Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek voltak már ilyen...

Valakinek voltak már ilyen tünetei? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal több,mint 2 éve vagyunk együtt.Én 20 éves vagyok,fősulin tanulok,ő pedig 23 éves,csoportvezető egy cégnél.Egy ideig gyógyszert szedtem,aztán abbahagytam,nem védekeztünk.Ő a második kapcsolatom,és az előzőben sosem estem teherbe (2 év alatt),ebben sem,de már egy hónapja késik a menstruációm,ezért elmentem orvoshoz.ELmesélte a tüneteimet,amik a következők: 2 hete késik a menstruációm,de már 3 hete erősen szúrt a vizelet,égetett alul,és csípett,ülni alig tudtam,azért Canestennel kezeltem magam,ugyais valamiféle gombás fertőzésre gyanakodtam,de nem hatott.Aztán két hete folyamatosan görcsölök,mintha épp menstruálnék.Erre a doki adott ultrahang időpontot,ami hétfőn lesz...addig is vettem egy tesztet.Az pozitív lett.Én most kétségbe vagyok esve,mert még nem szeretnék gyermeket vállalni,jövőre végeznék a sulival,és szeretnék válalkozást nyitni,stb!És így az összes álmom veszne!Nem tartom meg.A kérdésem az,hogy valakinek voltak ilyen tünetei már terhességnél? Mennyire biztos egy ilyen teszt? Akinek volt már abortusza:Milyen volt,és mennyire sokkolta lelkileg?
2011. aug. 19. 13:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nekem van már egy kislányom, de most 1,5 éves és úgy gondoltuk, hogy jöhet a másik. Meg is érkezett, de sajnos elvetéltem 6 hetesen. Most hála istennek terhes vagyok és remélem ő már megmarad. Ne haragudj de én semmibe se nézem az ilyen embert. Én azon imádkozok, hogy megmaradjon , viszont sok ilyen ember van mint te aki eldobná ezt az értékes emberi lényt akit a szíved alatt hordozol, akinek már lehet dobog a kis szíve és ÉL. Ő a tietek..... és ha meddő leszel, soha többé nem élheted át a terhességet, ahogy mozog és minden olyan dolgot ami felejthetetlen. Más hálát adna, ha teherbe eshetne. Te meg csak ugy eldobod....látszik nem vagy még érett és nem fogod fel, milyen következményekkel is járhat ha elveteted..... ha olyan felnőttnek érzed magad hogy te milyen eszeveszett karriert akarsz csinálni, a védekezés szót nem ismered? Amúgy meg tényleg lehet karriert csinálni baba mellett is..... de hát te döntésed, de szerintem nem lesz jó vége, vagy lelkileg vagy testileg fogsz, fogtok megtörni.... ő a tietek!!!
2011. aug. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
14:23-as vagyok. Teljes mértékben megértelek, hiszen én már ugyanezen keresztülmentem, mindent leírtam. Még annyi a véleményem az esetedről, hogy manapság már igen fejlett az orvostudomány. Bár majd neked is el fogják mondani az abortusz előtti konzultáción, hogy megvan a veszélye hogy mesérül valami, és nem lehet majd gyereked. De a nők igen nagy százaléka ugyanúgy szül még az abortusz után. Én akkor rágtam be totálisan,amikor a kórházban már a szobában várakoztam a soromra abortusz előtt, és a többi nő arról beszélgetett, kinek hanyadik aborutsza lesz. Többségének nem az első volt, képzelheted. Aztán azt mondtam: Na nehogy már! Ezek tucatszámra járnak abortuszra, nehogymár pont nálam hibázzanak valamit!! Én be voltam tojva, mert elrémisztettek, hogy majd meddő leszek, és már szinte a műőasztalon szembesültem azzal, hogy nem is olyan végzetes dolog (Hála Istennek)ez az egész. Mégegyszer sok kitartást kívánok, szükséged lesz rá, de gondolj arra, hogy nemsokára túl leszel az egészen, az élet megy tovább, és gőzerővel küzdhetsz tovább az álmaidért, és a boldogságodért! :)
2011. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Állj.

Nem említettem,hogy karriert szeretnék csinálni.Hanem azt,hogy szeretném megteremteni saját magam azokat a körülményeket,amiben boldogan felnevelhetek egy lurkót!

Ez nem egyenlő a karrierizmussal.

És igen,van fogalmam arról,hogy a terhességmegszakításnak milyen kockázatai vannak.

Nem én vagyok az egyetlen ember,és nem is az utolsó,aki ezen megy keresztül.Az abortuszok többsége nem kívánt terhességekből adódik.És szerintem vannak ezzel pár ezren még rajtam kívül.

2011. aug. 19. 14:52
 24/33 A kérdező kommentje:

14.23!

A szavaid erővel töltenek fel!

Életem nagy leckéje lesz ez.Nem szeretnék,és nem is lesz több ilyen.

Mindenképpen konzultálok a nőgyógyászommal,hogy ezek után milyen módszert ajánl.Szedhetek-e valami fogamzásgátlót,vagy más...

És ha úgy érzem,minden megvan,ami kell egy teljes családi élethez(hozzáteszem,nem a szüleimnek akarok még egy gyereket),amit én és a párom teremtünk meg,akkor jöhet a baba!

Benne van a pakliban,hogy nem eshetek teherbe,de arra is vannak már megldások!

És most nem szeretném sem a baba életét,sem pedig a saját életemet tönkretenni.

2011. aug. 19. 15:00
 25/33 anonim ***** válasza:

Legelső válaszoló vagyok.


Nem neveztelek cédának és tényleg nem ismerem az egészségügyi problémáidat. Hivatkozhatsz az egészségedre, a családodra, akárkire, de akkor sem fogsz pl. engem meggyőzni, hogy mennyire okos és ügyes vagy! Ha valaki nem akar gyereket, akkor van óvszer, megszakítás, spirál...Számtalan módja a védekezésnek! Könyörgöm ez a 21. század és úgy csinálsz mintha mi lennénk a hülyék, akik nem értenek meg téged! Nekem aztán édesmind1, hogy mit csinálsz, karriert vagy vállalkozást, vagy bármi mást! Legközelebb azért gondolkodj mielőtt védekezés nélkül csinálod a pároddal, mert ha akkor sem fog kelleni a gyereked, akkor megint mehetsz az abortuszra!


19 éves 16 hetes kismama!

2011. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Inkább olvasd végig a soraimat...
2011. aug. 19. 15:08
 27/33 Anikó1985 ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom, egy anya minden megtesz a születendő és meglévő gyermekéért. Ne haragudj meg érte, hogy elítéllek mert az után vállalod az abortuszt, hogy azt mondták, hogy lehetsz meddő, lehet ez áldás és nem verés. Tényleg gondold meg, mert lehet, hogy másik esélyed nem lesz. Ha az apa vállalja akkor lehet teljes az életetek hiszen neki rendes állása van. Lehet, hogy néhány évig szülői segítségre szorulsz, de utána meglátod, hogy saját lábadra állhatsz és minden rendben lesz. Persze elhiszem azt is, hogy nincs más lehetőséged. Ne haragudj, de egy pici babát várok és már régóta vártam az áldásra és nem tudnám elképzelni, hogy gyerek nélkül éjem le az életem. És nem kívánom senkinek, hogy így legyen, de te dönthetsz, de lehet, hogy csak most az egyszer. Gondold végig és talán egy orvossal is megbeszélhetnéd.
2011. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
2011. aug. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Nem említettem,hogy karriert szeretnék csinálni.Hanem azt,hogy szeretném megteremteni saját magam azokat a körülményeket,amiben boldogan felnevelhetek egy lurkót!"


Előbb karriert akarsz,aztán gyereket! Ez tényleg nem "karrierizmus"! Jobb is annak a gyereknek,ha nem Te leszel az anyukája!

2011. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
6:15-ös! Ez nagyon jó, érdemes lenne több mindenkinek ezt elolvasni és utána átgondolni mit is akarnak tenni valójában!
2011. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!