Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a tünete a terhességi...

Mi a tünete a terhességi cukorbetegségnek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi! Legalább is nálam nem volt.
2009. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem semmi tünetem nem volt,a védőnő talált cukrot a vizeletemben,elküldött cukorterhelésre.Ott derült ki,hogy gond van.Azóta inzulinozom magam.De az általános tünetek,a szájszárazság,viszketés,aluszékonyság!

Remélem nálad nincs semmi gond!

Boldog babavárást!

36 heteske

2009. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam sem volt semmi jele, csak sokat híztam és a védőnő elküldött újra cukorterhelésre mert ez az előírás( ha 20 kilon felül hizik valaki akkor el kell mennie, legalábbis nálunk így van), és akkor egy kicsit magas lett, a 120 perces 8,4.Akkor el kellett mennem a diabetológiára ahol azt mondta az orvos hogy még nincs nagy gond csak diétázzak és mérjem mindig a cukromat, mert elvileg inzulint akkor adnak ha 11 fölé megy az érték. De mint írtam semmi tünetem nem volt.

Üdv 36 hetes

2009. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Semmi tünetem nem volt, de én az előző két terhességemből tudtam, hogy most is gond lesz.

11 hetesen elmentem a gondozóba, mert 12-re felment diéta mellett. Azóta inzulint adok magamnak és diétázom.

2-3 hetente kell emelni egy kicsit az adagot.

A diétával nagyon kell vigyázni, mert árthatsz a babának.

Inkább vállaltam a szurkálást, de nem éhezik a pici. A cukorszintet a terhességi hormon is befolyásolja. Ez a hormon leállitja az inzulin termelődését és nincs ami lebontsa a cukrot. Ezért kell adni. Az inzulin nem megy át a baba szervezetébe, de az anya szintjét lenyomja.

Ha mégtöbb érdekel róla, szívesen megosztom.


21+5 hetes kismama

2009. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A diétával a baba nem éhezik.


Nincsen tünete, csak a vér-, vagy vizeletvizsgálatnál derül ki, hogy magasabb a cukor a kelleténél.

2009. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 26 hetesen derült ki és semmi jele nem volt, 8,4-re ment fel a cukorszirup után. Egyből 160 g-os szénhidrát diétára fogtak, de 2 hét alatt nem csökkent az érték ezért e mellé még 4 egység inzulint kellett adnom a reggeli előtt, de ez is kevésnek bizonyult mert itt nálunk (Békéscsaba) mindenképpen 7 alatti érték az elfogadható. 1 hét után megemelték 6 egységre és azóta is annyit adok magamnak.

A főorvos azt mondta, hogy nincs idő kísérletezni, mert nagy babám lesz de szervileg fejletlen. A 36. hétig kellett járnom hetente kontrollra mert a terhességi hormon ami gátolja a hasnyálmirigy inzulin termelését az addig emelkedik. Legközelebb szülés után kell mennem 6 héttel, de már a szülés napjától elhagyható az inzulin, de a diétát folytatni kell addig.

38 hetes kismama

2009. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma voltam a kötelező terheléses vércukorszint mérésen. Hétfőn lesz eredmény.

Az befolyásolja az eredményt, hogy szoktam csokit és édes sütiket enni? Nem sokat, nem mindennap, de azért néha elcsábulok! :)

2009. jan. 29. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!