Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségnek...

Terhességi cukorbetegségnek vannak tünetei?

Figyelt kérdés
Még nem voltam terheléses vizsgálaton, az éhgyomri eddig mindig jó volt.
2009. márc. 31. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ugyan az,mint a nem terheseknél.Gyakori fejfájás,szomjuságérzet,sok pisilés és hirtelen súlyvesztés.Nálam csak a hirtelen súlyvesztés következett be!Ezek az általános tünetek,nem mindenkinél jelentkezik.Boldog babavárást és ne ezen töprengj,ha lehet!Ez csak jó tanács!Bocsi!
2009. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Én most 29 hetes vagyok, egy hónapja derült ki a terheléses vizsgálaton, hogy terhességi diabéteszem van. Talán mások meg fognak cáfolni, de nálam sejteni lehetett. Igaz, nincsenek meg a klasszikus rizikófaktorok (öröklött, előző nagy baba, stb.), de hirtelen kezdtem sokat hízni és annyira kívántam az édeset, hogy ölni tudtam volna érte! Minden nap sütöttem valamilyen süteményt magamnak. De érdemes mérni/méretni, mert nem érzed, ha magas a cukrod!
2009. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második válaszolótól kérdem,nem kötekedés képpen,de ha nem érezni a magas cukrot,akkor te honnan sejtetted?Ha édeset kivántál és etted a sok sütit,az még nem a cukorbetegség tünete!Le is pontozhatsz érte,ha tetszik!Vagy rosszul értelmeztelek?

Én inzulinos vagyok és volt terhességi diabom is,ugyhogy nem tévedek,csak ritkán!

2009. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a terheléses cukorvizsgálaton derült ki hogy diabéteszem van.Az éhgyomri nekem is mindig teljesen jó volt és Én semmit nem éreztem úgyhogy nagyon szíven ütött.Détáznom kellett és azóta megszületett a kisfiam is.És a cukrom is teljesen jó.
2009. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt semmi tünete, nem nagyon híztam, az éhgyomrik mindig jók voltak.

A 16. heti eredményem 7,4 lett, a 26. heti 7,9.(Diétáztam végig, összesen 12 kiló jött fel, ebből a baba volt 4 kiló.)

Most várom, hogy leteljen a 6 hét és mgint megyek terhléses cukorvizsgálatra, hogy kiderüljön elmúlt-e teljesen, bár itthon szoktam mérni és eddig mindig jó volt.

2009. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!