Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerek hány éves koráig jár...

A gyerek hány éves koráig jár a gyed?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 éves koráig. A 2. szülinapja a gyed utsó napja.
2011. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az első válasz igaz volt 2010 május 1-ig született babáknál. Aki utána született, azoknál már úgy van, hogy ahány napot dolgoztál a szülés előtti két évben, annyit lehetsz vele gyeden, de max. a gyerek 2 éves koráig.
2011. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bocs hogy belekérdezek, de akkor ha előtte is gyerekkel voltam otthon (nálunk pont 3 lesz a nagy mire jön a tesó) akkor egy nap gyedem sem lesz? mert három éve otthon vagyok
2011. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak:

Nekem pont tegnap utasította el a gyed igényemet az oep.

A nagylányom 2 éves,a kicsi 7 hónapos,mivel a kicsi születését megelőző 2 évben nem volt 365 nap munkaviszonyom,nem jár a gyed.Nem érdekli őket,hogy gyed-en voltam!!!Engem nagyon felháborított a dolog,jól összevesztem az ügyintézővel,majdnem ráborítottam az asztalt...

2011. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy aktív gyedet v. passzív gyedet kapsz.

Ha aktívat (van munkaviszonyod, csak fizetés nélküli szabin vagy), akkor folyamatos a biztosítási jogviszonyod, vagyis a ketteskével is 2 éves koráig kapod a gyedet.

Ha viszont most passzív gyedet kapsz (a tgyás v. a gyed ideje alatt szűnt meg a munkaviszonyod), akkor csak álláskeresési járadékról mehetsz egyáltalán tgyásra és gyedre, akkor attól függő, hogy hány napig kapod a gyedet, hogy a munkaszerződésed megszűnésétől a járadékos napig hány nap telt el. 730 - kiesett napok (munkaszerződés megszűnése és a járadék folyósítása közötti napok) = gyedes napok száma.

2011. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

15:27-nek:

Tgyást kaptál?

2011. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
van munkaviszonyom, vagyis ha nem lennék terhes mennék vissz év végén dolgozni, ezek szerint jár a gyed?
2011. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15.07-es voltam
2011. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor jár a gyerek 2. éves koráig.
2011. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Off: És ha nincs annyi ledolgozott napom, mint amennyi ahhoz kellene, hogy a gyerek a 2 évet betöltse, akkor az x nap gyed után gyes jár a gyerek 3. szülinapjáig?
2011. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!