Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy indult be a szülésed mik...

Hogy indult be a szülésed mik voltak az előjelei?

Figyelt kérdés

Még csak 35 hetes vagyok nyitva vagyok méhszáj érték:2222

Koránál 2 nappal kissebb a babóm második baba.

Szeméremcsonti fájdalom már van vagy 2-3hete,néha úgy fáj hogy lépni sem tudok tegnap este óta nagyon pörög a babám megállás nélkül mozog,gondolom a hirtelen meleg miatt.Este óta rendszertelenül de elég erősen benyilalgat a derekam.keményedések megvannak bár még ki szeretném húzni egy darabig...Nektek milyen előjeleitek voltak?


2011. júl. 8. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
37. hét utolsó napján, minden előjel nélkül az éjszaka közepén elfolyt a magzatvíz. Végig 3000 volt a méhszáj érték.
2011. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél: nem voltak jóslóim, a vége felé kicsit keményedtem néha, de nem volt különösebben kellemetlen. 35 hetesen elhagytam a nyákdugót darabokban, de nem kezdtem nyílni. Aztán aznap hajnalban amikor pont betöltöttem a 36.hetet, elkezdtem fájogatni, gondoltam, na végre: jóslók... de mivel pontosan 5 percenként jöttek és egyre erősödtek, végül bementünk a kh-ba. Tényleg jó erős fájásokat mérte az nst, de totál zárt voltam. Nem sokkal később, reggel 8-kor elment a magzatvíz, még csak 1 ujjnyi voltam. 10.40-kor meg már kint is volt a lányom.


második babánál: megintcsak nem voltak jóslóim, keményedés is alig-alig. Így aztán mikor 39. hetesen egyik hajnalban enyhe fájásokra ébredtem, már tudtam, hogy ez lesz a mi napunk. Reggel hatig kihúztam otthon mert szabálytalan időközöket mértem, bár egyre erősödtek a fájások, így végül hatkor indultunk a kh-ba... reggel nyolca sikerült is beérnünk (amúgy 15 perces út), köszönhetően annak, hogy a reggeli csúcsban még egy karambolt is kifogtunk. Nem győztem ellihegni a fájásokat, amikor 8-ra beértünk, már bő 4 ujjnyi voltam, azonnal kezdhettem is nyomni (végül csak 8.40-re lett meg a kisfiam, mert rá volt tekeredve a zsinór és folyton visszarántotta).


Nekem szülés előtti este /éjjel lapítottak a kölkök odabent, igaz, mindkettőnél hidegfront és telihold volt, és korábban is ha ilyen idő volt, nem nagyon mocorogtak.

2011. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintén második babával, amiket írsz, a 35-38-ig tartott, és 38-on született meg a pici. Nekem az volt eddig talán életem legnehezebb 3 hete...

De megérte! :o)

2011. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsőnél fájások, másodiknál magzatvíz-elfolyás. Előjel nem volt.
2011. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél a magzatvizem folyt el.
2011. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem semi érezhető... aznap délben még nst-re mentem, ott sem mondtak semmit (40.hét). A dokim mrgvizsgált nst után, azt mondta elég jól nyitva vagyok, de hazaküldött, mert semmi fájásom nem volt. Aztán felhívott, hogy menjek vissza mégis (ez volt du. 4 körül), mert van egy sejtése. Mire beértünk, totál ki voltam nyilva, burkot repesztett és pikk-pakk meglett a lányom. Dokim azt mondta, ha esetleg otthon indul be, lehet, hogy otthon szűltem volns meg, mert tuti nem értünk volna be időben (15 km-re lakunk a kórháztól) :-)))
2011. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nyákdugóm jött ki darabokban 3 napig. Szombaton kezdte aztán minden nap egy kicsi keddig. Kedd este pedig a magzatvíz elkezdett folyni, azon kívül semmi. Én 2 centire voltam akkor nyitva. Nem éreztem semmit a szülés napján, fogalmam nem volt, hogy az lesz a 'nap'! 38 és fél hetes voltam a szülésnél.
2011. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már egy héttel a szülés előtt kórházban voltam. A szülés beindulásának reggelén minimálisa szivárgott a magzatvizem. Legalábbis én úgy éreztem, de az orvos, aki megvizsgált azt mondta, hogy az nem az. Én ezt jelnek vettem, főleg így utólag.

A másik jel-persze ezt is csak utólag fogom fel annak-, hogy egész nap WC-re rohangáltam nagydolgot végezni. Nem is volt szükségem beöntésre:)

Délután 4 óra körül éreztem az első fájásokat, de még nagyon picik voltak, menstruációs görcs szerűek. Este 11-re erősödtek, és rendszeressé is váltak, úgyhogy akkor már szóltam az ügyeletes nővérnek. Másnap hajnalban 4óra 10perckor született meg a fiam.

2011. júl. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!