Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetesen magas vércukok?...

10hetesen magas vércukok? Kérem válaszoljanak sokan?

Figyelt kérdés
10hetes terhes vagyok, ma kaptam meg az első laboreredményeket, és ott 1 zsömle és 1 pohár tej után a cukrom 7.3, ami a doki szerint magas, igy beutaltak a diabetologiára,egyenlőre csak a rendelőbe, amit még érdems tudni hogy mivel édesapám gyerekkora ota insulinos és nekem is magasabb a cukrom veszélyeztettnek lettem feltüntetve! van itt olyan akinek családjába volt cukorbeteg és ő is cukros lett terhesség alatt, illetve hogy még a párja is insulinos? mert nálam ez a helyzet, nem lesz ettől baja a babának és hogy 10héten keresztül magas cukorral voltam????
2011. jún. 29. 20:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mérőt neked kell beszerezni, saját költségeden. Amíg napi 2 inzulint adsz magadnak három havonta vagy jogosult tesztcsíkra, ha napi 3 inzulint adsz akkor havonta vagy jogosult tesztcsíkra. Ez sem ingyenes csak van rá állami támogatás. Az inzulint én a kórházban kapom és a belövő szerkezetet is. Az inzulin adása mellett ugyanúgy kell diétázni és naplót vezetni róla és hetente kötelező menni a diabetalógiára. A nőgyógyászom most már a picit két hetente nézi ultrahangon, pontosabban a méreteit. Hétfőn is megyek. Nyugi, minden rendben lesz. A diétáról annyit, hogy az első két hét nagyon rossz volt, de most már észre sem veszem. A férjem alkalmazkodott hozzám, ugyanazt eszi amit én, csak Ő más mennyiségben:)Az is elképzelhető, hogy az inzulin beállítása miatt befektetnek kb. 1 hétre a kórházba, de ez is orvosa válogatja. Nálunk Szfváron nem fektetnek be, azt a nézetet vallják,hogy másképpen dolgozik a szervezet fekve egy ágyban, illetve a kórházban nem foglalkoznak a diétás étrenddel. Sőt mivel a hormonok folyamatosan változnak 1-2 hetente szükséges emelni az inzulint is.
2011. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát nekem a fiamnak mérhetetlen volt a vércukra, saját mérővel, lejárt tesztcsíkkal a kórházban szintén és a laborban szintén. Azt mondták olyan 50 körül lehet, mert az első amit a laborban tudtak mérni 43 volt.

És közelében nem volt a kómának. Tulajdonképpen orvoshoz sem akartuk elvinni, csak akkor már annyi volt a gyanús jel (bepisilt régóta, fogyott) hogy felhívtam az orvos barátnőmet mit szól.

És azt mondták jegyezzem meg, lehet bármilyen mérő, bármilyen tesztcsík az egészséges embernél 4.5-5.5 helyett nem mérhet 30-at.

Ja de akkor ha nem mosott alaposan kezet és cukros volt a keze, mondjuk egy gyümölcsöt fogott vagy ilyesmi.

de ha a párodnál rendszeres a 30 és ugyanakkor nálad normál érték, az nem a cukormérő hibája.

Egyébként én mérem rendszeresen a nagyfiamét napi szerintem legalább 10-szer, aki cukorbeteg és a kicsiét is aki nem és a kicsinek sosem mérek 4,5 felett. Ehet bármit és bármennyit. Én is kipróbáltam megettem egy zacskó szőlőcukrot és félóra múlva már 4.5 volt a cukrom, igaz rá 10 percre felment 6-ra. Ha működik a rendszer, akkor szinte állandó a vércukorérték.

2011. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Elvileg ehetsz bármit. De egyébként nem.

mert a szervezetben, ha elér egy bizonyos szintet a vércukrod, megjelenik az inzulin és eltünteti.

Ha kivülről adod az inzulint, akkor annak időben van hatásmechanizmusa, tehát beadás után két órával éri el a csúcsát és akkor kell enned, mondjuk. Nagyon sokféle inzulin van, mmindegyik másképp működik. Így vigyáznod kell, mert ha olyat eszel, ami gyorsan megllöki a vércukorszintedet, akkor az kiugrik és logikusan egy alapból magas cukrot nehezebben fog levinni.

Ezért figyelni kell a glikémiás indexre, olyat egyél ami nem hirtelen és nem nagy mértékben emeli a vércukrot.


Plusz ha inzulinra állítanak, azért az mesterségesen előállított, akármilyen adalékokkal (tartosítószer) készül, közel sem olyan hatásos, mint a valódi.

Mondjuk én csak 1-es típusú cukorbetegségről tudom biztosan, hogy vannak emberek, akiknek nem is lehet beállítania vércukrát még megközelítőleg sem, inzulinnal. Nyilván neked más, hiszen a szervezeted is termel inzulint így azért beállítható.

De vigyázni és figyelni kell, mert az az inzulin nem az az inzulin.

Nem a szénhidrátra sőt sokszor nem is a mennyiségre kell figyelni, hanem a glikémiás indexre. Például a fiam spagettiből annyit ehet amennyit akar, akár 40 gramm szénhidrátot is és tökéletes a cukra. És iszik egy pohár tejet, amiben van 10 gramm szénhidrát és az egekben a cukra. Na meg reggel 7-kor, mikor beadom neki az inzulint, nem ehet csak kekszet és pontosan 8 gramm szénhidrátot. Próbáltam 5 gramm szénhidráttal, akkor hipozótt, 10 grammtól meg 15 volt a cukra. Ezenkívül délelőtt sőt egész nap ehet szinte bármit, tízóraira-uzsonnára akár édességet is, mint ha nem is lenne beteg. Az ebédet szigorúan számolni kell. A vacsorát meg megint nagyon meg kell nézni milyen szénhidrátot kap. Úgyhogy napszakonként is eltérően reagálnak.

És ez igaz a kismamákra is, mert jó részét pont kismamákkal készült riportfilmből tudom. Például a tejet.

2011. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
te jo ég ezek nem semmik...hát köszönöm a válaszokat majd hétfőn irok hogy mi volt a diabetologián......
2011. júl. 1. 11:48
 15/20 A kérdező kommentje:
na voltam a diabetologián...1szendvics után 8.5 volt a cukrom igaz csak kézi mérővel nézték...eztán beállitottak insulinra..egy kezdő insulinértékkel..csak meglepődtem hogy csak igy még terheléses cukorvizsgálat sem volt..irna olyan aki igy volt?
2011. júl. 4. 16:25
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha egy szendvics után 8,5 akkor a terheléses kb. 1 egész egységgel több lenne, ezért nem küldtek el. Mennyi egységet kell adnod?
2011. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
reggel 4 délbe 2 este 3...viszont ez ma nem jött össze..reggelire 1szelet májkrémes kenyér paradicsommal 9.9 volt a cukrom.....délbe 1 májkrémes zsömle almával 7.3......és ez igy insulin mellett főleg nem jó...mondta a növér ha 7 10 között van 1-1 egységgel én is emelhetek..a doki meg azt mondta ha 7 10 között van hivjam fel..micsináljak?? mert ugy gondolom hogy ezek a kaják nem igazán voltak sokak...vagy igen?
2011. júl. 5. 19:51
 18/20 anonim ***** válasza:

Sok nem volt, de egyáltalán nem jók szerintem. Neked nem adtak táplálkozási táblázatot? Nézni kell nagyjából a kaják glikémiás indexét is, azaz lassan vagy gyorsen felszívódó, mert annak arányában emeli meg a cukrot.Fontosa napi 5-6-szori étkezés és azok között teljen el 2 óra. Fehér zsemlét már az elején elfelejthettem, mindenből teljes kiőrlésűt kellett beszereznem. A legjobb a Bakonyi barna és a Lidl-s szeletelt graham kenyér. Reggelire soha ne igyál tejet, mert reggel nagyon megemeli cukrot és minden étkezéshez egyél rostos ételt is, ugyanis lassítja a felszívódást, így lassabban emeli a cukrot.

Nálam egy nap pl:

reggeli: virsli (akármennyi lehet nincsen benne szénhidrát), 1 szelet kenyér, fél paradicsom

tízórai: 2 dl tej, 4-5 kanál kefír, korpovit keksz, felvágott

ebéd: vmilyen leves (max 1. ek. tésztával), főzelék tojással v. virslivel v. sült hússal

itt megjegyezném neked, hogy nálam pl a paradicsom leves nem vált be, őrülten megemelte a cukromat

uzsonna: 2 db alma (kettő együtt 220g-os), 2 db korpovit

vacsora: tojás rántotta, 1 szelet kenyér, sav.káposzta

utóvacsora: 1 kefír, 2-3 db korpovit

2011. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még mindig. Én Actrapid insulint adok magamnak: reggel 16, délbe 13, este 5, és folyamatosan néznem kell a reggeli éhgyomrit is, mert már lehet, hogy vkinek akkor magas. Nekem még nem, de ha így lenne akkor éjjel is kellene adnom.
2011. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nem rossz étrend:) én majd csak ezután megyek dietetikus tanácsadohoz és nem nagyon tudom még azt pl hogy az insulinok közt van ugye a tizorai meg az uzsonna...mert ugye insulint szigoruan csak reggel délbe este adok..és nem nagyon tudom hogy mit egyek ami nemviszi fela cukrom..insulin nélkül...ez az egyik legnagyobb gondom most:S tehát most még csak reggel délbe este eszek max délután 1 alma...irjatok krlek
2011. júl. 6. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!