Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetesen magas vércukok?...

10hetesen magas vércukok? Kérem válaszoljanak sokan?

Figyelt kérdés
10hetes terhes vagyok, ma kaptam meg az első laboreredményeket, és ott 1 zsömle és 1 pohár tej után a cukrom 7.3, ami a doki szerint magas, igy beutaltak a diabetologiára,egyenlőre csak a rendelőbe, amit még érdems tudni hogy mivel édesapám gyerekkora ota insulinos és nekem is magasabb a cukrom veszélyeztettnek lettem feltüntetve! van itt olyan akinek családjába volt cukorbeteg és ő is cukros lett terhesség alatt, illetve hogy még a párja is insulinos? mert nálam ez a helyzet, nem lesz ettől baja a babának és hogy 10héten keresztül magas cukorral voltam????
2011. jún. 29. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Van 1-es típusú cukorbetegség (édesapádé)

2-es típusú

illetve a terhességi

Mindegyiket cukorbetegségnek hívják, amikben egy a közös a szénhidrátanyagcsere rendellenessége.

Nem írom le, mert utána nézhetsz a neten, de 3 teljesen eltérő betegség, más miatt alakulnak ki, más a kezelésük, más a lefolyásuk, mások a határértékek.

Más egy egyébként egészséges embernél a terhességi diabétesz, meg édesapád gyerekkori diabétesze, a kettőnek nincs köze egymáshoz.


Az 1-es típus autoimmun betegség, mint a sclerozis multiplex, senki nem tudja miért alakul ki. Lehet hogy veszélyeztetebb vagy, de közel sem biztos hogy öröklödő betegség lenne. Illetve hogy nálad kialakul. Van genetikai vizsgálat, de azt mondta a doktornő van olyan aki kimondottan hajlamos rá és mégsem lett az volt olyan akinél az jött vissza semmi esélye és fél év múlva mégis az lett. És volt már olyan ismerősőm, aki 75 évesen lett az, úgyhogy a neve félrevezető gyerekkori cukorbetegség.


Valószínűleg, mivel nálad terhességi diabétesz van, ezért oda kell figyelned az étkezésedre, semmi egyéb teendőd nem lesz. Tanácsokat kapsz, mit egyél.

2011. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
értem köszönöm!tudom hogy sok fajta van és más és más hisz ebben nőttem fel!
2011. jún. 29. 20:48
 3/20 anonim ***** válasza:
Nálam a 14. héten derült ki. Igaz nálunk a családban senkinek nincs, de nekem a szervezetem "produkálta" a cukorbetegség tüneteit, ezért a háziorvosom küldött el terhelésesre, ami 8,3 lett. Azóta is folyamatosan járok a diabetalógiára. A 22.héttől kell adnom inzulint, most már napi 3x. A babám mérteit így több alkalommal nézi a nőgyógyászom ultrahangon. Tartsd be a diétát, illetve ha szükség lesz inzulinra is ne ijedj meg. Tudni kell, hogy a hormonok a 20-24. héten fognak tetőzni. Mindent a piciért.
2011. jún. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
azt mire érted hogy a hormonok a 20-24 héten fognak tetőzni??
2011. jún. 30. 07:33
 5/20 anonim ***** válasza:

Az oka:

A terhességi cukorbetegség oka, hogy a terhesség alatt bekövetkező hormonális változások (a méhlepényben termelődő hormonok) csökkenthetik a szervezetben termelődő inzulin hatását, ennek következtében átmeneti inzulinrezisztencia jön létre, így a sejtek kevesebb cukrot (glükózt) tudnak felvenni. Ez a vércukorszint növekedését okozza, aminek hatására a hasnyálmirigy még több inzulint termel, azonban néhány esetben nem képes kielégíteni a megnövekedett inzulinigény. A vércukorszint emiatt növekszik, ez pedig arra készteti a hasnyálmirigy sejtjeit, hogy még több inzulint termeljenek. A hasnyálmirigy ilyenkor nem mindig tud lépést tartani a szervezet megnövekedett inzulinszükségletével, szülés után azonban a legtöbbször ismét visszaáll a szénhidrát-anyagcsere normális egyensúlya.

2011. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elküldtem neked a terhességi diabétesz okát. A méhlepény hormonjai befolyásolhatják az inzulin hatását. Nekem a nődoki azt mondta, hogy a 20-24 hét között tetőznek a hormonok, ezért is van ebben az időszakban a kötelező vizsgálat. Nekem már a diéta sem volt elég, ezért kell pótolnom az inzulint. 28 km
2011. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hát itthon van cukormérőnk de gyanitom nem pontos, mert páromnak is van mikor 30at mutat és az lehettelen hisz annyinál már bekomálna, viszont..kaja elött volt 4.6 a cukrom megettem 2zsömlét és lett 10......végülisha 1 zsömle után volt 7.3 a labor szerint akkor elképzelhető hogy 2zsömlénél ennyi, viszont ha tényleg ennyi,akkor szerintem itt nem diéta lesz hanem insulin hisz ez már tényleg magas...jól sejtem?????,,
2011. jún. 30. 17:42
 8/20 anonim ***** válasza:
Először megpróbálják a 160-180 g szénhidrát diétát, napi 6x-i étkezésre lebontva. Minden étkezés után 1 órával kell mérni és az nem lehet 7 fölött. Ha ennél magasabb akkor lesz inzulin. Nálam így volt/van. Ma is voltam a diabetalógián ma is emelték az inzulin adagomat, mert kevés, újra vannak 7 fölötti értékeim.
2011. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
értem:(...de ha nincs itthon pontosan mérő eszköz? és a babád jolvan?
2011. jún. 30. 18:00
 10/20 A kérdező kommentje:
és ha insulin kell az hogy lesz azt ehetek amit akarok és annyit amennyit szoktam vagy nem az is meglesz határozva insulinnális?:S
2011. jún. 30. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!