Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 éves kor környékén milyen...

35 éves kor környékén milyen esélyekkel lehet indulni gyerekvállalás (első gyerek) terén?

Figyelt kérdés

Mire jó fokozottan odafigyelni? Milyen veszélyek leselkednek? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Fiatalos, jó kondícióban levő nő vagyok.


2008. nov. 14. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok barátnőm 35 évesen vagy még 1-2 évvel fölötte vállalta a gyerkőcöt, mert úgy hozta nekik az élet, és semmilyen hátránnyel nem indultak, mint pl. én, aki 24 évesen lett várandós az első gyerkőccel.

Természetesen egy fiatalabb nőnek ciklusonként nagyobb az esélye a teherbe esésre, mint egy 35 éves nőnek, de nem nagy a különbség.

35 év felett a genetikai betegségek miatt több vizsgálatot végeztetnek a kismamákkal, így jobban ki lehet ezt szűrni, mint pl. a fiatalabbaknál, akiknél végeztetnek 1-2 tesztet, jó eredmény esetén rájuk is hagyják, hogy akkor minden OK.

Továbbá úgy gondolom, ha valaki ilyenkor vállal gyereket, biztos egzisztenciája van már, nyugodtabb, higgadtabb, tapasztaltabb, mint a fiatalabb kismamák.

Szóval, hátrány nem fogja érni a kicsit, a teherbeesésre is jók az esélyek. És ugyanazokra kell odafigyelned, mint bármelyik másik kismamának.

- szedj terhesvitaminokat

- egészséges, nyugodt életmód

- káros szenvedélyt hanyagolni, stb.

2008. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35 vagyok és pár nap múlva szülök.Szerintem az egyedüli különbség, hogy nagyobb figyelmet fordítottam a genetikai szűrésre.Egyébként minden remekül megy, jól bírom, semmi komplikáció.
2008. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és várom még a hozzászólásokat. Igazából a genetikai szűréstől nem tartok, mivel bárhogy is alakulna nem tudnám megszakíttatni. Bár nyilván mindenki egészséges gyermekre vágyik.
2008. nov. 14. 10:48
 4/9 anonim ***** válasza:
35 éves vagyok 16 hetes terhes 2. terhességem. Az első terhességem vetéléssel végződött. (1,5 év alatt)
2008. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 35 múltam, mikor eljött az ideje, hogy gyereket vállalhassak. Minden görcsölés nélkül összejött a baba már a második hónapban, semmi panaszom nem volt a terhességem alatt, bár valóban komolyabban kellett venni a genetikát. Igaz, császárral szültem (főként épp a korom miatt), de utána gyorsan felépültem és lassan fél éves a kisfiam. Vidám, kiegyensúlyozott baba, talán azért is, mert az anyja csak rá tud figyelni... Szóval szerintem nem kell félni a "késői" gyerekvállalástól!
2008. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia 35éves vagyok,ez év juniusában elhatároztuk,hogy jöhet a baby,julusba teherbe is estem.Elsőre első baby!

Ne aggodj,minden rendben lesz,csak természetesen.

2008. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! 35 éves, első babás vagyok én is. Úgy készültem a terhességre, hogy elkezdtem szedni az Elevitet, következő hónapban már nem is jött meg a havim:) Pedig én is azt hittem, hogy hónapokat kell majd várnom, amíg sikerül. 19 hetes a babó, és ugyanúgy csinálok mindent, mint a terhesség előtt. Szerencsére a méhszájam még teljesen zárt, az eredményeim is jók lettek. Genetikai tanácsadáson voltam, de a magzatvíz vizsgálatot nem vállaltam. Nekem sok az 1% vetélési esély is, persze tudom, hogy biztos választ kaptam volna a baba egészségét illetően, de szerintem ha baj lenne, már kiderült volna idáig. Csak azt tudom tanácsolni, amit minden kismamának szoktak, függetlenül az életkortól. Vagyis: odafigyelni az étkezésre, kerülni azokat az anyagokat, ami árthat a babának. Bőrünk nem olyan már, mint egy 20 évesé, fontosnak tartom a testápolót, hasat-mellet mindennap kenni. Nekem pl. sokat fáj a hátam, most már a csípőm is megérzi a feljött kilókat, pedig nem híztam sokat. Erre vettem kismama torna kazettát, nem nehéz csinálni a gyakorlatokat, és jól megmozgatja az ízületeket-izmokat, de ki kell kérni az orvos, vagy védőnő véleményét, mert csak akkor szabad használni, ha minden rendben van.

Sok sikert kívánok a babához!

2008. nov. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én január 27-én töltöm a 36-ot. És január 7-re várom a babát és, hogy megnyugtasalak eddig minden renben volt a terhességemmel. Semmi panaszom nem volt.És remélem, hogy igy is marad egész végig.És neked is ezt kívánom. Üdv.
2008. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok kedves választ! Örömteli babavárást és babázást!
2008. nov. 18. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!