Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek voltak már ilyen...

Valakinek voltak már ilyen tünetei? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Párommal több,mint 2 éve vagyunk együtt.Én 20 éves vagyok,fősulin tanulok,ő pedig 23 éves,csoportvezető egy cégnél.Egy ideig gyógyszert szedtem,aztán abbahagytam,nem védekeztünk.Ő a második kapcsolatom,és az előzőben sosem estem teherbe (2 év alatt),ebben sem,de már egy hónapja késik a menstruációm,ezért elmentem orvoshoz.ELmesélte a tüneteimet,amik a következők: 2 hete késik a menstruációm,de már 3 hete erősen szúrt a vizelet,égetett alul,és csípett,ülni alig tudtam,azért Canestennel kezeltem magam,ugyais valamiféle gombás fertőzésre gyanakodtam,de nem hatott.Aztán két hete folyamatosan görcsölök,mintha épp menstruálnék.Erre a doki adott ultrahang időpontot,ami hétfőn lesz...addig is vettem egy tesztet.Az pozitív lett.Én most kétségbe vagyok esve,mert még nem szeretnék gyermeket vállalni,jövőre végeznék a sulival,és szeretnék válalkozást nyitni,stb!És így az összes álmom veszne!Nem tartom meg.A kérdésem az,hogy valakinek voltak ilyen tünetei már terhességnél? Mennyire biztos egy ilyen teszt? Akinek volt már abortusza:Milyen volt,és mennyire sokkolta lelkileg?
2011. aug. 19. 13:20
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
***kijavítom,az elején rosszul írtam,mert véletlenül beleszámoltam azokat a napokat,amikor menstruáltam...
2011. aug. 19. 13:21
 2/33 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy a melleim is fájnak.
2011. aug. 19. 13:27
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A teszt nem hazudott, tuti biztos, hogy terhes vagy...ezt már el is könyvelheted magadnak. Nade 20 évesen így gondolkozni, hogyha vele nem estem teherbe akkor vele sem fogok????? Hány szakkönyvet olvastál te erről el? Anyumnak volt még 17-18 évvel ezelőtt abortusza. Ha nem vagy elég erős lelkileg akkor kár belevágni, mert tönkremész abban, hogy megölted a saját véredet.


Ja és igen! Nekem is ilyen tüneteim voltak és igen kismama vagyok. Csak gratulálni tudok a dolgaidhoz!

2011. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát a tesztek nem igazán csalnak, de ha gndolod, csinálj még1 tesztet és ha azis pozitív, akkor "sajnos" tényleg terhes vagy. Abortuszom nem volt, de vetélésem volt és az nagyon megviselt. Mondjuk az más, mert mi akartuk a babát, de elhalt. Te meg olyan helyzetbe kerültél, hogy nem akartad, de jött... Azt nem értem, ha nem akartad, akkor minek hagytad abba a gyógyszert??? Ez nem törvényszerű, hogy ha mással nem jött össze akkor vele se fog. Vagy miért nem védekeztetek máshogy? Nagyon nagy felelőtlenség volt, főleg azért, mert most meg a "gyilkosságon" gondolkodsz!!! Én ezzel nem értek egyet és szerintem megtudnád csinálni! Én is 23 éves vagyok és boldog kismama! Sajnálom! Azért gondold át!
2011. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Egy terheséget az utolsó mensi elsö napjától nézik vagy is a vérzést is bele kell számolni.


ha a teszt pozitív akkor tuti hogy terhes vagy.


Amúgy ezzel nincs vége az életednek. képzeld el gyerekkel is van élet. ha van aki segítsen, szülö akárki akkor semmi gond akár 3 hónappal a szülés után is már mehetsz tanulni, dolgozni. ÈS rengeteg kismama pont gyes alatt kezd el tanulni, fösulira járni.

Szerintem ne keseredj el ezen és jól gondold végig mit teszel.


nekem volt egy abortuszom de én olyan helyzetbe voltam hogy egy ázsiai országban éltem (ott dolgoztam egy családnál) és egy délafrikai sráccal jártam. ö nagyon akarta volna, de én a fiuban sem voltam biztos söt, hiába volt nagy szerelem, ha nem éreztem hogy vele szeretném leélni az életemet. pont a te korodban voltam. nekem senki nem segített volna, ott maradtam volna tök egyedül valahol a világ végén.

fizikailag is nehéz volt az elsö idöszak, aztán sokszor vissza jött, de leginkább mikor 10 évre rá megszületett a kislányom rengeteget gondoltam rá a terhesség alatt is és még most is. sokszor nézek a kislányomra és gondolok a 10 éve átélt abortuszra. ha magyarországon éltem volna tuti megtartom.


én tudtam hogy terhes lettem valahogy már kb 4-ik hétben voltam már tesztet is csináltam és rögtön doki. annyira korai volt hogy még szívhang sem volt kb az 5-ik hétben lehettem, elöször azt hitték nem is vagyok terhes.

te már ennél tovább vagy kb most lehetsz a 7-ik hétben.

gondold jól végig. ha kell csinálj egy listát mi szól mellette és ellene. a fiunak tudnia kell róla, azt nem teheted meg vele, hogy nem nem mondod el neki. az ö része is.

2011. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: Én nem ítélkeznék a te helyedben,ugyanis számtalan dolog közrejátszott abban,hogy nem védekeztünk mindig. Kétszer volt már cisztám,és más problémáim is,amiért abba kellett hagynom a gyógyzsrt egy időra,de ebbe nem megyek bele,mert ez már tényleg magánjellegű... És ne célozgass.Nem vagyok céda,aki bárkivel lefekszik.Ő a második barátom.Az elsővel 2 évig voltam,a mostanival 2.5 éve.
2011. aug. 19. 13:36
 7/33 A kérdező kommentje:

Második hozzászólónak köszönöm!

Én semmiképpen sem szeretném megtartani.EZ nem önzőség,de most kezd igazán beindulni az életem.Modellkedek is suli mellett,rengeteg lehetőség tárulkozik meg előttem,és én 20 évesen nem szeretnék anya lenni.Tudom,jobban kellett volta gondolkodnom,de mostmár késő.Belegondolva a jövőbe,szeretnék gyermeket,de ha már mindent elértem,amit szerettem volna,és nem így...ma beszélek a párommal erről.Szerinted tönkre tud tenni egy kapcsolatot az abortusz?

2011. aug. 19. 13:41
 8/33 A kérdező kommentje:
***az utlsó a 3.hozzászólónak ment :-)
2011. aug. 19. 13:43
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Ha nem szedhetsz gyógyszert van gumi és más megoldás is, hogy ne ess teherbe! És nem célozgattam, de akkor is felelőtlen volt amit csináltatok, most vállald a következményeket!
2011. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Bocsi! azt hittem első voltam, a másikid vagyok, aki azt hitte, hogy első... Remélem érted!
2011. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!