Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha GYEDEN vagyok itthon 17...

Ha GYEDEN vagyok itthon 17 hós kislányommal, és szeptemberben szülöm a második babámat, mennyi ideig jár majd GYED a másodikkal?

Figyelt kérdés
2010 novemberig vagyok GYED-en és most 67000 ft ot kapok. Mennyi pénzre számíthatunk, és mennyi ideig? Úgy értem, rám is az új (rövidített gyed gyes ) rendszer vonatkozik majd?
2010. máj. 5. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kistestvér 2 éves szülinapjáig a gyedet kapod újra. Illetve, ha kaptál tgyást is, akkor fél évig azt, utána másfél évig a gyedet. Ha lejár a gyed, utána már nem jár semmi.

Javítson ki valaki, ha tévedek.

2010. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megszületik a pici, hivatalosan le kell mondani a GYEDet (van erre külön lemondó nyilatkozat az OEP honlapján), és TGYÁST kell igényelni. (Amennyiben jogosult vagy erre!) Onnantól kezdve már a pici után kapod a juttatást (egyszerre csak egy gyerek után kaphatsz, kivéve családi pótlék, az más tészta, az külön van). MIvel valószínűleg a TGYÁS összege magasabb, mint a GYEDé, ezért folyamatos lesz a juttatásod, majd visszamenőleg ők ráfizetik a különbözetet. 6 hónap után (pontosan 168 napig jár a TGYÁS) igényled újra a GYEDet, és a picurod két éves koráig kapod.
2010. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
A másodiknál már nem csak 1 éves koráig fogja kapni a gyedet?Vagy akkor másfél év mert ugye az első fél év az a tgyás.Utána egy év a gyed.Vagy mit tudom én hogy van már csak arra akarok kilyukadni hogy már a rövidítettbe esik bele és akkor nem kapja ugyan annyi ideig a gyedet mint az elsővel.
2010. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyedet nem rövidítették le, csak a gyes lett 2 év.

Tehát ha

1. jogosult vagy gyedre, tgyásra, akkor

- fél év tgyás, utána

- másfél és gyed

- gyes nincs

2. nem vagy jogosult tgyásra, gyedre, akkor:

- 2 év gyes

2010. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó pontosan úgy írta le, ahogy van. Aki gyed-ről megy szülni, annak a változás csak a harmadik év elmaradása, a juttatásai változatlanok lesznek, és valóban nem kap gyes-t.

Kérdező, valószínűleg kicsivel több lesz a gyed-ed, ha azóta volt általános béremelés a munkahelyeden. Ha nem akkor ugyanennyit fogsz kapni. A tgyás meg a szerződés szerinti béred 70%-a, mínusz 17% szja.

2010. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fú utolsó válaszoló most egy kicsit földobtad a kedvem:-))

Én is most vagyok várandós a tesóval.Még a tgyásom most fog lejárni tehát az elsővel még gyeden leszek amikor megszületik a kicsi.Akkor ugyanannyit fogok kapni gyedet és tgyást mint a fiammal?Sőt ha már volt béremelés a munkahelyemen (kemény 3%) akkor már valamennyivel lehet hogy még többet is fogok kapni?Húú hát ez tök jól hangzik ha valóban így van/lesz.

2010. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi volt a fizetésed, a kérdezőnél ez nem volt kérdéses, mert írta, mennyi, de ha te többet kerestél, mint a minimálbér kétszerese, akkor a tgyás-od nem lesz ugyanannyi a második babánál, csak a gyed-ed.

Ha a két kicsi közt nincs 180 bérezett napod (fizetés kapsz, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot) akkor a tgyás-nak is van maximuma, annyi mint a gyed-nek (102900). Igaz abból kevesebbet vonnak, mint gyedből.

2010. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bruttó 160-220 ezer között kerestem.A tgyásom 116 ezer általában.Szóval akkor a tgyás az nem lesz ugyanannyi csak a gyed?Vagy akkor mennyire számolhatok szerinted?Nagyon köszönöm hogy válaszoltál!!
2010. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tgyás kevesebb lesz, 102900-17% szja. Vagyis valamivel több lesz, mint a gyed, de nem sokkal, kb 10000-el. Ha a második baba születése előtti évben nem volt 180 olyan nap, amikor rendes bért kaptál (munka, vagy szabadság tartozik ide, táppénz, tgyás, gyed nem), akkor sajnos maximálva van a tgyás összege:(
2010. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat!
2010. máj. 6. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!