Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kiszúrnék a kislányomma...

Nagyon kiszúrnék a kislányommal, ha a Véda nevet adnám neki?

Figyelt kérdés

Évek óta nagyon tetszik a Véda név, most kislányom fog születni, és nagyon szeretném, hogy így hívják. A férjemnek is tetszik, így részünkről nem is lenne nagy vita.


Több ismerőstől visszahallottam viszont, hogy milyen "hülye" név, és hogy biztosan sokan fogják csúfolni a neve miatt, ne tegyem ezt vele. Említik pl. a Véda-"céda" párhuzamot, mások szerint meg a többi gyerek azt sem fogja tudni, hogy fiú-, vagy lánynév a Véda. És persze, hogy magyartalan.


Elismerem hogy nem magyar eredetű név, de szerintem nem bántja annyira a fület, mint pl. egy "Szabó Dzsesszika"...


Vélemények? :)


(A vezetéknév Hollósi)


2011. aug. 24. 17:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó név! Én adnám,bár a különleges nevekért nem vagyok oda,de ez tényleg tetszik.
2011. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép.Főleg a vezetéknévhez tetszik :)))
2011. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen nevet adsz neki, egy Dórát vagy Katát is lehet csúfolni. Ne mások befolyásoljanak! Ez egy szép név egyébként szerintem is :)
2011. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem teljesen jó név ne hallgass arra mit mondanak a többiek manapság már annyi a különleges név hogy a Véda tuti nem fog túl nagy feltűnést okozni, nekem egyébként tetszik is én adnám de egyébként is az a lényeg hogy nektek tetszik e a pároddal:)

28hetes kismama

2011. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Azerintem szép név, adhatod neki nyugodtan. Én sokkal jobban ellenzem az Eperke, Alma stb neveket. :)
2011. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
53%

hogy őszinte legyek......én még nem is hallottam ezt a nevet....Hollósi Véda.....jol hangzik...és szép név....de sztem egy kislánynak jobb lenne olyan név amit lehet becézni...(persze ez csak az én véleményem..)

másrészt pedig.......lehet hogy ezekkel a párhuzamokkal télleg piszkálnák....sajnos sok bunko ember van,....

sztem azért kérdezzétek meg leendő nagypapát nagymamát...nekik mi a véleményük :)

2011. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép. Én biztos büszke lennék rá ha ez lenne a nevem. Nem egy tucat név. Nagyon különleges.
2011. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Még én sem hallottam ezt a nevet,de nagyon tetszik.
2011. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy olyan kislány ismerősünk,akinek a neve Víta. Ezt a nevet sem hallotta még senki,de nem csúfolódnak a névén. Nagyon aranyos és annyira illik rá a név,hogy másként el sem tudnám már képzelni. Ne adjátok fel,a régi magyar nevek között is sok furi név van amit lehet csúfolni.
2011. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tetszik!

az első gyereknél mi is kaptuk vastagon a beszólásokat, amivel azt érték el, hogy most a másodiknál közöltük, nem mondjuk meg előre, és azt is, hogy miért. volt amelyik elszégyelte magát, de olyan is, aki megsértődött.. de nem érdekel. ne hagyjátok magatokat!

2011. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!