Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma az uh-os papirra ezt...

Ma az uh-os papirra ezt irták. Lepény a hátsó falon. Széli része a belső méhszájat fedi. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok. A doki csak annyit mndott,hogy nem feltétlenül jelent gondot. Sajnos az orvosommal csak holnap tudok beszélni.

Mire figyeljek oda?


2008. márc. 4. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hátsó falú tapadás önmagában nem gond,nekem mind a 3 gyerekem lepénye ott tapadt.Viszont,ha fedi a méhszájat,az baj lehet.Ha nem változik,akkor császár.De ahogy nő a baba ez még változhat.

Te ezen nem tudsz változtatni,de pihenj sokat,ne erőltesd meg magad,nehogy leváljon.

Ha görcseid lennének,vagy vérzés lépne fel,azonnal menj kórházba.

Boldog babavárást.

2008. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét terhességemnél a mellső falon volt a lepény, a nővéremnek (most 28 hetes) a hátsó falon van. A gondot inkább az jelentheti, hogy a méhszájat fedi. Ez szülésnél okozhat gondot, de barátnőmnek pl ahogy nőtt a méhe, és feljebb "vándorolt", ez megszűnt. Neki okoztott vérzést is, de korábbi terhességnél, mint a tied. Szerintem nem lesz gond.

Boldog babavárást!

2008. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na én aztán nagy szakértő vagyok a témában.Magában a hátsó fal nem gond,ami veszélyt jelentHET az valóban az hogy fedi a méhszájat..Nekem az előző terhességemnél ugyanez volt.Nem szeretném leírni mi történt,de tanácsot tudok adni,amit érdemes megfogadnod.Addig amíg azt nem mondják a köv uh-n,hogy elhúzódott a lapény a méhszájról,addig:TILOS EMELNI(KICSI SÚLYT SEM)TILOS SZEXELNI,AMIKOR TUDSZ SOKAT PIHIZZ,ÉS SZEDJ MAGNÉZIUMOT,mert az is csökkenti a méh ingerlékenységét..Ezeket fontos lenne betartani,mert külömben a lepény azon része ami a méhszájon van,levállhat(könnyen)....Amikor a fiamat vártam 10!!hetet töltöttem kórházban épp az előbb említettek végett,és 13héttel korábban is született a fiam,hála istennek szerencsésen megúsztuk,de senkinek nem kívánom azt amit akkor átéltem.Ennél a terhességemnél is lepény a hátsó falon,alacsonyan(így írták),de már tudom mire kell figyelnem,ezeket a dolgokat be is tartom,és szerencsére most semmi bajunk::))))De lehet anno is megúsztam volna,csak nekem sajnos a dokim túl elfoglalt volt ahoz,hogy figyelmeztessen ezekre a dolgokra....
2008. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azt sejtettem,hogy pihizni kellesz. Csak hát van itthon egy 3 és egy 1 éves kisfiam,akik mellett sajnos nem sokat tudok feküdni. De igyekszem majd.

Köszi még egyszer!!

2008. márc. 4. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!