Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lesz nehéz 3 gyerekkel?

Mennyire lesz nehéz 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van két lányom, az idősebb decemberben lesz 3 éves, a kisebb 16 hónapos. Ma pozitívat teszteltem. A férjemmel 3 gyereket terveztünk eredetileg, de kb. 2-3 évet várni akartunk a harmadik babával. Örülök, de totál betojtam attól, hogy fogom bírni. A nagyobb sem mehet még oviba, csak jövő szeptembertől. Kérlek írjatok tapasztalatokat. Köszi :)
2011. aug. 19. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 1 van, 8 éves, hát nekem vele se egyszerű.

A játszótéren tegnap volt egy anyuka 4!!! gyerekkel, hasában az 5. csemetével. Hát én még olyan nyugodt anyukát életemben nem láttam...

2011. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ezt akár szinte én is kérdezhettem volna :D

Szerintem ez attól függ mennyire göcsöljük mi szülők túl a dolgokat.

Van egy anyuka akit ismerek. már az első gyerektől is totál kivolt, merthogy a gyerek őt irányítja. Perzse ha hagyja... most kettő van neki és az anyaságot egy éber terrornak éli meg. Pedig a lánya 5a fia 2, tehát a lány már simán segíthet is neki.

Nekem is kettő van. Majdnem úgy mint neked :) A fiam 3 éves csak ő megy oviba most szeptembertől, de szokatós lesz ami azt jelenti az elején csak 2 órára vihetem, hiába vinném több időre. A kicsi az meg 14 hónapos kislány. ő egy igazi kis elevenség. Bár a nagy is nagyon eleven.

Én is tegnap teszteltem. :D te mikorra szémoltad a kiírást? én április 25re :)

Az a véleményem hogy a 3évesed már sokat fog segíteni, a kicsivel sem gondolnám h gond lesz, mivel majdnem olyan lesz a korkülönbség mint az első és második között.

Szerintem ne aggódj majd minden kialakul és kilenc hónap alatt mindkettő rengeteget fejlődik okosodik, és tanul.

Mi így terveztük, szerintem jobban jársz hogy így jött össze, mert egy "kupacban lesznek" jobban együtt nőnek fel mintha a két kicsi közt lenne 5 év... köztük már épp nem is lenne annyira játszópajtársi kapcsolat. Gondojl csak bele épp mire az egyik "utolérné, és menne oviba a másik épp kiballag belőle... ugyanígy a sulinál. nem mondom h egyszerű lesz, mert ha egy boltba akarunk elmenni az sem lesz egyszerű, de bizti megoldjuk :)

(amúgy tegnap én is be voltam kicsit tojva... sosem voltam ennyire elbizonytalanodva... és én is a három nehézésgétől tartottam.. de sztem minden ok lesz. :) Nálam a kicsivel lesz gond mert nagyon anyás.. :D meg a helyhiánnyal. De addig még van 8 hó :))

2011. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi :))

április 24-re számolta a kalkulátor. Azóta csináltam másikat is, az is pozi lett. A kicsi nagyon anyás nálunk is, a nagyobbik lányom inkább apás volt eddig, mostanában kezd anyafüggő lenni :) A fejemben én is végig gondoltam, hogy nekik mennyire jó lesz. Pont egy hónapja adtam el a hordozót és az etetőszéket, mert a helyhiány miatt nem tudtam tárolni. A férjem pedig most elindult hazafelé a munkából, azt mondja nem tud a munkájára figyelni :) szegénykém... :D

2011. aug. 19. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:

nem lesz könnyű, ráadásul a középső is még igencsak kicsi.

Az mondják minen megoldható, minden kibírható, de őszintén nem irigyllek.

2011. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

előző

a kupavba jönnek-re: kupacban mennek iskoába is, ahog nőnek, a költség is nő:-((

2011. aug. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kitartás, de nem irigyellek. Én biztos nem tudnám már végigcsinálni. Persze már "öreg" is lennék hozzá.

DE biztos, hogy a helyedben nem is vetetném el a babát.

4 gyerekes anyuka

2011. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmitől sem szabad félned, minden hekyzetet meg lehet oldani. Én 4 picivel vagyok itthon (a nagyok is csak 4.5 évesek, nem ovisok), és az 5. várom.
2011. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom még nincs, majd decemberben születik a 3. baba, akkor tudok beszámolni :) De mi pont így terveztük :) A nagylányom akkor tölti majd a 4-et, a kisebbik lány meg a 2-t, és megszületik a 3. leányzónk :D nem mondom, hogy nem lesznek nehéz perceink, napjaink, de azért nagyon várom. Nálunk az egy gyerekesből kétgyerekessé válás teljesen zökkenőmentesen ment, remélem most is így lesz :) De majd megírom :)
2011. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szeptemberben jön a 3. baba. Én azt vallom,ha 2-vel elvagy,akkor hárommal sem lesz gond!

Én így állok neki! Csak pozitívan! A kisebb a boltba is nehezen enged el- 2 éves.,én attól tartok,hogy a kórházban töltött napjaimat hogy fogja átvészelni. Az itthon töltött napokat meg előre látom: éjszaka szopik,reggel 6-kor ébredés,mert a kisebbnek (2éves) pisilnie kell,öltözés,kaja csinálás a lányoknak. Ha szerencsém van,ki tudok menni a kacsákat lerendezni,majd én is tudok enni,ágyalni, öltözés,irány az ovi,utána a bolt,ha kell a posta,haza,addigra valószínű éhes lesz a legkisebbik, főzés,takarítás,ebéd. Amilyen mázlim van,akkor lesz megint éhes a legkisebb,mikor a nagyért kell menni az oviba.

:) Érdekes lesz,alig várom!

Szeptember végén emeld ki a kérdést,akkor már tapasztalatból fogok tudni írni!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, viszont sajnos a kérdés már nem aktuális, mert a babánk elment. :(

Jó egészséget kívánok Nektek.

2011. aug. 31. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!