Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magas a vérnyomásom,...

Ha magas a vérnyomásom, kérhetek az orvostól császármetszést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
állandóan magas, vagy csak terhesség végi magas vérnyomás? mert arra kapsz vérnyomáscsökkentőt,é s rendszeresen lelenőrzik hogy mi van. nekem amúgy az utolsó 3 hétben lett magas, előtte inkább alacsony volt, ilyen 100 meg 110, hirtelen ugrott meg, de nem volt szó császárról, kaptam dopegytet, meg volt sok nst, meg mértem magamnak itthon, hogy rendben van -e, végül indították, mert nem tágultam, de ennek nem volt köze a vérnyomáshoz. de biztos minden eset más. sztem figyelnek, hogy kell-e vagy se, meg a preeklampsziára satöbbi is, és ha kell akkor vágnka, ha nem muszáj nem. legalábbis egy normális orvostól ezt tudom elképzelni. sztem beszéld meg vele, hogy mi a helyzet, kell-e császár vagy mi legyen, és ha nem muszáj, akkor ne ragaszkodj hozzá. nem olyan jó az.
2011. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy bármikor lehet kérni császármetszést. Nekem kutya bajom volt, csak betegesen rettegtem a fájdalomtól ezért császármetszést kértem. És azzal jött világra a babám.
2011. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 3 gyereket szültem, mind a három gyerkőcnél már a 10-12.héten kezdődött a magas vérnyomás. ( 185/110 )Kaptam rá dopegytet, meg corinfart, ezt kellett végig szednem. Szó sem volt császárról, csak ha valami nagy baj történt volna. Végül mindegyiket simán megszültem, vajúdás közben is kaptam még a gyógyszereket. Nem úgy megy, hogy csettintesz egyet, és egyből felvág a doki, ő mérlegeli a helyzetet, hogy szügséges-e vagy sem!
2011. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem direktbe szeretnék császárt.Sőt..Olvastam valahol hogy akinek magas a vérnyomása azt indokolt esetben császározzák,mert nagyon leeshet a baba szívverése.Vagy valami ilyesmit ,nem tudom már.Nem szeretném ha szülés közbe baj lenne velünk.
2011. jún. 28. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:

igen indokolt esetben, de ezt nem tudod előre, így miért kérnéd? vajúdás alatt is nézik a baba szívhangját, és ha gond lenne, akkor úgyis császároznak, kérdés nélkül is.

1. voltam.

2011. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális orvos kérésre nem császároz,csak indokolt esetben,ahogy a többiek is írták.
2011. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetsz, de nem biztos, hogy kapsz is.


Nekem örökölt magas vérnyomású betegségem van. Terhesség idején még magasabb lett.


Szültem, baba szívhangja leesett a béka feneke alá. Doki ripityára nyesett ala natúr érzéstelenítés nélkül, hogy életben maradjon a gyerek én meg nyomtam mint az őrült.


Reggel szültem este kaptam meg...9/10 agpar addig megfigyelték nem lett-e oxigén hiányos.

2011. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!