? Adjam majd be gyereket bölibe másfél éves korában? Persze a böli nem fogja év közben pl: februárban felvenni a gyereket.

Teljesen kiszúrnak velünk????


2010. dec. 19. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamit rosszul adtál meg. A kalkulátor jelenlegi szabályozás szerint készült, ezért számol csak két éves korig. A jelenlegi szabályozás szerint (ez szerintem jövőre sem fog változni) akkor jár két éves korig gyed ha a szülést megelőző két évben folyamatos munkaviszonyod volt.
2010. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nincs meg a megfelelő napszámod a melóban, akkor jól láttad, ezt alul lehet állítani. Hogy 365, vagy annyi se, vagy még több.

Egyébként nálunk beveszik a babót év közben is a bölibe, a mi fiúnk márciusban kezdte.

2010. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert a jelenlegi szabályozás szerint csak akkor jár 2 éves korig a GYED, ha volt másfél év biztosításban töltött időd. És 2 éves korig jár ellátás. Valószínűleg rosszul állítottad be.

De ez ennél bonyolultabb, mert én olyat is hallottam, hogyha valaki így szül, mint te akkor a régi szabályok vonatkoznak rá.

egyszerűbb lenne vagy szakértőt megkérdezned vagy a TB-nek küldeni egy e-mailt, ők utána is tudnak nézni pontosan milyen jogviszonyod van hogyan s mint. És akkor az a válasz tuti.

2010. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kalkulátor csak azok alapján az adatok alapján tud dolgozni, amit te megadsz. Nem egy hiperszuper csúcsszámoló, ami látja, hogy veled mi újság:)

Ha nem állítod át, akkor úgy veszi, hogy a minimálisan szükséges 365 napod volt.


Van egy olyan rubrika, hogy Jogosultsági feltételek 2 éven belül - ott át kell állítanod arra, hogy 562 nap is.

Egyből jól fog számolni.

2010. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, utánanézek
2010. dec. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!